Pivo

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Pivo

Příspěvek od Pitris »

Sice na jiném vlákně, a i v jiném fóru, ale "nakouslo" se tu pivo :lol: , co tak napsat, co pijete, a protože je Česko-Slovensko země pivu zaslíbená (promiň praotče Čechu - já vím - mléko, strdí), ale co tak to pivo......
Byl bych pro, aby to bylo vlákno na "odlehčení", nemusíme se pořád bavit o tom, co chutná těm našim "plechovkám", ale můžem probrat i to, co chutná nám......
A já začnu: pokud chci "jen" zahnat žízeň, tak desítku Starobrno, nebo Gambrinus.
Když mám čas, vychutnám si jedenáctku Starobrno Medium, či jedenáctku Gambrinus.
Když chci "něco extra", dám si dvanáctku Lobkowicz, nebo dvanáctku Svijany Rytíř, a pokud chci "echt gold", tak třináctku Svijany Kníže, nebo čtrnáctku Starobrno Baron Trenck.
A když musím nealko, tak Birell od Radegastu.
Naposledy upravil(a) Pitris dne pon čer 28, 2010 19:12, celkem upraveno 2 x.
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

Tohle vlákno je super nápad, Pitrisi :wink:

Já když mám ´´žížu´´, tak sahám po 10 Svijanech a nebo Gambrinusu a když mám chuť, tak 11 Svijany a nebo 10 Budvar.
Jinak chuťově mi nejvíce sedí právě 10 Budvar. Silná či tmavá piva prakticky nepiju.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

pánové Dalešické pivo je totální bomba :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..fíha tak z týchto pív čo si vymenoval Pitris nepoznám pár pív,teraz neviem či je to mojim vekom alebo čím..

..ale ja na Slovensku si davam bud Bažanta alebo vaše Starobrno (u nas je iba jeden druh) asi to najobyčajnejšie..Gemer mi už nechutí..Corgon je hnus na 20tu...to už radšej Smedneho Mnícha...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Já jsem teď týden v Tatrách, tak si na dovolené dávám toho Zlatého bažanta, a ochutnal jsem i Šariš - chutná, ale po denně 15-ti km pěšky po horách by možná chutnalo ledacos :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pivo nepiju, ale známý si velice pochvaluje Radegast.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Pitris píše:Já jsem teď týden v Tatrách, tak si na dovolené dávám toho Zlatého bažanta, a ochutnal jsem i Šariš - chutná, ale po denně 15-ti km pěšky po horách by možná chutnalo ledacos :lol:

..fíha si mohol povedať že budeš v tatrách,v sobotu som išiel okolo by som sa stavil a mohli sme dať dake good pivko spolu..

..možem vedieť kde konkretne si..??
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Sice nejsem pivař, ale přes léto jich pár zmařím a zatím, co mi fakt chutnalo:
Třeboňský Regent 10 i 12
Trutnovský Krakonoš 12
Plzeňská 12
Gambrinus 10
Starobrno 10
Zlatý Bažant 10
a nová receptura Krušovice 10, to před tím stálo za prd.
Co mi fakt nechutnalo Dačický 10 i 12( Kutná Hora) a, tuším, Jihlavský ježek.
Ale říkám nejsem pivař.
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

Šariš 10
Smadny mnich
Slavo

Příspěvek od Slavo »

Šariš, Plzeň,Budvar
Vynikajúce viskozity pri správnej teplote, pravidelne prekračujú moje očakávania s veľkou rezervou :wink:
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Regent 12°
Radegast 12° - ale už taky není co býval
Bernard 10°, 11°, 12°
Primátor min. 12°
Plzeň 12°
Platan 11°
nem
Příspěvky: 39
Registrován: čtv kvě 20, 2010 7:17
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od nem »

z "komerčnějších"
starobrno medium/ležák
holda ležák
krušovice - mušketýr
a z méně komerních je nej nepasterizovanej Bernard kvašenej a to jantarový, světlý i tmavý...

A teď už se začal stáčet i MASTER do 0,355l lahváčů,
pravda točenej před Vánocema byl lepší ale i ten lahváč je moc lahodnej, tak ho rychle ochutnejte než to začnou dělat "pásově" =o)
emge

Příspěvek od emge »

Keď od smädu, tak fľaškový Kelt. Inak si na Slovensku slušnú úroveň držia Zlatý Bažant a Šariš.
Ak nerátam "české" pivá vyrábané v licencii, tak v poslednom období ich vidím vo svojom okolí málo. Občas poteší Staroprameň.
Pri čapovaných pivách nie je ani tak problém so značkou, ale s kvalitou ich čapovania. V posledných rokoch je problém nájsť miesto, kde by čapované pivo nebolo presýtené CO2. Po takom pive je človek nafúknutý ako balón a nič nepomôže ani kvalitná značka.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Za mlada cokoliv.
Poslední léta preferuju chuť před kvantitou.
Takže POUZE
Plzeň a když není tak Smíchov ležák.Pokud neni nic z toho,kofola.
Cenu neřešim,v obou pracích makám jako řidič,tak požití piva je u mě poslední dobou věc kterou musim plánovat dost dopředu.Sice mám volné víkendy ale to mám zas jiné aktivity s alkoholem neslučitelné. A abych šel jen na jedno či dvě....nic pro mě.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Budu to brát dle oblíbenosti:
1.Plzeň
2.Bernard 12
3.Svijany 10,11
4.Budvar 12
5.Kozel 12
Na Slovensku je dobrý Zlatý Bažant 12.Corgoň a Smädný mních už bych znovu nemusel.
V Polsku mi překvapivě velice chutnal Lech a Zywiec
V Irsku jsem si získal náklonnost ke všem černým stoutům v tomto pořadí:
1.Murphy´s
2.Beamish
3.Guinness
Polotmavé Kilkenny místními označované jako"dishwater"(voda od nádobí) a u nás také prodávané jsem raději neokusil.
Jsou piva dobrá a špatná,ale nejhorší pivo je žádné pivo!Když je ještě dobrá slivovice,tak není co řešit.
Odpovědět