Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
adosM

Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Příspěvek od adosM »

Má tam udajně být 72-74 ah. Měl jsem tam ted 2 roky zadarmo 60ah ale už ted 3x odmítala startovat po krátkých jízdách. Taky dělám dlouhé jízdy ale uplně to už nepomůže. Jde mě spíš o kvalitu a výdrž. Co kupit a kde ? Varta, Banner, exide...?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Příspěvek od Pedro »

Dnes je to hodne o tom,ktera firma si zaplati za to,co tam chce mit uvnitr a pak na to da o,,svoji,,nalepku.
Samotnych vyrobcu mnoho neni.
Uz kupuju,nejen pro sebe,ty levnejsi,treba Bear z Tesky,snazim se dodrzovat Ah a moc neresim. Za poslednich cca 10-12 let,nikdo neprisel ze brzy problem.
Posledni dobou se snazim doporcovat baterie jednou za ctvrt roku,dobit nabijeckou. A delam to i u sebe,auta i mota.
Delam to nyni i casteji,neb je nemusim vyndavat a nosit domu.
Jsem vidiecan.
A zmer si nejdriv dobijeni,utazeni kabelu na alt,ukostreni motoru,nez se pustis do vetsich akci...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Příspěvek od Pitris »

Já osobně dávám Vartu.... měl jsem ji už ve Fáčku a do Civica i Accorda jsem dal Blue Dynamic....:wink:
....jinak něco i třeba i zde: http://www.oleje.cz/forum/aku-t1912.html a jak zmínil Pedro - důležitá je správná funkce alternátoru
a čisté a nakonzervované kontakty, pevné připojení a občas externí dobití při (hlavně) krátkých jízdách.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Já osobně dávám Vartu.... měl jsem ji už ve Fáčku a do Civica i Accorda jsem dal Blue Dynamic....:wink:
....jinak něco i třeba i zde: http://www.oleje.cz/forum/aku-t1912.html a jak zmínil Pedro - důležitá je správná funkce alternátoru
a čisté a nakonzervované kontakty, pevné připojení a občas externí dobití při (hlavně) krátkých jízdách.
Dobíjení je super 14.32 na volnoběh. Žádny skrytý odběr proudu to nebere, když auto nejede a má vyplé zápalko. Test baterky jestli padá napětí je ok, ale známý mechanik to zkoušel se starým měřičem na starém principu a není to objektivní říkal. Baterka tam je 60ah a má být aspon 70-74 ah. Baterku mám od známého přes tatu a měl ji na prodejně 2 roky a nepoužívala se. Vzhledem k tomu že má obchod s baterkama, tak ji nabíjeli. Já ji mám v autě 2 roky a když je venku -3 tak už se jí nechce. Jedu i občas dlouhé jízdy. Ale preventivně jsem za 2 roky tu baterku ani jednou nedobil. Takže možná jsem si to udělal sám. Mám 2 zonovou klimu, okna, zrcátka, šibr v elektrice. a denní svícení. Nic navíc.

Ale auto má životnost tak 2.5 let, takže vemu něco ve stylu Hagen bateri s technologii Exide 74ah za 1760kč. Nebo českou crowstart 74ah za 1500. Aby to ty 2.5 let vydrželo
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jakou baterku do Bmw e36 320i ?

Příspěvek od Pedro »

Moc se mi to nezdá. Znova změřit,delší dobu,s odběrem světel,topení...
Na volnoběh dobrý,skoro až moc,bez odběru. Vypadá to že je kaput.
Odpovědět