Pneumatiky v Rakousku a přilehlém okolí

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna ty s tím svým typickým AT mindráčkem, který se projevuje přesně tak, jak ho popisuji, mě urazit nemůžeš! :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:v období od 1. listopadu do 15. března...
Do 15. dubna - bacha na to!
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

V AT ma zastavili raz a oprávnene. Išiel som na moto a mal som šPZ našikmo pod blatníkom. Ukázali mi,nech to dám do poriadku hned, a opýtali sa či je to v SR povolené. Ked som ohol držiak spat,nemali námietky a nežiadali ani pokutu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

A motorka byla registrovaná v SK, resp. měla SK registraci? Pokud ano, pak to ale není na margo toho, co jsem chtěl mým příspěvkem naznačit. :idea:
chobot

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od chobot »

Misojogi píše:Chobot
stale mi chyba dolozenie ze limity pre pneumatiky v AT su ine ako hovori Jerry
ten link co si uviedol to neobsahuje, presiel som ho cely cez google translator a fakt to tam nie je
asi si dal iny dokument
V tomto je citace naseho zakonodarstvi:
Winterreifen, die diese Mindestprofiltiefe nicht mehr erreichen, aber über der Mindestprofiltiefe von Sommerreifen liegen, dürfen grundsätzlich als Sommerreifen weiterverwendet werden. Im Hinblick auf die Verkehrssicherheit wird jedoch empfohlen, immer eigens für die Jahreszeit entwickelte Reifen zu verwenden.
Nerozumim,co bys jeste vic chtel.Timto citovanym zakonodarstvim se ridi tady vse.Jeste jednou link:
https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr ... 63320.html

Nebo snad muzes ty uvest nejake podobne pravni dolozeni o limitech profilu pneumatik na Slovensku?

Pokud to stale nestaci....tak nevim zda plakat nebo se smat nad chybejici logikou nebo slepemu vereni demagogickym nazorum a nicim nepodlozenym tvrzenim "jerry3".
Proste s celorocnima pneus(Allwetterreifen,Ganzjahresreifen) muzes v zime jezdit do 4mm profilu,pokud mas mene hledi se na ne jako na letni a tim padem na nich nemas na zasnezene vozovce co delat.
Pokud "jerry" se snazil v zime na snehu na takovych pneus vyjet treba na zasnezeny Hintertux,zustal viset a byla tam odpovidajici znacka "Zimni vybava",tak mel problem ale nepotvrzene tvrzeni jeho,ze dostanes na techto pneus pokutu i v lete,pokud nemaji 4mm....velmi usmevne :lol:
Naposledy upravil(a) chobot dne čtv lis 07, 2019 19:06, celkem upraveno 1 x.
chobot

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od chobot »

Jerry3 píše:Tak zrovna ty s tím svým typickým AT mindráčkem, který se projevuje přesně tak, jak ho popisuji, mě urazit nemůžeš! :twisted:
:lol: :lol: no,tak kazdy,kdo cte tvoje prispevky,si o AT mindratstvi obraz umi udelat.
Mindrak je zatim stale na tve strane :!: Svoji aversi nemuzes poprit :mrgreen:
chobot

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od chobot »

Brembo píše:V AT ma zastavili raz a oprávnene. Išiel som na moto a mal som šPZ našikmo pod blatníkom. Ukázali mi,nech to dám do poriadku hned, a opýtali sa či je to v SR povolené. Ked som ohol držiak spat,nemali námietky a nežiadali ani pokutu.
Jak rikam,slusnost se oceni!
chobot

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od chobot »

Jerry3 píše:Tak zrovna ty s tím svým typickým AT mindráčkem, který se projevuje přesně tak, jak ho popisuji, mě urazit nemůžeš! :twisted:
Taky nikdo te neurazel.Psal jem "pokud jsi jel jako hovado"a ne ze jsi neco podobneho.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše:
Brembo píše:Do gumy žiadny závit nenarežeš.
Jedině gumovým závitníkem :P
kamos zvara jedine s tvrdou bukovou elektrodou, zvary drzi jak svin :mrgreen: :twisted:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše:V tomto je citace naseho zakonodarstvi:
Winterreifen, die diese Mindestprofiltiefe nicht mehr erreichen, aber über der Mindestprofiltiefe von Sommerreifen liegen, dürfen grundsätzlich als Sommerreifen weiterverwendet werden. Im Hinblick auf die Verkehrssicherheit wird jedoch empfohlen, immer eigens für die Jahreszeit entwickelte Reifen zu verwenden.
Nerozumim,co bys jeste vic chtel.Timto citovanym zakonodarstvim se ridi tady vse.Jeste jednou link:
https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr ... 63320.html
Tvá neschopnost pochopit, že to, co cituješ, není žádné "zakonodárství", poněvadž jsi neuvedl odkaz na odpovídající právní předpis, který by obsahoval citovaný text (v tom tvém odkazu nic takového není :!: ), je srovnatelná snad jen s nepochopením rakouské dopravní policie, co že to vlastně je princip rovného zacházení. :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše:Pokud to stale nestaci....
Ne, to stále nestačí! A proč? Předpokládám, že to pochopili snad už všichni, tedy kromě tebe (viz můj příspěvek výše).
chobot píše:tak nevim zda plakat nebo se smat nad chybejici logikou nebo slepemu vereni demagogickym nazorum a nicim nepodlozenym tvrzenim "jerry3".
Zatím jsi nedokázal ničím podložit to své tvrzení. A už jsem tu napsal, že důvod je prostý: jednoduše je nepodložitelné. :twisted:

A pokud jde o mé "demagogické názory", tak ty nejsou ničím jiným než odrazem demagogie rakouské dopravní policie.
chobot píše:Proste s celorocnima pneus(Allwetterreifen,Ganzjahresreifen) muzes v zime jezdit do 4mm profilu,pokud mas mene hledi se na ne jako na letni a tim padem na nich nemas na zasnezene vozovce co delat.
No to snad ne :!: :?: :mrgreen:
chobot píše:Pokud "jerry" se snazil v zime na snehu na takovych pneus vyjet treba na zasnezeny Hintertux,zustal viset a byla tam odpovidajici znacka "Zimni vybava",tak mel problem ale nepotvrzene tvrzeni jeho,ze dostanes na techto pneus pokutu i v lete,pokud nemaji 4mm....velmi usmevne :lol:
Řekl bych, že těm, kdož tu pokutu dostali, to úsměvné nepřišlo ani trochu. Jinak já vyhazuji zimní gumy na úrovni cca 5,5 mm hloubky profilu. Kdy ty?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše: :lol: :lol: no,tak kazdy,kdo cte tvoje prispevky,si o AT mindratstvi obraz umi udelat.
Mindrak je zatim stale na tve strane :!: Svoji aversi nemuzes poprit :mrgreen:
Averze je něco jiného než mindrák. :idea:

A má averze je pouze reakcí na to, co všechno je v AT možné.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše:Jak rikam,slusnost se oceni!
Já bych u rakouské dopravní policie ocenil spíše korektnost a důsledné uplatňování principu rovného zacházení, jako je to běžné jinde.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

chobot píše:Taky nikdo te neurazel.Psal jem "pokud jsi jel jako hovado"a ne ze jsi neco podobneho.
A jak jsi přišel na to, že jsem jel jak hovado? :o :shock: :?

Procestoval jsem desítky zemí a nikde jinde na světě jsem se nesetkal s takovou měrou selektivní (toto slovo zdůrazňuji, poněvadž to mně na tom vadí úplně nejvíc) buzerace ze strany dopravní policie, jako právě v AT.

A mohl bych po celé hodiny sypat z rukávu názorné historky, které to dokládají.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

V tomto je citace naseho zakonodarstvi:
Winterreifen, die diese Mindestprofiltiefe nicht mehr erreichen, aber über der Mindestprofiltiefe von Sommerreifen liegen, dürfen grundsätzlich als Sommerreifen weiterverwendet werden. Im Hinblick auf die Verkehrssicherheit wird jedoch empfohlen, immer eigens für die Jahreszeit entwickelte Reifen zu verwenden.
Zimné pneumatiky, ktoré už nedosahujú túto minimálnu hĺbku dezénu, ale sú nad minimálnou hĺbkou dezénu letných pneumatík, sa môžu vo všeobecnosti naďalej používať ako letné pneumatiky. Z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky sa však odporúča používať sezónu špeciálne vyvinuté pneumatiky.
Nerozumim,co bys jeste vic chtel.
nech pozeram ako pozeram tak tam 4 mm nevidim nikde, ty ano?
Naposledy upravil(a) Misojogi dne čtv lis 07, 2019 22:06, celkem upraveno 1 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět