Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pandora »

Ceske stranky Motulu 4 litrove baleni nenabizi.
https://www.motul.com/cz/cs/products/8100-x-cess-5w40

A zde doporucovany obchod taky ne.
https://www.znackoveoleje.cz/Motul-c2_0_1.htm
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Pančování oleje

Příspěvek od NOVON »

To je jak 5 litrovky oleje Shell..Mam pocit,ze Shell zase nenabizi 5 litrovky.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pandora »

V tomhle je zlata prodejne Paramo vyrobku v Pardubicich, je to samoobsluha, takze si to prohrabu, se podivam na datum plneni, to je stare cca 3 mesice a padelky snad nehrozi:-)
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Shi »

Tak jsem si pořádně prohlédl obal oleje Mobil 1 FS 0w-40, který jsem si v listopadu 2017 koupil a průhledna měrka na 4 litrovém kanystru je křivá a nestejnoměrně široká. Pochybuji, že takto "kvalitní" je originální kanistr Mobil 1, takže asi jsem si pořídil padělek. Ach jo. Kupováno v listopadu v českém e-shopu.
Bral jsem od nich taky jednolitrovku Shell Helix Ultra a ten má měrku krásně odlitou a homogenní.
(Důvody proč neuvádím konkrétné e-shop zde již zmínil Shalibaba.
Cena za 4L balení byla 799 Kč včetně DPH, teď už ho mají o cca 20% dražší - že by naskladnili originál?).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Že se přesně nepovedl kanystr přece ještě nutně neznamená, že je tam pajclý olej :?: :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Pančování oleje

Příspěvek od shalibaba »

Hele, a nemůže být jeden výrobce kanystrů pro více značek oleje?
Jak už někdo psal dříve, když budu chtít vyrobit pajc, tak se budu snažit, aby to nikdo nepoznal.
Já jsem doma znovu pořádně kouknul na ty dva různé Totaly, omlouvám se, ten s kvalitativně horším kanystrem je datum plnění až po tom dobrým. Plnicí hrdlo je u obou totožné a víčko kamystru také.
Takže mi to připadá, jestli výrobci olejů nejdou cestou úspor přes cenu za obalový materiál, případně, zda nejsou různé distribuce - kvalitní na západ, ostatní na východ.

Já to řeším nákupem od zástupců oficiálních dovozců. Jen musím doufat, že zástupce anebo dovozce si občas nebude chtít přivydělat prodejem "zboží z jiného zdroje". Je teda divný, že vždy dodají zboží klidně dva anebo rok a půl starý.

Pandora bere od výrobce, já bohužel s Mogulem moc zkušenosti nemám a ani se moc nevyznám v jejich produktových řadách.
Naposledy upravil(a) shalibaba dne sob bře 10, 2018 22:12, celkem upraveno 1 x.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Pančování oleje

Příspěvek od shalibaba »

PS: ještě tu byla zmiňována např. Alza, s oleji zkušenost u nich nemám, ale bral jsem od nich Xenony OSRAM a po vyplnění kontroly na stránkach výrobce jsou originální.

Proč něco takového není možné i u olejů.
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od abc »

Mně psal borec do sz že už 3x měl z e-shopu alza.sk Motul eco-energy 5w30 a naprosto bez problému.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jojto »

Chlapi tie bandasky nemaju ziadne povinne ochranne prvky ako napr. Kastrol, takze ich vyrabaju mesiac v Malajzii a dalsi v Pakistane, proste co najlacnejsia vyroba. Zachvilu to budu mozno predavat v PET flaskach a nikto nemoze nic povedat :D . Jedina ako taka istota je to brat priamo z ofiko zdrojov.
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:Že se přesně nepovedl kanystr přece ještě nutně neznamená, že je tam pajclý olej :?: :!:
No jo, ale jak to zjistit ? Strčil jsem to do mrazáku a při -30 stupních ten olej tekutý byl, takež 15w-40 to není.
Napadá mě jedině koupt jiné balení z jiného zdroje a pak porovnat kanystry. Oleje.cz stále ještě v 0w-40 inzerují pouze New Life a ne FS. Ach jo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

-30°C....to si měl ten mrazák v Antarktidě a nechal si otevřené dveře :)
Na tu teplotu se musel teda hodně snažit :)
Jinak co vím tak v 'našem' e-shopu je olej z ofiko zdrojů. Ale jestli už i Mobil1 FS, musíš zjistit tam.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Pančování oleje

Příspěvek od bjukemen »

Pitris píše:Že se přesně nepovedl kanystr přece ještě nutně neznamená, že je tam pajclý olej :?: :!:

za prachy ake sa predava Mobil 1 by ten kanister mal byt ako lusk, a koniec koncov mierka je jednych z kontrolnych bodov pri overovani kvality resp nekvality bandasky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Pančování oleje

Příspěvek od bjukemen »

Shi: treba kuknut v kamennych predajniach identicky olej, ja napr. vzdy kukam na bandasky olejov v Tescu teraz maju rozne znacky Castrol, Mobil, Total a nevsimol som si na prd odliatu mierku
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:-30°C....to si měl ten mrazák v Antarktidě a nechal si otevřené dveře :)
Na tu teplotu se musel teda hodně snažit :)
Na tu teplotu jsme jej dostal tak, že jsem odpoledne zapnul funkci supermražení a ráno jsem se šel s infračerveným teploměrem podívat na jakou teplotu se kanistr oleje dostal. Mám pocit, že kompresor se celou noc skoro nezastavil a že -30 je maximum co z něj dostanu. Pultový mrazák Elektrolux :wink:

Kolegové v práci umí ještě míň, protože vzali normální mrazák a vyřadili mu regulátor a dostali se snad někam poblíž -40 :lol:
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Shi »

bjukemen píše:Shi: treba kuknut v kamennych predajniach identicky olej, ja napr. vzdy kukam na bandasky olejov v Tescu teraz maju rozne znacky Castrol, Mobil, Total a nevsimol som si na prd odliatu mierku
Právě že já mám na srovnání několi let starý 5L kanystr oleje 10w-40 značky Kaufland (nedělám si srandu) a tam je ta měrka naprosto dokonalá. Na hondím fóru 8G někdo dával fotku svého kanystru Mobil1 a je také křivá.

Litrovka Shell Helix Ultra, kterou mám, je také jako ze žurnálu, stejně jako litrovka Motul X-Cess, proto jsem pořád na pochybách co že to v tom kanystru vlastně je za obsah.
Odpovědět