Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Chtěl jsem si dnes přes internet obstarat měsíční dálniční známku s počátkem platnosti 26.6. a protože odmítám na netu platit kartou, chtěl jsem platbu uhradit jako dycky bankovním převodem. Jenže ouha! Tímto způsobem lze zaplatit nejpozději pět dnů před počátkem platnosti známky, takže prd. Zítra známku koupím na EO vedle v městečku, tam už kartou přes terminál vpoho zaplatím. Musím tam však dojet. Máte pravdu, chyba je ve mně, ale stejnak ať se jdou vys*at na Macháčkův palouk... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

Těch 5 dnů je rezerva, aby peníze skutečně přistály na účtu příjemce. No a pokud tam nebudou, nelze "vydat známku". Já se snažím, pokud ta možnost je, platit přes platební bránu, která je navázána na internetové bankovnictví. Převod peněz je záležitost několika sekund.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Důvod je mi jasný, zas takový hlupák nejsu. A platební bránu znám (a používám) taky, přesměruje tě rovnou ke tvému účtu. Tato možnost platby tu však není, jen kartou nebo převodem z účtu. Druhou možnost spokojeně využívám už celé roky. Nejde o život, koupím zítra u pumpy, jen mě ty omezené možnosti prostě zaskočily (když už si s tím systémem dali tolik práce)...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

Jo, za ty prachy co to stálo by to mohlo být s trochu větším komfortem. :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ostatní

Příspěvek od tonny »

Dnes jsem měl dělat hromosvod u dcery spolupracovnice v Hruškách na novostavbě, v pondělí dělali fasádu. Bydlí právě za kostelem směrem k trati kde to prošlo. Neměl jsem odvahu jim zavolat, uvidím, kdy se ozvou.
Kamarádovi v Moravské Nové vsi to "trochu" pocuchalo střechu. Asi 6m za barákem už to odneslo dva roky starou pergolu i s okrasnou zídkou a za tím vyškubalo staré ovocné stromy. Měli jsme tam za 14 dnů grilovat prase.
Já v Břeclavi jen tři auta pár důlků od krup a asi 40 tašek na střeše. Takové kroupy jsem ještě neviděl, jedna větší jak dvě hrsti prolítla střechou dovnitř Lídlu když jsem tam zrovna nakupoval. Měl jsem štěstí, že jsem jel zrovna autem, co parkuji u baráku.
"Válečnou zónu" jsem neviděl, nechci se tam pléct, je tam dost profesionálních pomocníků. Stačilo mi vidět kolem auta od krup s rozbitým předním i zadním sklem.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Včera přes den i předvčerejškem večer, když jsem na tu apokalypsu už koukal na netu, jsem si na tebe vzpomněl mnohokrát, Toníku...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Je to tam jako po dělostřelecké palbě. Toník bydlí naštěstí trošku jinde - mluvil jsem s ním, ale hodně lidi tam tu kliku nemělo :oops:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ostatní

Příspěvek od tonny »

Tak jsem se vrátil z Moravské Nové Vsi, jel jsem kolem družstva, které to schytalo totálně. Jel jsem polňačkou abych se vyhnul kolonám u uzávěrek obcí a jel ke kamarádovi opravovat zavlhlou elektriku. Neskutečný pohled okolo stojících vozidel v příkopech z různých okresů lidí, co přišlo pomoci. Dovnitř nepouštěli, max s materiálem, obrovský dopravní chaos. Já byl jen na okraji. Známá co byla uvnitř pomoct kamarádce se po dvou hodinách vrátila (fronta dovnitř a ven), že jen vyložila kolečka, lopaty ap., že byla zbytečná neb na každém domě třicet chlapů, prostě mraveniště. Neskutečná solidarita nejen z Česka. Něco jiného je vidět pohled z vrtulníku, dronu či fotografií. Ve skutečnosti to na vás dopadne, reálný pohled. U povodní vidíte nepořádek v korytě a kde se to vylilo, jak opadne pomalá voda. Tady za 10 minut máte půl dědiny u sousedů nebo za dědinou na poli. Začalo to za Břeclaví u trati směr Bratislava, kde to prošlo kolem Kostic a Tvrdonic a chytli to Hrušky Moravská Nová Ves, Miklučice, Hodonín a Lužice, pás široký přes 500m. U Kostic a Tvrdonic jsem se jako energetik kouknul na stožáry velmi vysokého napětí (VVN 110.000V a 400.000V) co byly zkrouceny na zemi s vodiči přes D2.

Do toho velké zdražení materiálu, vykoupené stavebniny v širokém okolí, neseženete řezivo, střešní tašky, prostě nic. Dnes již modré střechy z provizorních plachet komu zůstaly krovy, z dálky to už nevypadá tak zpustošeně, krom toho družstva. Prostě jsem byl rád jen za ty obrovské kroupy doma, které mi rozbily na 40 tašek a udělalo pár dolíků na autech. O 5km dál to už sranda nebyla.

Nyní na silnici poznáte vozidla z jihu Moravy tak, že jezdí s prasklým čelním sklem nebo zalepeným zadním popřípadě bočními, nebo alespoň velkými důlky na střeše a kapotě. Ty po tornádu už nepotkáte.

Ještě jednou bych chtěl vyzvednout tu obrovskou vlnu solidarity, opravdu neuvěřitelná v téhle době.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Feťákovi je zkrátka jedno úplně všecko. S výjimkou toho, aby měl (na) fet. :evil:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Silné bouřky si v lesním úseku nedaleko obce Čížová na Písecku vyžádaly dvě oběti. Mohutný vítr vyvrátil strom, který spadl na projíždějící auto značky Fiat. Zemřela žena s mužem, dvě děti byly převezeny se zraněními do nemocnice, uvedla policie ... „Ve vozidle zemřely dvě osoby, jednalo se o muže a ženu, kteří seděli na předních sedadlech. Dvě nezletilé děti byly se zraněním převezeny do nemocnice,“ řekla Právu policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.
Tak tohle opravdu, ale opravdu nechceš... :( :( :( :( :(

Edit: „Tragédie u Čížové na Písecku zasáhla dvě rodiny. Zemřelí z osobního auta totiž obě děti vzali do svého auta, aby je ochránili před bouřkou,“ řekla Právu mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.
„Rodiče dětí zůstali venku, ti jsou naštěstí v pořádku. Rodina byla s dětmi na cyklovýletě. Zda šlo o známé či příbuzné zatím nevíme,” dodala Schwarzová.

Myslel jsem, že to byli rodiče dětí. Vono je to ve finále vlastně jedno... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Jsou to křiváci. Jedna vedle druhého....:evil: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ze ... d=12601052
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Už jen to jméno Nonnemacher - tedy ve volném překladu Nicnedělajko... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět