Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
duff74
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 25, 2007 17:20

Re: Pančování oleje

Příspěvek od duff74 »

Podle výše uvedeného odkazu na ruském fóru to vypadá, že ten Mobil1 mam origo. Stejná měrka, stejné švy na kanystru i typ písma šarže. Každopádně ty kanystry jsou fórové :roll:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Pančování oleje

Příspěvek od pepoh »

dufam ze motul/yacco neni v hladaciku tychto darebakov...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od kornel »

ja dúfam aj v Ravenol :D
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Pančování oleje

Příspěvek od rosso »

A já momentálně v Millerse :)
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jojto »

Trochu som váhal, či to zverejniť. Ale jednoducho musím.
Objednal som Shell Helix Ultra 4L 5W-40 cez DAMO Slovakia, konkrétne cez ich www.motorove-oleje.sk.
Tu je komunikácia:

Dobrý deň.
Zakúpil som u Vás olej Shell Helix Ultra 5W-40 4L, kde mám pochybnosti o originál produkte.
V minulosti som viackrát, naposledy pred 4 mesiacmi, kúpil olej ktorý splňoval ochranné prvky uvádzané oi. na iných e-shopoch.
Tj. chrómový, zrkadlový vzhľad povrchu nálepky, viditeľný hlavne vo vyobrazení piestu a dátum výroby uvedený na prednej strane na spodu.
Vami dodané 4L balenie toto nespĺňa.
Chcem sa opýtať na dôvod, resp. či nejde o falzifikát. Ak by bolo možné priložiť protokol, faktúru o kúpe od ofic. distribútora.
Ďakujem

Odpoveď:
Dobnrý den
Bohužial certifikáty nevieme zabezpečiť
Tovar môžete v prípade záujmu vrátiť „en bloc“ spolu s formulárom o odstúpení od zmluvy nepoškodený neotvorený na adresu
DAMO Slovakia s.r.o.
Trenčianske Stankovce 3044
913 11 Trenčianske Stankovce
S pozdravom
Ing. Dušan Oravec

A potom, že človek má veriť známemu a overenému e-shopu. Neviem či si mám myslieť, že sa im iba nechce zaoberať mojou požiadavkou, alebo tie kanistre plnia niekde v garáži.
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Aspoň že to můžeš vrátit....
Ale je asi pravda že toto je jeden z důvodů proč raději vybírat mezi méně známými výrobci, kteří se (snad) pančovat nevyplatí.
Ono tak 75% lidí zná Castrol a Shell, a možná Mobil.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Pančování oleje

Příspěvek od torro »

Pitris píše:Aspoň že to můžeš vrátit....
Ale je asi pravda že toto je jeden z důvodů proč raději vybírat mezi méně známými výrobci, kteří se (snad) pančovat nevyplatí.
Ono tak 75% lidí zná Castrol a Shell, a možná Mobil.
A kde je záruka, že obsah balení souhlasí s nálepkou, či nějakým jejich vyjádření? :?
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

a to je zaujmavé...ten istý obchod a ten istý problém. A tá istá odpoveď :roll:
Akurát, že mne pred tým volali, že nemajú 4 litr. balenie a že či súhlasím s balením v litrovkách. Súhlasil som .Prisli litrovky.
Napísal som ale aj priamo distribútorovi a ten mi k mnou uvedenej šarži certifikát zaslal obratom a potvrdil, že dana šarža pochádza z rafinerie SHELL.
Sučasne potvrdil , že Damo patrí k jeho odberatelom, ovšem nemôže vylúčiť aby nakupovali aj inde.
Opýtal som sa teda , kde nakúpit s istotou.
Skrátim to...ak SHELL s istotou potom su len dvaja ( cez net) na SR ( pre koncového zákazníka) a to MK Fluid a EuroVat.
Potom už len ich čerpačky a z kamenných uvádzaju len AutoKelly a InterCars ako oficialnych partnerov.
Čo samozrejme neznamená, že zvyšok je fake. Trh je volný a každý si môže nakúpit kde chce.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jojto »

Ja som už dávnejšie kontaktoval priamo Shell, kde sa mi ozvali jedine z UK, s tým, že žiadne ofic. ochranné prvky na kanistroch nie sú a keď mám podozrenie na fake, nech im to pošlem a oni urobia analýzu. Zo Shell Sk mi odpísali, že oni nič, nech kontaktujem ich distribútora AutoMax Slovakia. Tam mi nevedeli povedať nič o ofic. ochranných prvkoch, jedine nech beriem od dalšieho ich distribútora, SEOL a MKFLUID. Je v tom totálny bordel. Tak to vyzerá, že Shell olej môže človek kúpiť v PET fľašiach od minerálky, hlavne to treba brať od ofic. distribútora. Najviac ma serie, že taký známy shop sa postaví k otázke o pôvode oleja, "keď sa ti nepáči tak to vráť".
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

akurat , že SEOL nemá predaj pre koncového zákazníka.Teda podla mojich info.
Ak chces preposlem ti komunikaciu s Automaxom. Asi radsej cez SZ? nech tu nerobime neporiadok.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jojto »

