Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27360
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:Jarku, byl jsem zastáncem jistot....
Ano. DePec jistota je. A jezdit s trolejbusem mě furt baví. Ale je pravda že už nejezdím pořád, bo už kancelářskej :) a jezdit chodím odpoledne + výpravny, školení řidičů, cvičné jízdy s novýma. Loni 920 hodin přesčas. Ale (a nejen to) ježdění mě pořád baví....:)
A zaplacený to je. Jakžtakž :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Naprosto te chapu. Byl jsem stejny. Taky jsem neposlouchal okoli a veril jen sobe.
Tolik hodin prescasu a nocni denni, vikendy.... Neblazni, to je šílený. A DPB urco neplati ani tolik co DPP.
Ale znovu pisi, chapu to.
Naopak mi sere, ze jsem tam zdechl tam kmenove zdechl tak dlouho. Obcas si zajezdim u konkurence, protoze mi to taky furt bavi. Za maly peniz, ale ukojim se. S busem vic nez s nakladackem. Do te doby, nez mam nekde zacouvat. S vlekem. A to mi kujva mega bavi. :wink: :wink:
jarson1
Příspěvky: 2048
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

Jerry3 píše:To, o čem píšu já, je "konstrukce z výroby", žádný bastl. K těm obroučkám ony dva filtry přímo patří, dioptrický "vnitřek" se samozřejmě dělá na zakázku.
...ako sme sa nedávno bavili o okuliaroch na nocné jazdy. Si ma inšpiroval a tak som niečo podnikol. Nie je to síce žiaden doplnok, ale hned komplet okuliare, ale som spokojný. Kúpil som toto:
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 0460300511

Teda , musím povedat, že za cenu 1,75€ aj s dopravou z francuzska, som vela necakal. ovšem som silno prekvapený. Vcera až ( lebo aj ked ich mám týždeň, nejak nebola príležitost) som ich vyskúšal na cca. 150km v noci. No , čumel som jak puk. Doslova. Je to výborné. A maju aj fajn kostrukciu ( trochu ako z 80-tich rokov síce dizajnovo), ktorá slubuje , že aj niečo vydržia. Kedže mám aj riadne dioptrické, musia sa dat použit spolu s nimi. A dajú sa . Krásne. Teraz už len vymysliet ako ich používat/uložiť v aute, aby sa neposkriabali. Totiž mal tam byt aj "clip daček included" , ale asi som neposlúchal , lebo darcek tam nebol. Ale nevadí, nebudem preto plakat 8)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Nechci dárek zadarmo. Pardon, za skoro dvě éčka. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1699
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Pedro píše: A muj bus, stale jezdi. Rv 2001. Motor Cursor 7,8 195kw 4q,dlouhy zadek. Ted ma pry 800tkm. Ma ho nejaky manik na nocnich.
Já jezdil šejdry rok a stačilo, teď jsem na 5+2 a beru 2 dny z volna o víkendu a jsem happy :wink:
Jinak byl jsem v kurzu na instruktora podnikové autoškoly na B ale z časových důvodů ho nedodělám a teď v únoru si dodělám vedlejšku na autobus dokud zde jezdí B900 :lol: :lol:
Ten tvůj vozejk byl tuším CityBUS s motorem Renault že? U nás se tato kombinace neuchytila, zde byl jen jeden jediný, který se neosvědčil a koupily se CityBUSy s motory IVECO, ty se ale brzy vyřadily a do teď jezdi CITELISy 1A (jeden kus) a CITELISy 1B kterých je zde ještě cca 25 s naftovým agregátem a kusů na CNG :roll:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9824
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Pitris JUNIOR píše:...Jinak byl jsem v kurzu na instruktora podnikové autoškoly na B...
Peťo, upřímně a nic ve zlém - instruktor (podnikové) autoškoly na B v kolika - ve dvaadvaceti...? Kolik toho asi tak máš sám odježděného...? Asi si některý věci představuju/myslím jinak, než v životě jsou, ale tohle nějak nedávám, sorry jako... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1699
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Colommbo píše:
Pitris JUNIOR píše:...Jinak byl jsem v kurzu na instruktora podnikové autoškoly na B...
Peťo, upřímně a nic ve zlém - instruktor (podnikové) autoškoly na B v kolika - ve dvaadvaceti...? Kolik toho asi tak máš sám odježděného...? Asi si některý věci představuju/myslím jinak, než v životě jsou, ale tohle nějak nedávám, sorry jako... :?
25, ale chápu Jiří :wink:
Je zde podminka být 5 let držitel dané skupiny. Ale jak říkám, zatím jsem to odložil.

Jen dodám, když vidím jaký lidé dělají instruktory v no name autoškolách po Brně, zvládl bych to mnohem líp a výrazně zodpovědněji :|
Navíc bych byl spíše přes učebny a techniku, než jízdy jako takové
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9824
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Ty brďo, už pětadvacet...? To je strašný, jak to letí, mám takový (velmi) mlhavý dojem, že na jednom srazu, kdes taky byl, se hovořilo o tom, že je ti osmnáct, Peťo... A tož se omlouvám. A asi jo, asi budeš mít pravdu, i s tou technikou v učebnách.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1699
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Colommbo píše:Ty brďo, už pětadvacet...? To je strašný, jak to letí, mám takový (velmi) mlhavý dojem, že na jednom srazu, kdes taky byl, se hovořilo o tom, že je ti osmnáct, Peťo... A tož se omlouvám. A asi jo, asi budeš mít pravdu, i s tou technikou v učebnách.
Tak ono přeci jen 1. sraz co jsem jel, to už je dávno :lol:
Ale říkám, naprosto chápu, zkušeností ani zdaleka nemám tolik co se řízení týče. Díky práci ho vnímám trošku jinak, ale zkušenosti nadevše. :wink:
Ovšem v učebně u prezentací vysvětlit jak funguje vodní chlazení motoru... To by mě bavilo :lol:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

PiJu-
Cursor je Iveco. 184-260kw Renaultu 9,8L bylo v PRG nekolik set. V Citakach, Karosach, kratkych i dlouhych...taky dle nastavení. Poměr turba a nafty. I casovani. Vse mechanicky.
Hodne dobry motor. Hodně. Klasika s cerpadlem. Po LIAZ neskutecny skok ve spolehlivosti a životnosti.
Musely byt vyrazeny nedávno, emise. Po nich se davaly zminene Iveca. Po odchytani much, super. Kupodivu nizky obsah, životnost mamuta. A uz jen nastaveni P, Nm..., notasem. Tyto motory umi E 5,6, základ je stejný.
Bohuzel byla doba, kdy se podnik snažil, diky mladym manazerum, usetrit naftu tim, ze preprogramovali RJ prevodovek. Aby radily i v tahu driv vyssi qalt.... Jak to asi v praxi dopadlo.
Peklo. Kdyz jsem sel z volna o vikendu, nesmel jsem si pres den vzit svuj rockový kocar ale Sorku.
Jizda do kopce bez kikdaunu, nemozna.
6ku zaradila v 60ti a nutrmetry tahejte. Cca 1400ot.m.

Sorry,furt to mam trochu pod kuzi.
A instruktora,zacviky,... taky delal. A to uz nikdy.

Edit-
Jarku, klidně to smazni, nebo PiJu preposli.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27360
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Proč smazat? Jsme v Ostatním....
A i u nás v DP zabili ABUS motory ve jménu ekologie :roll:

Svět jednou na tu ekologii chcípne :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše: Svět jednou na tu ekologii chcípne :evil:
https://youtu.be/KE1lwYxmR6c?t=411
chudinka jedna blazniva by dostala infarkt z toho :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1699
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

U nas to slo od 10 k 5 s nakupem prvnich plynových SORek a Iveca Urbanway... Kopce s eko CNG a tupou prevodovkou, co tam v 50ti do kopce dava 6 :roll:
Pak se zacali od Zlineru prehravat softwary na prevodovky a je to mnohem lepsi, sice stale spatny, ale mnohem lepsi :mrgreen:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27360
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Pitris JUNIOR píše:....sice stale spatny, ale mnohem lepsi :mrgreen:
Protože na zvýšený volnoběh se jezdit nedá, a pustili, resp. nechali převodovku aby motor pustila do vyšších otáček. Ovšem pro motor zážehový stále ještě nízkých.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Odpovědět