Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Voci
Příspěvky: 22
Registrován: ned úno 14, 2016 11:26

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Voci »

Tak jsem napsal na zastoupení Mobilu jak poznat jestli je olej pravý nebo fake. V příloze jsem poslal foto. Přišla mi tato odpověď:
spolehlivé ověření lze provést porovnáním laboratorní analýzy originálniho vzorku oleje s analýzou vzorku podezřelého oleje. K analýzám je zapotřebí cca 1 dcl každého oleje, cena za analýzu každého vzorku je cca 1000 Kč bez DPH.
Jinak obal se mě také na první pohled, dle zaslaných foto, nezdá.

Odpověď vskutku vyčerpávající. Tak jsem napsal ještě jednou, ale už je to dva dny bez odpovědi. Tak já už olej Mobil nikdy. Už mám jiný a tento proženu motorovkou.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Libor »

Cena za tuto analýzu není astronomická, čekal bych vyšší. Otázkou zůstává, jak by taková analýza probíhala, metodika, validita apod.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Voci
Příspěvky: 22
Registrován: ned úno 14, 2016 11:26

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Voci »

Čekal bych, že by si měla každá firma poznat svoje výrobky. Zvláště když má s paděláním problémy.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Libor »

To samozřejmě nerozporuji. Za podezřelý, obal označil i dodavatel.

Takovým situacím se snažím aktivně vyhýbat a kupuji značky, jež nejsou pro falsifikátory zajímavé (nyní pouze Motul, Ravenol, Yacco). Nabídku mají rozsáhlou, de facto si olej vyberu do konkrétnìho auta vždy.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Voci
Příspěvky: 22
Registrován: ned úno 14, 2016 11:26

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Voci »

Už si na to budu dávat také pozor. Trojlístek shell, castrol a mobil už ani náhodou. Teď jsem koupil ravenol. Pod uv světlem se objeví nápis. A značka jako mobil mi něco takového nepotvrdí jestli to mají nebo ne. Tak byla to pro mě lekce, ale naštěstí ne tak drahá. Pokud by se stalo něco s motorem nebo s turbem bylo by to horší. Díky všem za pomoc.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Pančování oleje

Příspěvek od bio »

Jednotlivé šarže olejů by měly jít poznat podle IR spektra. Rychlá, přesná a dobře opakovatelná zkouška.
Voci
Příspěvky: 22
Registrován: ned úno 14, 2016 11:26

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Voci »

Můžeš mi to lépe vysvětlit? Jak se to dělá?
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Pančování oleje

Příspěvek od shalibaba »

Dobře zmáknutou ochranu proti padělkům má OSRAM a jeho xenonový výbojky. Každá krabička obsahuje unikátní kód pro ověření pravosti na netu. Dokonce to i zahlásí, zda již před Vámi tento kód někdy někdo neověřoval.
BigBang píše: jj, navíc Ravenol má na bandaskách, součástí etikety, holo. A to včetně 20l „kanystru“ - igelitovýho pytle v kartonový krabici :wink: Á propos, kupoval jsem na Dufy a dvacka VMO přišla se samolepkou PPL s odesílatelem SD-oil a adresátem Dufy :D Takže můžu prohlásit, že mám originál :mrgreen:
Teď tu mám do AT převodovky od nich (RAVENOL) 4 a 1 litrové balení - všechny obsahují stírací pole s ověřením pravosti. Při dotazu, zda tento kód obsahují i 10-ti litrové balení mi Dufy odpověděl, že bohužel.
Co ty 20-ti litrové kartony? Mají stírací kód? BigBangu, jak funguje stáčení? Podobně jako mošt, co se stejně prodává v 5-ti litrovém balení? Tj. při vypouštění se tvoří v igelitovém pytli podtlak, takže nedochází ke kontaminaci zbylého oleje se vzduchem? To by pak nebylo špatné a měl bych jej na dvě výměny.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Voci píše:....Odpověď vskutku vyčerpávající. Tak jsem napsal ještě jednou, ale už je to dva dny bez odpovědi. Tak já už olej Mobil nikdy. Už mám jiný a tento proženu motorovkou.
A kde si olej kupoval? Co tak dát podnět ČOI-ce? Ať zjistí odkud to prodejce bere....

Ten Ravenol má ochranné prvky dobře vychytaný :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Pančování oleje

Příspěvek od bio »

Voci píše:Můžeš mi to lépe vysvětlit? Jak se to dělá?
pro samostudium třeba : https://uanlch.vscht.cz/files/uzel/0012 ... redirected
http://www.tribotechnika.sk/tribotechni ... maziv.html

Polopaticky: Každý materiál / čili i olej / má v IR spektru svůj "otisk palce", no a jelikož prakticky nejsou dva shodné otisky, tak i takto poznáš stejnou šarži oleje.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

shalibaba píše:....při vypouštění se tvoří v igelitovém pytli podtlak, takže nedochází ke kontaminaci zbylého oleje se vzduchem? To by pak nebylo špatné a měl bych jej na dvě výměny.
Když se obal zase zavře, tak se za rok oleji asi nic nestane....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Pančování oleje

Příspěvek od shalibaba »

Pitrisi, díky za zprávu. Přemýšlím, že dosud používaný TOTAL QUARTZ 9000, který jsem teď nakoupil nezávisle od dvou prodejců s hodně nekvalitním kanystrem, nahradím RAVENOLem anebo MOBILem FS (od výhradního dovozce do ČR).
Voci
Příspěvky: 22
Registrován: ned úno 14, 2016 11:26

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Voci »

Pitris píše: A kde si olej kupoval? Co tak dát podnět ČOI-ce? Ať zjistí odkud to prodejce bere....

Ten Ravenol má ochranné prvky dobře vychytaný :wink:
Včera jsem napsal ještě prodejci o mém podezření. Špatný kanystr, žádné ochranné prvky pod uv světlem. Napsal jsem i, že jsem kontaktoval Mobil a že se jim kanystr nezdá. Psal jsem o půl desáté večer. Odpověď přišla za dvacet minut.

Dobrý večer přeji,
podíváme na to co je ve skladu a kontaktujeme dodavatele a dáme vědět přes den prosím
S pozdravem ...

Tak uvidím co přijde za pohádku a pak budu uvažovat o dalším postupu. I tento prodejce může být třeba oběť. Už jsem tam bral nějaké náhradní díly a člověk neví jestli i ty nejsou fake. Nejvíce mě štve, že zastoupení Mobilu už nenapsalo jestli tam mají být ochranné prvky viditelné pod uv světlem. To mě štve snad úplně nejvíc. Žádná snaha o ochranu značky. Je to banda.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pančování oleje

Příspěvek od skodovkar »

Je to velký korporát a jako v každém korporátu neví pravá ruka, co dělá levá :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak také limity řízení, resp. limitni velikost ještě uřiditelné organizační složky. Neřeší to však limity řízení celku, neboť tam zhusta platí to o "nezávislých rukách"... :mrgreen:
Odpovědět