Je to možné, riešil som to z pozície firmy (servis). Komunikáciu kľudne pošli, každá info dobrá. Díky.
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Pančování oleje

Příspěvek od dany01 »

dajto sem, nech sa dozvieme aj ostatní. Si mi urobil trochu stres - v piatok som nalial do 4 tis. motora Shell Helix ultra AM-L 5w30 ,a teraz čítam toto.Tiež som kupil v Damo Slovakia a beriem od nich roky a zatial som nemal zlu referenciu - velká firmy, osobne som tam bol viac krat, vyšli vždy v ustrety a ani ma nenapadlo že by mali falšované oleje.
už som poslal foto balenia Automaxu.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

dobre páni, ako chcete. Dufam, že uverejnením tejto korešpodencie nic neporuším ( mená a kontakty som odstránil, vsak kto chce nájde si na ich stránke , ostatné je neupravené.
A kto je "distribútor"?
Ako vieme z každej flaše , distributorom pre Slovensko je Automax, takže toto nie je žiadne tajomstvo.

Tu je teda celá neupravená korešpodencia , včítane odpovede od DAMO, ale tá je ako sa zdá robená asi nejakým robotom cez kopírák, resp. šablonu - všetci co do DAMO písali zrejme maju rovnaku odpoved

1. môj dotaz na SK distribuciu SHELL:
Dobrý deň, rád by som vas poprosil o vyjadrenie k pravosti motorového oleja Shell, ktorý som pred pár dňami zakúpil od predajcu Damo Slovakia.
Obraciam sa na vás ako na oficiálneho distribútora, ktorý je uvedený na obale výrobku.
Jedná sa o litrové balenia Helix ultra 5W 30 ean: 5011987860537, výroba november 2018, celá šarža : 11247032D13329Nov.18
Do pochybností som sa dostal po porovnaní predošlého a nového balenia ( treba vsak povedať, že nie tej istej varianty oleja),
Totiž prekvapila ma zvláštna gramatická nesprávnost v popise. Na vrchnej zadnej strane je text pre Českú republiku pod skratkou "CS" , nie ako na iných bvaleniach "CZ". Na dalšej strane - po odlepení tejto vrchnej, český popis úplne chýba.
Viete mi s týmto pomôcť? Mohol by som vám napríklad zaslat fotografie?

dakujem za pochopenie.
S pozdravom...


Odpoveď distributora :
Ďakujeme za Váš email, v prílohe Vám posielam Certifikát originality oleja pre Helix ultra 5W-30, skontrolujte si prosím fľašu, či sa na nej nachádza aj kod produktu 550046267. Ak áno, tak tento olej bol vyrobený spoločnosťou Shell.

Čo sa týka etikiet a overenia si pravosti oleja, odporúčam si vyžiadať od predajcu informáciu, z akého zdroja nakupuje oleje a či Vám je schopný poskytnúť dokument – Certifikát (ako je v prílohe)

Skutočnosť, že AutoMax Slovakia je oficiálnym distribútorom olejov Shell neznamená, že dokážeme garantovať, že všetok olej Shell na Slovensku je v poriadku a je dovezený našou spoločnosťou. V Európe je otvorený trh a tak sa môže stať, že rôzni predajcovia si nakúpia oleje zo zahraničia z neoverených zdrojov.
Spoločnosť Damo Slovakia nakupuje niektoré oleje od nás, ale samozrejme môže sa stať, že si nakúpia oleje aj inde a nás o tom pochopiteľne neinformujú.
V každom prípade, naša spoločnosť AutoMax Slovakia vždy poskytne svojim odberateľom na požiadanie tieto certifikáty k produktom, ktoré od nás odoberajú.

S pozdravom a prianím príjemného dňa...


3.moja reakcia:
Dobrý deň,
dakujem za odpoved. Žial, ziadne takéto čislo na balení nie je. Okrem čísla šarže, ktoré som už uviedol, je na nálepkách ešte číselné označenie ( ktoré počtom číslic síce zodpovedá vami zaslanému kódu) avsak je iné - na prednej etikete 600044002 a na zadnej etikete 600043111. ˇ6iadne iné číslice flaša už neobsahuje. Znamená to , že ide o falzifikát?
Predsa len prikladám radšej fotografie. Vidiet tu aj neobvyklu skratku pre cesku republiku na zadnej etikete.
Dakujem .....

4.odpoveď distributora:
Preverovala som aj s kolegom – technikom, ktorý potvrdil, že číslo šarže na fľaši je zhodné s číslom šarže, ktoré bolo vyrobené v Shell, takže by teoreticky mal byť v poriadku.
Číslo, ktoré ste uviedli a je uvedené aj na fľaši je číslo etikiet – s produktom nemá toto číslo nič spoločné.
Porovnali sme vizuál našich fliaš s tou Vašou a tiež máme takéto čísla na etiketách 6000...- čiže toto neindikuje, či je produkt falzifikátom alebo nie (taktiež by som sa neznepokojovala nad akoukoľvek gramatickou chybou na etikete – etikety vyrábajú market. oddelenia v zahraničí a takáto odlišnosť môže nastať).
Odporúčam vám obrátiť sa na predajcu Damo Slovakia, kde ste olej zakúpili – aby Vám potvrdili originalitu výrobku.

5.Moja reakcia :
Dobrý deň,
už som ich kontaktoval.
Dostal som túto odpoved:

DAMO Dušan Oravec <oravec@damoslovakia.sk>
11:33 (před 20 minutami)

komu: mně, objednavky

Dobnrý den

Bohužial certifikáty nevieme zabezpečiť

Tovar môžete v prípade záujmu vrátiť „en bloc“ spolu s formulárom o odstúpení od zmluvy nepoškodený neotvorený na adresu

DAMO Slovakia s.r.o.
Trenčianske Stankovce 3044
913 11 Trenčianske Stankovce


...myslíte teda, že tento olej môžem bez obáv použiť, alebo mám využiť možnost vrátenie ako navrhuje Damo Slovakia?
Boli mi doporučení ako spolahlivý zdroj, tak som trochu v pomykove z tohoto.
Viete mi vy doporučit iného dodávatela, u ktoréhu je istota , že dodá len originálny tovar Shell? Prípadne da sa nakupovat cez net v malom aj priamo u vás ? samozrejme som vasu stránku navstívil, ale tuto možnost som tam nenasiel.

Dakujem velmi pekne za ochotu.
S pozdravom....

distributor:
Keďže spoločnosť Damo Slovakia s nami spolupracuje a niektoré oleje od nás odoberá, myslím, že by ste sa nemuseli obávať o neoriginalite zakúpeného oleja. A taktiež myslím, že majú dobré meno aj medzi odberateľmi - nie je to len taká „noname“ garážová firma. Čiže pokojne môžete použiť.

Tak ako pri iných výrobkoch, je dobré si ponechať blok o zakúpení tovaru(príp. faktúru) a fľašu a v prípade problémov neskôr reklamovať u nich.

Naša spoločnosť nepredáva oleje a mazivá koncovým spotrebiteľom, nemáme ani žiadny eshop. Odporúčam Vám nakupovať od predajcov ako Euro-Vat Alekšince, MK-Fluid Žilina, sieť čerpacích staníc Shell (tam treba ale rátať s oveľa vyššími cenami), Auto Kelly, InterCars Slovakia.
Verím, že ostanete verný značke Shell a nájdete si svojho predajcu, s ktorým budete spokojný.

Moja odpoveď na záver:
Dobrý deň,
ďakujem vám pekne za vas čas.
Tentokrát to teda nechám tak, možno výrazne skrátim interval výmeny.
Nabudúce sa však radšej zariadim inak.
S tou reklamáciou to bolo vtipné. Ale ak ste to mysleli vážne, rád sa dozviem viac, ako a kde toto uznávajú a akým spôsobom riešia. To len na margo. Nečakám odpoveď, len ma to pobavilo.
Este raz ďakujem...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

jarson1 píše:....Tentokrát to teda nechám tak, možno výrazne skrátim interval výmeny.
Nabudúce sa však radšej zariadim inak....
Tak to Ti zbývá buď Millers nebo Mogul :)
Chlapi neblbněte - ano, pár případů bylo a je možná jistější volit výrobce méně známé, ale určitě není v každé druhé pixli od Shellu místo motoráku hydraulika.
Koupi někde od číňana v podchodu bych si rozmyslel, ale obchod co to bere ofiko a prodává to roky? Neměl bych obavy....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

pitris:
To, že som paranoik, ešte neznamená, že ma nesledujú.

..ale vážne teraz. Celá "kauza" má pointu v tom, že islo objednávku pre viac ludí . A robila sa tu práve preto , aby sa predišlo falošným produktom , nakolko jeden z týchto ludí takuto skusenost už v minulosti mal. Odvtedy kupoval len v preverených kamenných predajniach, ovšem relatívne draho. A kedže som tiež toho názoru ako ty v príspevku vyssie , chcel som ho upokojit , že aj net vie byt bezpečný, ked vies kde nakupit. Větkým som rozdal ich čast zásielky, pozriem ale na ten svoj a zneistel som . Preto som napísal...A bum ho - zrazu toto. No ako ja teraz vyzerám? Ako taký k... :evil:
Naposledy upravil(a) jarson1 dne pon srp 05, 2019 21:13, celkem upraveno 2 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět