Poradte

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Jan Nowak

Poradte

Příspěvek od Jan Nowak »

Nalil jsem do svýho auta olej z Kauflandu a od té doby mi tam pořád něco bouchá.
Nevíte co to může být...........? :shock:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Do jakého auta, jaký olej? :idea:
Jan Nowak

Motorový olej KAUFLAND

Příspěvek od Jan Nowak »

Ten olej se jmenuje KAUFLAND 5W-40 a mám Octavii ale zadřenou... :cry:
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Všeobecně lze říct , že tam patří výkonnostní úroveň oleje předepsaného výrobcem. Tento údaj je uveden v návodu na obsluhu.
Ze sdělených informací nelze vyvodit žádný závěr.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Co za normy má olej na bandasce uvedené a co chce vaše octávka?
Pkod

Příspěvek od Pkod »

zajimave, ve 13:22 neco boucha a ve 14:11 zadreno...

No na zadreni ciste kvuli oleji moc neverim. Zvysene opotrebeni bych i chapal.

Nenastal nejaky problem pri vymene?
FF

Re: Motorový olej KAUFLAND

Příspěvek od FF »

Jan Nowak píše:Ten olej se jmenuje KAUFLAND 5W-40 a mám Octavii ale zadřenou... :cry:
...a normy???!!! ...alebo si z tých, pre ktorých je dôležité, ako je olej obkecaný?!
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Na ten olej jsem se nedávno díval. Tuším klasika SL/CF. Není ho tam spíš moc (to bouchání)?
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Je to asi horší, jako zde: http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3802 ale takhle "od boku" se problém dá asi těžko vyřešit. Za sebe - buď špatný olej, nebo špatný filtr, a nebo to nemá s olejem nic společného, a byla to jen náhoda, že to začalo dělat po výměně oleje. Ale jestli se to "hryzlo", tak to chce rozdělat, a uvidíš, kde se stala "chyba". Ale neodpustím si.....
Jan Nowak píše:Ten olej se jmenuje KAUFLAND 5W-40.....
.....stálo to za to? O kolik byl levnější, než "normální" olej známé značky? (Olejářské značky - Kaufland je taky značka, ale na něco jiného).
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

PITRIS: To je NESMYSL,že by nevhodný olej takto brzy poškodil motor,obvzlášt tyhle motor sakra něco snesou.. :!:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:PITRIS: To je NESMYSL,že by nevhodný olej takto brzy poškodil motor,obvzlášt tyhle motor sakra něco snesou.. :!:
Však jsem taky napsal, že "buď špatný olej, nebo špatný filtr, a nebo to nemá s olejem nic společného, a byla to jen náhoda". Ale ani bych se nedivil, kdyby v tom oleji "Kaufland" bylo "něco navíc", anebo tam "něco chybělo"......A osobně bych začal hledat příčinu ve filtru.
gaza

Příspěvek od gaza »

ja bych to videl spis v tom ze si tu nekdo dela prdel
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

gaza :wink:
T-Master
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 21, 2020 16:25

Re: Poradte

Příspěvek od T-Master »

Lidi, já Vám to ujasním:
Vůbec se nemusíte bát kupovat ten olej z Kaufu. Vyrábí ho známá německá firma Mitan https://www.mitan-daten.de/index.php/de/.
Já mám vlastní zkušenost s olejem Mitan Alpine za 30€ (řekl jsem si, asi to bude něco lepší), a nedávno, při nákupu v Kaufu jsem zahlédl K-Classic motorový olej, koukám že ta láhev mi je nějaká povědomá, tak jsem se podíval blíž, a ten K- Classic motorový olej je ve stejné lahvi, dokonce i s logem Mitan, jako ten múj Alpine za 30 €. Je to jenom o pocitu, že když jsem koupil Alpine 10W-40 za 30€, tak bude lepší, a to přitom ten K-Classic za 15€ je to úplne stejný.
Dále. Tesco motorový oleje vyrábí polský Orlen, pod který patří i Benzina, takže není třeba se bát kupovat ty levné oleje. Už i Amazon má svůj motorový olej. Zachvílu možná i Alza bude mít vlastní olej :D.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Poradte

Příspěvek od lefort »

T-Master píše:Zachvílu možná i Alza bude mít vlastní olej :D.
Zelenej, budou ho kupovat od Motorexu...:twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět