Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, Plho, přesně to jsi odcitoval. :P :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Colommbo »

Aj, jsemť to blb, myslelo mi to nějak za roh, mea culpa, omlouvám se... Plha :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Misojogi »

zaujimalo by ma co sa stane ked jazdim na prehsutenych gumach (2,5 namiesto 2,2)
mne sa na tom dobre jazdi lahko sa toci volantom a auto krasne ide s minimalnym valivym odporom.
ale zaujimalo by ma ci sa moze stat nieco zle
napriklad ked dopadnem na vytlk alebo na zeleznicnom priecesti tak je lepsie prehustena alebo podhustena guma?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Misojogi »

Příkladem je databáze od výrobce pneumatik Continental, která obsahuje údaje o správném tlaku pro více jak 700 vozidel od 42 výrobců. Najdete ji – zde.
https://www.conti-online.com/www/downlo ... _multi.pdf
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:....napriklad ked dopadnem na vytlk alebo na zeleznicnom priecesti tak je lepsie prehustena alebo podhustena guma?
Nejlepší je správně nahuštěná pneumatika....:o
Když ale dáš o 0,3 víc, tak by se nic stát nemělo a je to lepší než o 0,3 míň. Ale střed dezénu se Ti sjede o něco dřív než kraje a styčná plocha pneu/silnice bude o trochu menší....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ezop

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od ezop »

Nafukat spravne gumu je problem. Ak dam 2,2 tak vyzera ako by bola mierne nedofukana. A je dodrzany predpis 81. Ked dam viac tak mam pocit, ze potom vo vacsej rychlosti plave. Mam pocit, ze najlpsie dofukvaju v servise asi to bude presnost mercieho pristroja ak to porovnam s pumpou.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Colommbo »

Samozřejmě, že hlavní je přesnost měřiče... Mají-li opravdu přesné (kalibrované) měřiče v pneuservisech, může být otázkou, ale mít by je měli. Osobně taky foukám zhruba o dvě "čárky" víc, než je předepsáno, lepčí trošku víc než trošku míň. :) Nesmí se to ale přehánět a myslím si, že optimum se dá poznat, podle jízdy vysledovat.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Brembo »

Všeobecne sa prehustenie pneu o 10% oproti predpisu považuje za prínosné.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bloke

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od bloke »

Tam kde majú meracie prístroje na tlak, tam musia byť pravidelne kalibrované - a na pumpách aj majú na týchto prístrojoch kontrolné nálepky (myslím že overenie je povinné raz za rok).
Ale ako to prebieha, keď na jednej pumpe mám na tých istých pneu zmeraný tlak 2,2 , a na druhej 2,4 (po 3 dňoch bez dofúkavania, v rovnakej teplote a bez predošlej dlhej jazdy) to fakt netuším - a títo ciachovací kontrolóri iste vykonávajú overenia aj v servisoch. Z tých 2,4 som takmer nič nevypúšťal, lebo čo ak som mal ozajstných 2,2 a vypustil by som ich na 2,0? Pritom optimum mám 2,2 - 2,3.
Podla dlhodobého odhadu hustenia pneumatík (ako vyzerá, ako sa na nej jazdí, kedy píska + kolko je nameraný tlak nech už kdekolvek) som tipoval, že tá druhá "pumpa" merala nesprávne.
ezop píše:Nafukat spravne gumu je problem. Ak dam 2,2 tak vyzera ako by bola mierne nedofukana. A je dodrzany predpis 81. Ked dam viac tak mam pocit, ze potom vo vacsej rychlosti plave. Mam pocit, ze najlpsie dofukvaju v servise asi to bude presnost mercieho pristroja ak to porovnam s pumpou.
ezop

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od ezop »

Pozeral som na nete, ze dostat aj taky kompresorik do auta na hustenie gum. Ma niekto skusenost? ci je to zbytocnost?
Návštěvník

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Návštěvník »

Mám ho již několik let. Stál dost peněz, protože jsem chtěl, aby nafoukal minimálně 10 barů. Umí 12 a není to žádná srágora z OBI. Na ty bacha. Bývají plastové, včetně klikového ústrojí, nebo nemají ložiska, ale jen teflonová, nebo silonová futra a podle toho také vypadá jejich životnost. Nafoukají 3 bary a jde jim o život, přestože se na krabici pyšní něčím jiným, honosnějším. Ten co mám, je v brašně, k tomu několik nástavců na případné foukání lehátek u vody, spirálová hadice 4 m po roztažení a manometr, takže je kontrola.
Odkaz sem nedám, protože na trhu již není.
Jinak mně, a nejenom mně již pomohl. Při malém úniku z pneu jsem vždy dofoukal a dojel. Ocenil jsem to zvláště v Německu a Itálii, kde ty potvory čerpadlářský nemají vzduch zdarma jako tady u nás. Tam jsem totiž kompresor u pumpy neviděl nikde.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Brembo »

ezop píše:Pozeral som na nete, ze dostat aj taky kompresorik do auta na hustenie gum. Ma niekto skusenost? ci je to zbytocnost?
To závisí od teba,čo považuješ za zbytočnost. Občas sa ale skutočne zíde,okrem tých čínskych lietadiel z Tesca a podobne-viac to skáče po betone,ako fuka,a keby mali dostatočne dlhý kábel,obskákali by zem dookola,keby to vydržali. 5 minut je ale obsolutna hranica ich použitelnosti. Tie s kovovým valcom už ale akosi príliš nie su,ale ešte sa čosi nájde http://mujweb.cz/matejkatvs/prodej/auto ... resory.htm
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
ezop

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od ezop »

Jedna z moznosti, je kupit kvalitny merac tlaku. Su rucickove a digitalne. Otazne je, ci meraju presne.
Návštěvník

Re: Pneumatiky, co setria benzin o 1/3

Příspěvek od Návštěvník »

... a nezabudnúť že v marci bude iný tlak v pneu ako v júli....
lepší je kompresor bezolejový so vzdušníkom... tam je garancia nejakej životnosti a aj výkonu ale cena trošku vyššia a je to na 220V.
Odpovědět