Aditiva do nafty a DPF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

Tomason22 píše:Konkurenční firma Metabond odpovídala někomu na Facebooku,že Vif znečištuje filtr dpf popílkem,zatímco jak jinak,jejich Megasel ne.:)
VIF si zase dal zaplatit test aditív v jednom časopise,aby jeho produkt zvítazil vo všetkých položkách,no v ničom nepredbehol konkurenciu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Colommbo »

Jeden věří tomu, druhý onomu, třetí všemu a čtvrtý ničemu. Kde je pravda...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od bastien »

Po dlouhé době si dovolím malý příspěvek. Dodatečná aditiva do nafty nemají dle mého význam. Vyzkoušel jsem Ecomax a zimní VIF. Oba přípravky mi nijak nepomohly, motor se choval stejně. Naopak s letním VIFem to jelo mizerně. Neznám nikoho ze svého okolí, komu odešel DPF. Zato znám dost lidí (včetně sebe), komu odešel EGR. Před jeho výměnou jsem cca rok tankoval jen Vervu u různých pump. Po výměně EGR+chlazení (cenově děs) má auto o něco lepší výkon. Po této zkušenosti jsem skončil s prémiovými palivy i dodatečnými aditivy. Jezdím na Efectu a mám z téhle nafty dobrý pocit, pokud jde o výkon.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od bio »

Sice mám raději benzíny, ale možná mne mechanici opraví - na zasírání EGR bude mít větší vliv způsob jízdy než palivo.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od BigBang »

tvůj předpoklad je více než správný :D

Nicméně to nic nemění na faktu, že Bastien nepochopil jeden z hlavních důvodů proč VIF (či jiný doping) do nafty lít a to vyšší mazivost. Že nafta maže hůř či líp je problém třeba čerpadla, vstřiků. Filtru částic nebo EGRu je to úplně u zadele...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

Mne zatracovaný a nenávidený Shell V Power predlžuje interval regenerácie DPF o viac ako 2x-násobok. Zo 600 až 800 km na 1300 až1600 km. či na to aditíva maju vplyv som neskušal,používam aditíva takmer vždy.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od rousini »

Brembo mě něco podobného způsobuje příchod chladného počasí...
V zimě se intervaly vypalování přibližně zdvojnásobí. Vysvětlení proto nemám, dokonce už se to projevuje i na ještě letní naftě...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

u mna ten Shell funguje rovnako v zime i v lete. To predlžovanie intervalov u teba za chladného počasia by som pripisoval EGR,ktoré sa v chladnom počasí otvára do menšej mieri.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od rousini »

No to mě nenapadlo. Mohl bys mě to trošku víc přiblížit.
Jestli tomu dobře rozumím, tak EGR při malém a částečném zatížení recirkuluje část spalin do sání. Jak se do toho promítá teplota nasávaného vzduchu nebo teplota motoru? Dík.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

ja ti to možem povedat zo sledovanie udajov na mojom aute,možno to Ford má inak. Ked je vonkajšia teplota vyššia než 15 stupnov EGR ventil sa otvorí krátko po rozbehnutí a vo fáze zahrievanie motora je otvorený obtok chladiča spalín-vysledované z udajov o teplote v sacom potrubí a teploty motora. Po dosiahnutí teploty cca 60 stupnov sa obtok zrejme začne privierat. Otvorenie EGR je závislé na zatažení motora,ale napríklad pri spomalovaní sa uzavrie a potom opat otvorí-zrejme pri poklese otáčok. 4ím je vonkajšia teplota vyššia a motor je len málo zatažený,tím je stupen otvorenia EGR vyšší,ale ked su vonkajšie teploty nad 32 stupnov,EGR sa priviera,aby teplota v sacom potrubí nepresiahla 75 stupnov celzia. Pri teplotách pod 15 stupnov sa už EGR neotvára v takej miere,a pri teplotách pod 3 stupne je uzavretý takmer uplne-miera zataženia motora nerozhoduje. Pri vačšom zatažení samozrejme sa EGR priviera,alebo uzavrie uplne-otáčky privelmi nerozhoduju. Pri státí na mieste je EGR uzavreté,niekedy zase otvorené-vplyv na základe čoho sa to deje neviem. Napríklad pri vonkajšej teplote nad 20 stupnov je EGR otvorené do 50 %,pri teplotách 8 stupnov už len na cca 5%. Pri teplotách 0 a nižšie sa EGR otvorí pred štartom a potom uzavrie a už sa neotvorí. Pred každým štartom sa EGR ovorí na 100% na krátky okamih a potom uzavrie-zrejme kontrola funkčnosti alebo rozhýbanie pre správnu funkciu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od rousini »

Děkuji, trochu ty projevy budu sledovat podle tvého popisu i když možnost sledovat teplotu v sání (asi váhou vzduchu ) nemám.
Já jen občas vnímám po brzdění motorem nebo plachtění a následném mírném přidání plynu takové zakrachtání z motoru, které se při šmrdlání plynu udržuje a při přišlápnutí okamžitě mizí.

Hodně se to vždycky zlepší po jízdě s karavanem, kdy ten motor přece jen musí trochu fachčit. To mi, ale taky na EGR nesedí, protože ten by v takových situacích měl být spíš uzavřen a tudíž tato zakarbonovaná cesta by měla být vyřazena a neměla by mít možnost nějak se vyčistit. :idea:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Brembo »

váhu vzduchu nie,tá udáva množstvo nasatého vzduchu v gramoch. Ked je v sacom potrubí MAF senzor,a ten by tam mal byt,vzhladom k tomu,že je to preplnovaný motor,tak udaje z MAF-udáva podtlak,pretlak+teplotu nasávaných plynov- vzduch+spaliny. Záleží ale od diagnostiky,ktorá sa použije. Napríklad u torque je to charge air cooler teperature-CACT
Opravujem MAP senzor.
Naposledy upravil(a) Brembo dne stř lis 15, 2017 21:35, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od NOVON »

No MAF udava mnozstvi nasateho vzduchu v mg,popr. teplotu nasateho vzduchu..Nic vic,nic min :-)
Je tam hlavne k vuli systemu EGR ventilu,ci li ekokurv.tko.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Jerry3 »

Nevím, jak u dieselu, ale u benzíňáku to rozhodně pravda není. MAF potřebuje ŘJ motoru k tomu, aby si porovnala "naměřenou hmotnost" nasávaného vzduchu s pozicí škrticí klapky, z čehož pozná např. nadmořskou výšku a dokáže podle toho upravit řízené hodnoty tak, aby vlivy s negativním dopadem na vnější charakteristiky motoru pokud možno minimalizovala. Ne všechny benzínové motory se vstřikováním v minulosti měly MAF, ovšem bez něho ve specifických podmínkách nedokázaly vyhovět náročným požadavkům trhu. Tak např. Honda Civic 1,5 (přesné označení si už nepamatuji) z 2. pol. 90. let min. st. se ve většině evropských zemí obešla bez MAF, ale pro švýcarský trh ho měla, resp. mít musela.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od BigBang »

U nafty někteří kaskadéři nahrazují MAF diodou. Není nezbytně nutný, nicméně pro správné řízení motoru je více než vhodný.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Odpovědět