Počasí

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Počasí

Příspěvek od Hombre »

Napiš rovnou,že dříve touto dobou jsme byli již dvakrát sloupaní ze slunka
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Počasí

Příspěvek od Colommbo »

Mně stávající ráz počasí neva, spíš naopak. Lidí vytopených přívalovými dešti, přetečenými potoky a blátem splaveným z polí je mi upřímně líto, ale pomoct jim nemožu a abych skrzevá to žehral na počasí, to fakt nee. Bydlím(e) na kopci, u mě dobrý!
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

I me toto pocasi vyhovuje. Caste deste, kdyz je teplo, neva. Pro mi furt lepsi nez 30+ a stale spalujici punta.
Byl jsem na dva dny zas v OV (uzasny mesto) a cestou tam i zpet, vrchem, nekolik velmi silnych lijaku. Ale furt kolem 20ti stupnu, tak pohoda.
Ted tu doma uz azuro. Musim vsak na par hodin do prace. A zrovna na Vaclavak. :twisted:
No vlastne pod nej, pod povrch zemsky :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

Pocasi akorat, zadny vedra, v sobotu vejslap na Milešovku +hribky, neděle pondělí veget, gaucing. Pivko, bufet, leharo, klidek. Chtel jsem dnes na motorku, ale vitr a obcas zachcije. Tak zustavam na gauči. :wink:
Zadnej stres.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Počasí

Příspěvek od rousini »

V zimě není zima v létě je zima. Celoroční jaro/podzim s aprílovými změnami několikrát denně mě radost nepřináší. Jsem nagativistický, jsem nasraný :twisted:

Letos jsem ještě nevytáh sandály, teplo od rána do večera bylo asi jednou. Na rekordy z Klementina v centru Prahy ve druhém patře na zdi seru. Mě je zima a krátkodobý výlet teploměru odpoledne nad dvacítku není pro mě léto. Kuwa to je bordel, kdo to tady řídí? :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

Mi toto vyhovuje. Sandály a bily ponozky, nejen v nich, nesnasim.
Toto je počasí na triko a lehky plateny pseudomaskace.
Kdyby nezachcalo dopoledne, sel jse projet Suvu. Jezdeni pro nic zanic nemusim, cil vsak neni. Tak ji zas odvezu do kontejneru.
Ted po druhe snidani (prvni kafe), maly spanelak se dvema, kofola, gauc. Pak nějaké prace na modelovce, pivko, veget, spacír k rybniku, pivko, veget a v pripade hladu, bufet. Paradni vikend s relaxem.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Počasí

Příspěvek od Colommbo »

rousini: Myslím, že současný ráz a vývoj počasí (květen, červen a zatím dál) je napuosto noumáuní, Úďo, vnitrozemský, na který jsme byli léta, myšleno od mládí, zvyklí. Jak poznamenal nejmenovaný klimatolog, poslední roky přinesly (nejen) touto dobou extrémní hice jak ve francouzském Nice a když se počasí vrátí k normálu, mnozí, a tím nemyslím zrovna tebe, to považují za na houno. Nee, je to normál a já tomu tleskám. 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

Pamatuju a souhlasim, vc posledni vety.
25 a vice fakt nemusim, v tomto bezmořovem Cesku.
V noci a rano 15, odpo do 25. Sem tam destik s burinou, neva.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Počasí

Příspěvek od rousini »

Já to taky pamatuju, že tadlencta psota je normál. Proto, taky lidi jezdili k moři nahřát kosti a těm co nemohli ukazovali diapozitivy...
Pak se staly zvykem hicy i na 50. rovnoběžce. Vedro mi nechybí, ale troška toho tepla by neškodila. Nic se nedá naplánovat, najít 3 dny se stabilním počasím nejde. A předpověď počasí - to si v televizi můžou nasadit na nos bambuli na gumě. Bez nich tam za chvíli nepůjde vystupovat.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

Sledovat pocasi a zpravy v tv. Uz mnoho let vubec. Projedu co je kde za cestopisy, technicky dokumenty, pro me zajimave porady a pizdec.
Na pocasi jsou jine figle a paky. Spolehlivost 75%.
Mame lode, letadla, neco pusti i NASA, lidi v zelenym co hraji na vojacky,...
Rosnicky v tv..., asi jim spatne vibruje strniste na ohanbi.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Počasí

Příspěvek od bloke »

Nám tu na juhu a východe od vás, proroci slubovali na nový týždeň od pondelka ochladenie aspoň dva dni predom, a dnes skorigovali že príde až niekedy zajtra nadránom a zotrvá až celý jeden tento deň (zhruba takto).
Tak tu máme v tomto bezmorovom hlavnom meste dnes v tieni meraných opäť 31°C (to by sa pokojne dala vystrčiť aj bosonohá sandála na slnko), celú noc vonku nekleslo pod 20°C = tropical night, ráno v podstrechovom ekologickom neklíma byte kúsok cez 29°C -> trištvrte hodina vetrania od 7:00h dokorán na neslnečnej strane priniesla víťazoslávny pokles na 28,5°C. Nešiel pritom žiaden sprievodný tepelný sálač typu PC, TV, zosilňovač, vysavač.

Tiež som si spomenul na slávne školské ZDŠ časy prázdnin, kedy sme ohromení v lete výskali, že aké rekordy dnes budú: niekedy 27, dokonca zriedka až 28 stupňov! Už vtedy mi to na tvári miesta pripadalo až príliš, mne na leto stačí slnko s nameranými 25-26 z tieňa, zima mi tak rozhodne nikdy nebude, keď z neho vykročíme, je tam zaraz nejakých 40-45°C. Nad 30 (referenčných) neznášam, to už človek ekologický bytový len trpí, ak nezapne klímu, ktorú nemá (sú i také zamestnanecké priestory), a tie dni kedy je 35-41 by som vďačne odviezol niekam na Orient. Iné kontrastné "peklo" k tomu - obchody vychladené na 18-20°C.
Kúpaliská nemusím, nefandím tlačeniciam ani atmosfére, volím celoročnú jar a v zálohe babie leto, ale môj hlas (a podobnej minority) nato nestačí :oops: :evil:. No toto leto snáď bude lízať do konca už "len" tie 30-tky / maximálne... :mrgreen: :wink:.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Počasí

Příspěvek od Pitris »

V tom městě co chtěli kvůli covidu zrušit :) bylo v SO i NE hezky, jasno a ke 30-ti. Dnes lehce pod a zoncna v oparu. My na bódě na Pryglu a je tady fajn :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Počasí

Příspěvek od Pitris »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/z- ... .seznam.cz
Tak jsem zvédav jestli se tady v Krkonoších koncem týdne podívám jak vypadá sníh....:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Počasí

Příspěvek od Pedro »

Hlasi zmenu. Velkou. Ja dnes poslední den dovci, kterou nechci opakovat. Ale pocasi (o víkendu rano kosa) a houby ok.
Mam cerstve info, ze v Jestrebich horach hub jeste hafo, toz vy budete vedle, jistě taky neco najdete.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Počasí

Příspěvek od Pitris »

No, možná do kolonky "Cíl dne" napíšeme zítra nebo ve středu HOUBY :) Dík za tip :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět