Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Jo ,třeba je to takhle normální a musím to někde porovnat live. Užíval jsem pár let pouze Yacco a tak když mi přijde ,,značkový" olej v měkkém kanystru s puchýři na nálepce,z cz distribuce bez cz popisu tak z toho mám špatný pocit.
Já chtěl dát Ravenol kort když mám dovozce ve městě,ale olej C3 co jsem chtěl nedováží že není poptávka a tak jsem vzal ,,značku".
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Pančování oleje

Příspěvek od rosso »

Být tebou, zůstanu u olejů Yacco a nekomplikuji si život.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Colommbo »

@Munga: Má pravdu předseda. Kdyby mě tu kucí nepřemluvili na Penrite, taky jsem zůstal u Yacco... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Ale já bych v Yacco klidně pokračoval, jenže 0W30 C3 pro Volváka nemají tak koukám jinde.
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Cena je na horní hranici co bych za oil dal,ale ok. Spíš mne tam znejistěla ta vlajka a specifikace na německá auta. Jestli to není upravené především pro jejich potřeby?
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Olej Shell 0w30 C3 ze kterého jsem byl nervozní je dle ověření šarže ok tak přidám návod pro další jak poznat panč ať nejsou za plašana jako já :
Jestliže máte kanystr : pěkný,pevný,nezdeformovaný bez pomeranče, rovné sváry, rovná a stejně
dlouhá měrka, víčko ve stejné barvě, polepy bez puchýřů s cz popisem.
Číslo šarže nelze setřít prstem
POZOR - Zřejmě máte padělek protože originál takhle rozhodně nevypadá :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Munga píše:Spíš mne tam znejistěla ta vlajka a specifikace na německá auta....
To jako myslíš že švéd nebude rozumnět francouzovi když ten mluví německy :?: :)
Neboj, všichni jsou v EU i v Schengenu :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Přesně takhle jsem to myslel,jestli tam Němci nemají nějaká aditiva co nepotřebuji. Třeba cyklon B a tak..
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Pančování oleje

Příspěvek od lefort »

:lol: :mrgreen: ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
duff74
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 25, 2007 17:20

Re: Pančování oleje

Příspěvek od duff74 »

Zdravím. Po nějaké době jsem zakoupil Mobil1 ESP 5W-30. Vzhledem ke své vrozené nedůvěřivosti jsem začal zkoumat 5 l kanystr, zda na něm nenajdu nějaké známky "neoriginality".
Na netu jsem našel obrázky stejného balení a jsou cca 2 typy stejného 5 l balení. Bavím se o Mobil1 ESP (ne o ESP Formula)

Mám přesně tento:

https://www.bandel-online.de/filter/oel ... 7580_0.htm
Na přední straně SHC Synthese technology.
Na zadní straně přilepený štítek k výměně oleje. V rohu chybí naznační, že etiketa je popsána oboustranně (to mě mate nejvíc). A je tam nálepka ve slovenštině o oleji a distributor pro SR, GrandX, Železničná 3214/1, 038 61, Vrútky. (jejich web je takový "divný"). Kanystr je celkem hladký, je na něm jen jeden šev a ten je kolem hrdla širší než jinde.Měrka je dost široká a v horní části i křivá. Je na českých tak i zahraničních shopech.

Pak jsem našel toto:
https://www.autotecparts.gr/lipantika-a ... 30-5l.html
Na předku: Advanced full synthetic
Vzadu: je vlevo dole naznačený červený trojúhelník, že je popisek oboustranně. Je bez nálepky, čárový kod je jinde. Taky je jak na českých i zahraničních shopech.

Volal jsem do shopu kde jsem to koupil s dotazem odkud olej berou a jaký mají vztah k firmě GrandX z Vrútek. Takže berou z ofic. distribuce, ani si neumím představit, že by řekl něco jiného a s výše uvedenou firmou nemají nic společného. Tak snad nejsem zbytečně paranoidní... :roll:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Durex »

A nebo příště koupit Mogul Extreme LF III 5W-30 a můžeš být v klidu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Když vezmeš TŘEBA Ravenol z SDoil nebo z dufy, nebo Yacco či Millers od znackoveoleje, bude to na 99,99 origo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
duff74
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 25, 2007 17:20

Re: Pančování oleje

Příspěvek od duff74 »

Jasně, ale potřebuju C2/C3. Jako náhradu za B71 2312 Acea C2. Mimochodem ten Mobil1 jsem koupil na Dufy.cz. Kupuju tam roky veškeré díly na různá auta, včetně olejů a nikdy nebyl problém. Tak možná zbytečně plaším. protože ten můj Mobil1 ESP 5W-30 je jak na německých, britských a jiných evropských shopech. Nevím jestli by si ti co to pančujou dali práci s výrobou té nálepky na zadní stranu kanystru. Ale možné je lecos.
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jojto »

Chcel by som upozorniť na odkaz na ruskom fore o falsovani najnovsich kanistrov Shell (r.2019). Kody na viecku su asi cisto iba ruskou zalezitostou, ale ako stoji v popise, kanistre falzifikatov su kvalitnejsie ako original a olej ma takmer rovnaku farbu!
https://www.oil-club.ru/forum/topic/374 ... -kanistry/
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
Odpovědět