Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Pančování oleje

Příspěvek od mipesa »

Když jsem používal Igol tak jsem si ho většinou nechal vozit z Francie, no a když jsem ho porovnal tak jsem přesvědčený, že byl stejný s tím koupeným od NOCC a nyní jsem zůstal stále věrný NOCCu jenže s Valarem a ten je shodný s Igolem. Co mám informaci tak je běžné použití základových olejů staršího data, tak jen nevím jestli v tomto případě jde o pančování.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

U nás "méně" známé francouzské značky nikdo pančovat nebude, ty jsou pro lidi, co nejdou s davem a ocení kvalitu. NOCC má zastoupení Igolu pro ČR a já mám YACCO. Lidé zatím nedoceňují tyto "stoleté" značky na trhu, protože je z dob Tuzexu neznají, ale mnohdy neznají ani Mobil :D...
modelář

Re: Pančování oleje

Příspěvek od modelář »

alfi166silver píše:... Lidé zatím nedoceňují tyto "stoleté" značky na trhu, protože je z dob Tuzexu neznají, ale mnohdy neznají ani Mobil :D...
Lidé? A kteří? Že by ti, kdož ještě pamatují, co byl Tuzex? To snad nemyslíš vážně, v dnešní době! Nazývejme věci pravými jmény: "kolektivně zmanipulovaná většina"!
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

Asi máš pravdu :) , ty mediální manipulace jsou děsný....
Fabia353ZZ

falzifikaty olejov

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Tak len pre info.Pre toto nekupujem Castrol :)

http://www.cas.sk/clanok/251347/motoris ... oleje.html


"Colníci zhabali 300 litrov falošného oleja Finančné riaditeľstvo upozornilo verejnosť, aby si dali pozor na falošný motorový olej. Colníci v uplynulých mesiacoch zhabali takmer 300 litrov falošného oleja. Podľa hovorkyne finančnej správy Patrície Macíkovej v žilinskom a nitrianskom kraji sa rozmáha používanie falošného motorového oleja. Colníci v týchto krajoch vykonali kontrolnú akciu zameranú na autoservisy. V ôsmich kontrolovaných autodielňach, bolo zistené vydávanie neznačkového motorového oleja za značkový. "Použitý olej môže byť nižšej kvality," dodala hovorkyňa. Zástupca majiteľa ochrannej známky podal žalobu vo veci určenia pravosti oleja. "

Prepokladam že urobili 8 kontrol a v osmich nasli falzifikat :D
kaskader

Re: Pančování oleje

Příspěvek od kaskader »

Nižšej kvality ako kastrol? meingott
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: falzifikaty olejov

Příspěvek od Pitris »

Tento článek se tu objevil (doposud) třikrát, takže prosím ty, kteří ho umístili sem (a i na jiné - nové - vlákno) až po Fabiovi353ZZ, "jehož" jsem přesunul sem, aby se nezlobili, že jsem to smáznul.... :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fabia353ZZ

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Nehnevam sa dakujem nemal som cas hladat podobne vlakno.dakujem :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

V pohodě :wink: Jen ste byli asi 3 s jedním článkem, a byly z toho 2 nový vlákna....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vladimir

Re: Pančování oleje

Příspěvek od vladimir »

alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

No nekup ho, když je nabízen kolem 700-800,- Kč s DPH v pětilitru :mrgreen: . A na těch fotografiích jsou padělky, jen jsem koukl na etiketu...
tempest

Re: Pančování oleje

Příspěvek od tempest »

alfi166silver píše:No nekup ho, když je nabízen kolem 700-800,- Kč s DPH v pětilitru :mrgreen: . A na těch fotografiích jsou padělky, jen jsem koukl na etiketu...
Podle čeho si poznal, že se jedná o padělek? Na první pohled tam není nějaký rozdíl mezi originálem http://www.castrol.com/castrol/bodycopy ... Id=7071206
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9928
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Colommbo »

Zeptám se možná pitomě, omlouvám se, ale to u každého pětilitrového balení oleje je cena 700-800Kč podezřelá... :? A podle čeho už na první pohled jen podle obrázků poznáš, že je to padělek...? :?:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Pančování oleje

Příspěvek od alfi166silver »

Vezmi si k ruce pravý Castrol Edge a hledej čtyři rozdíly... Napovím první, TM u loga Castrol není v jedné linii se spodní hranou loga.... A další informace si zatím nechám pro sebe, aby padělatelé neudělali korektury....
A dovolím si citovat pravdivá slova z jiného vlákna:
modelář píše:Je zajímavé, že Cinol vadí, ale už na první pohled podezřele laciný Castrol (navíc z řady těch lepších) ne. Takový rozdíl v ceně se už totiž nedá vysvětlit rozdílnou marží internetových a kamenných obchodů. A pak kdo podporuje loupežníky!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9928
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Colommbo »

Rozumím a chápu, bavíme se tedy o 5L balení Castrolu Edge 5W30 - oleje této značky ani viskozitní specifikace naštěstí nepoužívám, oleje jiných značek a specifikací i za +- podobnou cenu však ano... :) A děkuju! :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět