Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Radmil

Pančování oleje

Příspěvek od Radmil »

Četl jsem o pančování motorových olejů a jsem z toho jelen :( Všechny oleje a jejich obaly vypadají stejně, ale mají různé ceny od 600Kč za 5l až po 2500Kč za 5l ... kterým se dá věřit? Máte někdo špatnou zkušenost s olejem z e-shopů? Co si o tom myslíte? Díky za info
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Colommbo »

Máš na mysli 600 - 2.500Kč za stejné množství (balení) jednoho a téhož oleje...? :shock: :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
modelář

Re: Pančování oleje

Příspěvek od modelář »

Rozdíly v cenách nejen olejů jsou propastné! Přitom se mi stalo, že jsem byl nucen reklamovat drážkovaný řemen od renomovaného výrobce zakoupený v "laciném" kamenném obchodu za trojnásobek ceny téhož výrobku původem z e-shopu, přičemž ani na jednom z nich jsem při bezprostředním porovnání nenašel žádné známky "pančování". Dokonce ani na tom "vadném" (neustále se vytahoval, takže prokluzoval a pískal) jsem bez jeho "destrukční pitvy" neobjevil žádnou chybu. Onen "laciný" obchod (tím charakterizuji jeho všeobecnou cenovou, nikoli jakoukoli jinou úroveň) však musím velmi pochválit za to, že reklamace proběhla k mé plné spokojenosti!
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

Existují fejky olejů, jako existují fejky hodinek a jiného značkového zboží a taktéž chlastu...... V Carolinu bys fejky hodinek koupit neměl, takže u kvalitního prodejce olejů bys falzo oleje taky koupit neměl. Vyplatí se, dle zpráv v novinách, pančovat sklepmistra za 38,-, tak proč ne olej, jehož běžná cena je cca 1500,- - 2500,- dle prodejce a nabízet ho za 600,-... A dále, opět dle zpráv nejmenované TV stanice, kteří jsou vždy na místě a pro nás to sledují, když je něco podezřele levné, stojí za tím organizovaná skupina a daňové úniky.
Radmil

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Radmil »

V podstatě kdokoliv může prodávat pančované oleje jako kvalitní a originální ... dokonce i přímo autorizovaný dovozce si může chtít přivydělat a sem tam nějaký ten pančovaný olej prodat ... v podstatě nikdo nemůže mít jistotu, že když si koupí origo olej za 2500,- někde ve značkovém kvalitním obchodě, že tento olej není špatný :/ proto se ptám ... zda znáte někoho, komu by se díky pančovanému oleji zadřel motor, nebo něco podobného? Přeci jenom " pančovaných olejů " se prodává dnes a denně na e-shopech a aukrách tisíce ...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pančování oleje

Příspěvek od skodovkar »

Nikoho takového neznám. Zato je hodně případů přetahované výměny oleje a ta je daleko nebezpečnější.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

Dlouho se taky na levej chlast nikomu nic nestalo a všechno bylo jen o jpp... A pak se děly věci. Ale vše je jen o lidech a penězích. V současné době jen o nejnižší ceně a pak to podle toho vypadá.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Pančování oleje

Příspěvek od bastien »

Ano, pančovaný olej moc nepoznáš. Nechoďme daleko, např. zde, na oleje.cz koupíš značkový olej a ejhle, jeho barva je jiná (mírně tmavší) než stejného oleje, který koupíš např. u pumpy. Který je pančovaný nebo jsou oba originální a jde jen o jinou šarži?
Naposledy upravil(a) bastien dne úte kvě 21, 2013 16:22, celkem upraveno 1 x.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pančování oleje

Příspěvek od skodovkar »

Nebo je jeden západní a druhý východní?
Radmil

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Radmil »

Jak to řešíte? Nebo to neřešíte, kupujete třeba zde a doufáte, že bude vše ok?
modelář

Re: Pančování oleje

Příspěvek od modelář »

Řeším to tak, že nakupuji výhradně z ověřených zdrojů. Samozřejmě je otázkou, co si pod tím vlastně představit. Tak si představ např. hypermarket ve Francii.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od kornel »

Moje "riesenie"..
..jednak kupujem este stale nie moc rozsirenu a znamu znacku olejov (dufam a verium ze z tohto titulu to nieje lakave pancovat..)
..a jednak to kupujem od oficialneho zastupenia-distributora v republike (v tomto zas dufam a verim, ze ak by aj pancovanie znacky ktoru pouzivam predsalen fungovalo, tak oficial zastupenie mi nepreda nejaky pancovany fejk..)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Durex »

Já to řeším tak,že mi to chodí z francie z rafinerky Elfu tedy Totalu :D jednou jsem musel koupit olej u nás. jednalo se o Total Quartz 9000 5W40. A při porovnání etiket sem zjistil,že se liší trochu grafikou a taky odstínem. Po otevření byla barva stejná a vůně přibližně taky :D Motor s tím 7500 km přežil bez problému :D Teď už je tam opět sladká Francie :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Radmil píše:V podstatě kdokoliv může prodávat pančované oleje jako kvalitní a originální ... dokonce i přímo autorizovaný dovozce si může chtít přivydělat a sem tam nějaký ten pančovaný olej prodat .....
Tak tomuto se mi věřit nechce. Já beru olej, kde jsem byl vždy s jeho kvalitou spokojen.
Teď to neberte prosím jako reklamu, ale tady, a u alfiho....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Re: Pančování oleje

Příspěvek od modelář »

Durex píše:Já to řeším tak,že mi to chodí z francie z rafinerky Elfu tedy Totalu :D ...
Natáhneme tedy produktovod?
Odpovědět