Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od davidTJ »

Ahojte chlapi,
v poslednej dobe sa mi rapídne zvýšila spotreba oleja.
Príbeh Mazdy 6 GG 2,0 108 kW benzín.

Po kúpe pri 70 tkm naliaty olej Ford 5w30 Acea A1, spotreba oleja vtedy 0,5l/1000km. vymenený za Total Quartz 9000 NFC 5w30 ACEA A5, odvtedy až donedávna spotreba oleja takmer nulová, teraz pri cca 180 tkm skokovo narástla :x Áno, viem o zníženej HTHS viskozite tejto vodičky, mám fórum prečítané....keďže som však mal spotrebu oleja nulovú (takmer) používal som ho...

Pri najbližšej výmene dám 5w40 Acea A3, dovtedy však rozmyšľam, či túto spotrebu nemôže ovplyvňovať aj hajzlík PCV ventil. Auto ale inak ide dobre, tak ako vždy. Len ta spotreba oleja :roll: PCV by som vymenil ale treba zhodiť komplet sanie. Aké máte skúsenosti s príznakmi zlého PCV ventilu? Ak ide auto dobre, môže napriek tomu spôsobiť takúto spotreu oleja?

Diky borci!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od Jerry3 »

davidTJ píše:...či túto spotrebu nemôže ovplyvňovať aj hajzlík PCV ventil...
Zřejmě moc pročítáš americká diskusní fóra. :lol:
davidTJ píše:Aké máte skúsenosti s príznakmi zlého PCV ventilu?
Chčije z něho olej přes gufera. :mrgreen: Ale jedinou zkušenost mám z Volva dotaženého z USA. Evropské provedení téhož motoru v tomtéž voze mělo odvětrání karteru řešeno naprosto jinak.
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od davidTJ »

Dik Jerry,

ak som to správne pochopil, tak sa radšej venovať "zmene" oleja ako PCV ventilu? :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od Jerry3 »

Nevím přesně, jak je to na daném motoru kostrukčně řešeno, ale jedno vím jistě: v USA se pravidelně, obvykle ob každou jednu výměnu oleje, mění i PCV. Ještě si pamatuji, jak na některých tamních (či pro tamní trh určených) motorech v 90. letech vypadal, ale na evropském provedení obdobných motorů jsem nikdy nic podobného nenašel. Jinými slovy, pokud tu Mazdu nemáš dotaženou z Ameriky, tak skutečně netuším, jaký PCV tam chceš vlastně měnit.
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od davidTJ »

http://forum.mazda6club.com/attachments ... d_clip.jpg

takýto, mal by byť rovnaký v európskych aj USA špecifikáciách

Okolo tesnení olej netlačí, motor je absolútne na pohľad suchý
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, tak to odpovídá PCV. A jestli je k němu špatný přístup, najdi na sacím traktu hadici, která k němu vede, a zkus nasát vzduch (při vypnutém motoru): pokud to půjde snadno a při fouknutí dovnitř naopak citelně hůř, je OK.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Spotreba oleja 0,5 l /1000km! PCV ventil.

Příspěvek od Hombre »

Blbost, v mazdě je to na chlup stejný motor jak ve Ford mondeo 2Ĺ. Přejdi na 5W-40 A3 a dostaneš se na 2 deci na 1000 km. Jestli i to bude pro tebe moc, tak výměna gufer ventilů. Já jezdím celoročně na 10W-40 Valvoline a ten olej přes gufera mi to cucá dobrých 50 tis. km a neřeším to. Motor má tachometrově 250 tis.,co bylo stočeno????
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět