Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Pančování oleje

Příspěvek od shalibaba »

Tak to je fajn zpráva. Díky.
Dojedu interval s FS 0W-40 a poohlédnu se po nějakým hustějším Ravenolu.
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: Pančování oleje

Příspěvek od quantegy »

Zdravím,mám tiež skúsenosť s fake olejom jedná sa o Total Quartz 9000 5W40,tento olej som pravidelne kupoval na jednom SK e-shope a vždy bez problémov,pol roka naspäť som z iného e-shopu kupoval náhr.diely na corsu B 1.7D a popritom som si kúpil aj tento olej,olej ako olej nevenoval som tomu pozornosť,po dvoch dňoch od výmeny motor bol dosť hlučný nikdy tak nehrkotal a zápach z výfuku ako zle spalovaná nafta,bádal som nad tým čo môže byť príčinou,porovnal som nový olej a zostatok starého nepoužitého oleja,rozdiel v zápachu bolo v ňom niečo trocha cítiť,ako po benzíne a bol aj tmavší,potom som si všimol že nálepky na kanistri sú oveľa tmavšie a farebnejšie,ako u tých predchádzajúcich,či u 4/5-litrovkách,alebo 1-litrovkách,plastové kanistre boli rovnaké,s autom som zbytočne nejazdil,objednal som si ten istý olej aj s filtrom s toho obchodu,kde pravidelne ten olej kupujem,po výmene motor stíchol a z výfuku bez dymu a zápachu,motoru sa na šťastie nič nestalo,no keby stalo bol by som ochotný to dať na soi-ku,pre istotu som si nechal aj doklad s faktúrou,takže olej Total od nich nie.
auris11
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 03, 2017 11:39

Re: Pančování oleje

Příspěvek od auris11 »

Fajn ze motor je ok, len by bolo dobre menovat konkretne eshop inak mozme nad tym len pokrcit plecami.
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: Pančování oleje

Příspěvek od quantegy »

auris11 tušil som takúto otázku,e-shop začína AUTODIELY............,dnes máme takú demokraciu,že za pravdu si narobíme ešte aj problémy,je to už viac ako pol roka,predajca by si to teraz vyložil očerňovanie dobrého mena a jeho e-shopu a zbytočné problémy nepotrebujem,preto ak by to motoru uškodilo,určite by som to dal na slov.obch.inšpektorát,veriť mi nemusí nikto,keby ma motor nezvyčajným zvukom na to neupozornil,že nie je všetko v poriadku,určite by som si toho panču nevšimol ani ja,len píšem svoju skúsenosť. :|
auris11
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 03, 2017 11:39

Re: Pančování oleje

Příspěvek od auris11 »

Tak hadam by to take horke nebolo ak by so ich spomenul. Len dufam ze to niesu autodiely bb lebo to su autorizovany predajca total. Ja som u nich nakupoval total ineo ecs 5w-30 a v pohode. Ono sa to riziko kupi da znizit na minimum tym ze kazdy autorizovany dovozca ma na svojej stranke partnerou na predaj alebo primo odkaz ma eshop. Ja som takto kupoval shell aj valvoline a zatial som nemal problem.
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: Pančování oleje

Příspěvek od puko »

Odkial si bral valvoline?
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
auris11
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 03, 2017 11:39

Re: Pančování oleje

Příspěvek od auris11 »

Valvoline dovaza lubstar a ty maju na svojej stranke uvedeneho ako partnera eoil.sk. Sidlia na tej istej adrese. Takze od nich som bral maxlife 5W-30.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

Total reaguje pod UV lampou. Škoda , že tu nemám foto... je to teda len na väčších baleniach, litrovky nič. Na prednej strane bandasky vpravo sa rozsvieti pod UV zvislý pásik.
Testované na 5L Total Classic 15-40 a 5-40 z rafinerie Madarsko. Niektoré sú po novom opatrene ešte kolkom s hologramom - niečo ako má alkohol alebo cigarety.
Zaujmavé ale je , že verzia 10-40 tento pasik nemá avsak kolok áno. Pochádza z rovnakej zásielky ako ostatné. Výroba leto 2018.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
3enit
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 07, 2013 18:02

Re: Pančování oleje

Příspěvek od 3enit »

Tahle informace o UV pásku mě docela zaujala. A protože jsem si včera vyzvedl z e-shopu poslané 4L balení TOTALu 2OW5O za 295Kč (???), který teda po mém nákupu ihned o stovku zdražili (klasika), jal jsem se UV lampou na gelové nehty po sestře toto otestovat. Výsledek zde Obrázek

Tak je to správně, tak to má byt? :-) Ještě dodám že datum balení, produkce 3.9.2018
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

ano, to je presne ono :D
a vies kde som testoval ja?
V hypermarkete T...o. To ked zase budete niekde čítat zarucené informácie o (ne)kvalite a (pochybnom)pôvode olejov v reťazcoch.
To už je snad paranoja toto .... :twisted:

Obrázek
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

Ahoj - dáte tip kde koupit OPRAVDU nepančovaný Mobil 1 esp 0w40 případně 0w30.
Ze stránek výrobce jsem to nějak nepobral a tam kde mám nákup vyzkoušen nemají.
Jak jsem to pročítal tak u Mobilu pravost nepoznám...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Munga
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 17, 2019 23:55

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Munga »

No právě že Mobil1 esp 0w40 /30 tam nevidím třeba..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Sorry, "u nás" i u alfiho ESP 0w40 byl, a teď jsem se nedíval :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jarson1 »

...ked chces 100% originál hladaj vždy oficialnu distribuciu. je to jednoduché.
To ale zdaleka neznamená, že všetci ostatní predávaju fake. Len jednoducho nemusia byt priami distribútori. Priamy distribútor ale môže dat info , ktorý obchod zásobuje.

v tvojom prípade:
http://www.lubexpert.sk/O-nas/
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět