aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pitris »

pokračování http://www.oleje.cz/forum/aditivum-wynn ... 5-240.html
jarod72pm píše:VIF jsem taky jezdil půl roku a pak půl roku na Wynn´s Supremium Petrol
teoreticky u obou uspora paliva ,mazání soustavy atd
VIF není špatný ale pocitově auto líp táhne s Wynn´s Supremium Petrol včetně ještě menší spotřeby a lepší emise co jsem měřil a do 95 naturalu je to poznat dost .Složení Wynn´s Supremium Petrol se mi zdá lepší a zůstanu u něho hlavně kvůli dávkování že vím kolik jsem toho tam dal než když natankuji u benzinky aditivovaný benzin - poměr ??? .Ten subjektivní pocit jsem měl u Makro 95 ultra (s aditivem) kdy Makro 95 + moje aditivum se mi zdá lepší.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pitris »

Wynn's....
Pitris píše:Mám zatím jen částečný výsledek s Wynn's-em, ale.... :shock:
Vloni byla spotřeba za celé Chorvatsko 7,4l/100, teď cesta sem - resp. Brno -> první pumpa za tunelem Sv. Rok (Tifon) 758km / 53l -> 6,99l/100. 4 dospělí a rychlost + - 120km/h, z Vídně téměř pořád v dešti.
Pitris píše:Takže spotřeba za celou cestu. Dohromady 1850km a 137l - 7,4l/100km - takže ve finále jako vloni....
VIF....
Pitris píše:V sobotu natankováno do plné, ještě asi 70km po Brně a pak cesta do Krkonoš do Rokytnice n/Jizerou > 300km, tam z Rokytnice v pondělí na Horní Mísečky, v úterý do Harrachova, ve středu Špindlerův mlýn a ve čtvrtek Bozkovské jeskyně > asi 230km a dnes zpět do Brna dalších 250km. Celkově tedy do dnešního natankování zase do plna 851km a "nacpal" jsem tam 60,2l -> takže 7,074l na 100km -> a to jsem brzda provozu určitě nebyl :twisted: Řekl bych že na dvoulitr benzin to špatné není -> takže za mě VIF :wink:
A vloni celoročně s VIFem.... (první asi 3 nádrže na jaře 2014 ještě Millers PPE)
Pitris píše:Takže výsledek celoroční spotřeby Accordu 2.0 (od února do února) - jízdní podmínky se nezměnily - žádné kouk na spotřebu :P spíš "vyháním pavouky" :twisted:
Za posledních 12 měsíců a 12 tisíc kilometrů spotřeba 7,75l / 100km
Já se po zkušenosti s Millers PPE a s Wynn'sem vrátil k VIFu.... který i cenově vychází nejlíp.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pedro »

Koukal jsem ze Itall rovnez vede hafo let zpatky evidenci paliv a nakladu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pitris »

Já však tu spotřebu paliva sleduji ne kvůli penězům ale z části se podle toho dá poznat stav motoru....
a tu nižší spotřebu - měřeno 4roky na Civicu - beru jako bonus a důkaz toho že se motor točí lehčeji :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Colommbo »

Zbylo mi půl piksly VIFu, tož ho taky dojedu, škoda to vylít do kanálu... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od svara »

Za měsíc jdu na první technickou. Dám Wynn's a uvidím jaké budou emise. Mám druhou lahvičku.
Letní spotřeby už jsou minulostí. Dlouhodobý průměr 5,7l/100 km. Také si eviduji každý litr
co proteče hrdlem nádrže. Ne kvůli penězům, ale možnosti porovnání. V chladném počasí, takový
rozdíl mezi Wynn's a Vif nevidím. Podle mých zkušeností TANK ONO = mírně vyšší spotřeba.
Co ušetřím na ceně, to zaplatím na spotřebě. Teď jezdím na OMW 95. Aditiv přidávám po každé.
Spotřeba od 112 km do současného stavu tj. 36 000 km - 5,9l/100. Výrobce udává 6,4l/100 km.
Zkoušel jsem hodně, v rámci abych si nerozbil hubu. Šlapal jsem tomu na krk i v 5 lidech
s plným kufrem, přes 6l jsem se nikdy nedostal. Možná i díky aditivům do benzínu. :D
Návštěvník

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Návštěvník »

svara píše:...Spotřeba od 112 km do současného stavu tj. 36 000 km - 5,9l/100. Výrobce udává 6,4l/100 km.
Zkoušel jsem hodně, v rámci abych si nerozbil hubu. Šlapal jsem tomu na krk i v 5 lidech
s plným kufrem, přes 6l jsem se nikdy nedostal...
Pak bych se určitě pídil po nějaké technické chybě. Silně mi to připomíná případ ještě z 80. let, kdy jednomu majiteli brala Š105 extrémně málo (do 5,5 l/100 km), zato nejela, čehož si všiml až potenciální kupec ojetiny. No a přišlo se na to, že vůbec neotevíral druhý stupeň dvoukomorového karburátoru. Původnímu majiteli to evidentně nevadilo, najezdil tak desítky tis. km. Neměl srovnání, a tak byl spokojen - hlavně s tou spotřebou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od rousini »

To by mě taky zajímalo, co je to za motor, který nejde přes šest.
Jinak evidenci spotřeby od doby zavedení palubních PC (u mě od r. 96) neeviduji a po přeměřování údajů vykazované spotřeby počítačem vs. dotankováním jsem u mých aut nikdy neměl větší odchylku jak 2dcl.

Nikoho se nechci dotknout, ale musím přidat perlu jednoho svého kolegy, který není úplně user friendly s počítačem: Vše, co si nainstaluje (programy) a natahá do PC (filmy, fotky, dokumentaci), tak si do extra sešitku zapisuje cestu k těmto souborům (pro sichr) :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:....přišlo se na to, že vůbec neotevíral druhý stupeň dvoukomorového karburátoru....
No a já si to upravil na stodvacítce aby druhá klapka otevírala dřív....:P A tenkrát jsem do nádrže přidával jenom před zimou Velfobin.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pedro »

Predelal jsem na te polozavodni skoduli otvirani 2.kl na mechaniku. Asi pri 1/3 otevreni prvni zacla i druha. Karbec T 613 .
A s jednou s120,rv 82 mirne upraveno na ekojizdy,s 4kv- 3,9
5,5 nebyl problem lehkou nohou. Vylozene eko jizda +-5.
Pamatuji si,ze po dlouhodobem zkouseni tryska 1.komory 95,ale jaky vzdusnik a emulzku jsem dal,uz nevim.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Pitris »

To pokračování o spotřebě je zde: http://www.oleje.cz/forum/spotreba-t5996.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Cumil »

Asi slabý půlrok tankuju jen u Molu, přidávám 2/3 dávky Wyynns (10 ml/15 l). Spotřeba podle PP klesla z 7.6 na 7.3. Motor FYJA 1.6, 150 tis., pleťová voda Zeller & Gmelin. Bez dolévání mezi výměnami, výměna 1x ročně, roční nájezd cca. 7tis. Bez dálnic. Jsem spokojený.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od Colommbo »

Tankuju u Benziny a EuroOilu, teď dvakrát u Molu, přidávám Wynn's podle předpisu (nyní dojíždím zbytek VIFu.) Spotřeba podle PP se dlouhodobě drží na 7,9 motor Y26SE 2.6, 226tis.+, pleťový krém Sunoco 5W50 dolévám asi půl litru na tisíc km, výměna po 12-15tis.km, roční nájezd cca 15tis. Dálnice výjimečně. I já jsem spokojený. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od svara »

Jezdím na OMV NATURAL 95. Teď VIF, olej zatím Mobil 1 esp Formula 5W/30. Nájezd okolo 10 tis. km
za rok. Měním tak po 8 tis. km. Spotřeba nyní 6,2 l/100 km. Město a okresky. Když mimo, Tak přes
limit. Další výměnu zkusím 5W/40. Spokojený? Když nebudu, tak co? Nic. Takže OK. :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti 2.

Příspěvek od lengy60 »

Před pár dny jsem kolegu z práce naočkoval k používání Wynnsu a dnes mi volal,že ho koupil u ONO. :shock: Přestože tam jezdím tankovat,tak jsem o tom nevěděl, :oops: protože si vozím vlastní.
A cena 149,-Kč :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět