Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Ale já to beru - třeba Jirka je teď také spokojen se zapůjčenou Corsou: dojede si, kam potřebuje, neprší na něj... Jenže to jsme na hony vzdáleni od technického porovnání. A právě o to v tomto sporu původně šlo. :idea:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Lubos vsak nic nesrovnaval s nakou japonskou konkurenci. Netreba z nich zas delat Bohy. Ono se to, jako vsechno, preji. I v duskuzich.
A co vim, neb to bylo moje zivobyti, ventily vydrzely v pohode 20tkm,pumpy netekly, nepolske sady rozvodu si udelaly svou vuli a drzely i do 100tkm. To same zavazicka v odstredivce.
Kdo vcas vymenil bilej fridex za modry, nemusel ani resit tesneni. Nic neteklo.
Bavime se o produkci RVHP, CSSR.
Vic se z toho vymacknou nedalo. A ze motor dinosaurus? Za to spotrebitel nemohl. Jo, vypadal podobne od dob MB, 100,120, 130. I konstrukcne. Bytelnost, matrialy, vule... trochu vsak dal.
Opravoval jsem po r. 90-94 drozky Skodovky, zejmena motory.

Ale chuj s tym. Je to jen muj nazor. Víc neni co dodat.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Mno, odsuzovat tříložiskového dinosaura a argumentovat přitom tehdejší japonskou konkurencí je opravdu nesmysl, Jerry. Notabéne, jak píše Pedro, i Japonci se přejí. Upřímně - konkrétně z tohoto fóra jsem jich přežranej už poměrně dost... :) S Fáčkem 136L jsem najezdil nějakých 130tis.km, další tisíce manželka a po ní ještě syn. Pravda, za tu dobu (patnáct? let) skutečně jednou měněna vodní pumpa, jinak jen brzdové destičky, výfuk, občas (opravdu občas) seřízení ventilů, makal naprosto poctivě. Žádnej extra kočár, ale spolehlivé auto v odpovídající době v odpovídajícím státě. Japonce do diskuse tahat netřeba. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Ale ty Japonce sem zatáhl Luboš, ne já. Z mobilu to citovat nebudu, jen doporučuji se k tomu vrátit.

Jo a stačilo vzít stroboskopickou lampu, ta odhalila krutou pravdu. Kdo rozumí tomu, jak to souvisí s probíraným tématem, ten pochopil. A kdo ne, jeho problém.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Hele, s tím tady běž do zadele :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2244
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ostatní

Příspěvek od tonny »

Jo, měl jsi to dát do tématu Budoucí cena benzínu. :twisted:
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

...len pre info. mna totiz prekvapuje jakym sposobom su informacie v nasich mediach filtrovane.
vo velkom horel amazonsky prales a nic v novinach. poziare v australii- tomu sa media venovali.. tak neviem.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1709
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Ostatní

Příspěvek od kornel »

Teba to prekvapuje? ..mňa nie.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Mě už nepřekvapuje prakticky taky nic a v našich slavných masmédiích tuplem... Takže dělám co? Takže to ani nečtu. Ano, s velmi vysokou pravděpodobností nejsem prototypem správného a uvědomělého občana zaujímajícího ke všemu nějaký postoj, ale se*u na to a mám klid. Řeším (snažím se) věci, jež nějak ovlivnit můžu, a ty, s nimiž nic nenadělám, házím za hlavu. Mír v duši! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

pepoh píše:...len pre info. mna totiz prekvapuje jakym sposobom su informacie v nasich mediach filtrovane.
vo velkom horel amazonsky prales a nic v novinach. poziare v australii- tomu sa media venovali.. tak neviem.
Jednoduché. V Austrálii je sucho a horko (překvapivě tam je léto), tak se to svádí na klimatické změny. Což se v Amazonii špatně obhajuje. :evil:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2244
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ostatní

Příspěvek od tonny »

Už jen z názvu bylo jasné, že se do toho serou zelení. Že by jich byla v Německu většina? Dobře jim tak. :D Nemaj nám cpát uprchlíky. :wink: A také shnilé ovoce, přebalené maso...
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Šťastny nový rok 2020 všetkým ľuďom dobrej vôle :P.

pepoh> Amazonský prales horí pravidelne s prestávkami stále. Aké noviny kupuješ, že si v nich nič nezachytil?
Daj si to do googla záložku správy a uvidíš, že aspoň štyria celoplošní v SR o tom písali (a možno aj všetci piati).
Henten odkaz máš tiež z metra UK čo je tabloid, keď už nevidíš akou formou je onen článok písaný...
Pritom dôslednému absorbovaniu denných správ sa vyhýbam.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Mě tak napadlo, jaká je asi statistika nehodovosti na německých dálnicích v korelaci s (na některých úsecích) neomezenou rychlostí... :? Jinými slovy (a jak už tu napsal Jerry) - rychlost jako taková nezabíjí, zabíjejí lidi za volanty a jejich špatný způsob jízdy. Já jen, a možná naivně, dodávám domněnku, že drakonické omezení rychlosti tomu nepomůže a hesla typu "kdyby to zachránilo jen jeden lidský život" považuju za plané řeči. Poměry na německých dálnicích neznám, ale myslím, že to není o tom, že když je rychlost neomezená, že se apriori všichni budou řítit "co to dá"... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět