Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Evropský zákazník chce bohužel to, co mu někdo podsune, že má chtít. Ve skutečnosti však neví, co je dobré, resp. lepší, poněvadž ho nikdy ani nenapadlo to zjišťovat. :(
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

jarson1 píše:a k tej konkurencii - tak ako si sam napísal - never vsetkémi, čo ti kto povie.
Jenže to nebylo o nějakých řečech, to bylo o tom, že svíčky Denso, které jsem používal do svého Mitsubishi (dodnes si přesně pamatuji jejich označení - SK20BR11) a používané rovněž pro přímovtřikové motory Toyota tehdy Denso stáhlo ze své nabídky pro volný trh. když jsem zjišťoval, proč, dozvěděl jsem se, co jsem napsal. Zároveň s doporučením, že si je mám jít koupit přímo do Toyoty. Jenže tam je neměli vedené pod jejich originálním Denso označením, ale podle katalogového čísla ND pro Toyoty a v krabičkách se znakem Toyota. Na mé přání, aby prostě prošli obsah těch krabiček ve skladu, že tam určitě objeví "ty moje", nereflektovali. A zjišťování odpovídajícího katalogového čísla mne tehdy stálo hodně marného úsilí. Nakonec jsem si je nachal koupit přímo v Japonsku (naštěstí jsem měl takovou možnost).
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Ostatní

Příspěvek od Misojogi »

A velmi jsem se divil, když MMC už nemohla brát zapalovací svíčky od Denso, protože mu to jeho vlastnická Toyota zakázala
od té stejné doby MMC přešla od Denso svíček při prvomontáži výhradně na NGK.
co to ma znamenat, nejedna sa o porusenie antimonopolnych pravidiel?
mne to pripada od Toyoty ako pekne svinstvo, nemozem si pomoct
Jednou na mne u Opelu v Ženevě po svezení s Vectrou tlačili, abych vyjádřil svůj názor, až jsem jim ho prozradil. Zmohli se akorát na řeči ve stylu, že "Evropané by měli kupovat evropskou, nikoli dálněvýchodní produkci".
nie je nahodou Opel GM a teda USA ???
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

no popravde teraz ked o tom rozmýšlam tak si matne spominam na niečo , čo by tvoju skusenost mohlo objasnit. Ibaže tu nešlo o konkurenciu toy vs. mitsu, ale o niečo trošičku iné. A bolo to pomerne velmi dávno - nechcem kecat ale cca 10 rokov? už neviem presne , fakt sorry. A bohvie ci je to na 100% pravda.
Pointa bola v tom , ze sa na niektorých trhoch zacali objavovat falzifikáty DENSO sviečok. Denso takto reagovalo na tuto skutočnost. A sice, že dotknuté aplikácie v týchto "postihnutých "regionoch stiahli z volného trhu. Inde vsak boli dostupné stále. A boli dostupné aj u priamych denso zastupení ( co ale nesedí s tým co píšeš). Len iný volný trh ich nemal. A ak ano - neboli od Densa. A to bol ciel tohoto kroku.
Islo prevažne o aplikácie ktoré sa vtedy používali pre modely montované mimo JP. Bola to teda EU , ostatné netuším...neriešil som to nejak detailne. A bolo to ako vravím dávno a info bolo od predajcu autodielov a požiadal som ho o zohnanie sviečok. Sam ma celý život hondy , tak o dense nieco vie, lebo ich tiež používa. Toto mi vtedy zistil. Ale aj jemu to len niekto povedal.
Ja som nakoniec ako sa ukázalo problém nemal. Používam PK20R13 a bolo mi vysveltené, že tieto sa robia iba v JP a teda obava z fake nehrozí. Inak povedané, nikto nebude falšovať v EU tak malo používaný typ sviece.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Tady šlo o to, že třeba zrovna SK20BR11 byl typ, který si Toyota nechala vyvinout pro své vlastní motory, tedy neměla zájem na tom, aby je Denso dodávalo konkurenční MMC s jejími GDI motory. Jinak se to stalo před 18 lety.

Fejkovou iridiovou svíci Denso jsem v životě neměl v ruce. Tím nechci tvrdit, že neexistuje.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

Ani si nemohol. Fake hlavne totiž neobsahuje žiadne iridium :D
Ale to s tým vývojom "na zakázku" by to vysvetlovalo. Na druhej strane to nie je nic neobvyklé. Ak chce automobilka diel a nemaju v portfoliu s pozadovanými parametrami, často sa deje takýto "vývoj na mieru". Nielen u sviečok.
Ale prvotne ak je to možné tak konštruktér už pri návrhu počíta s tým , co k dispozícii je. Klasika - ide o prachy a cas. Niekedy to vsak inak nejde a nie je to žiadna výnimka v tomto odvetví.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna tyhle svíce jsou opravdu hodně speciální...
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

K tým remeňom mimo Micubiši, sú v súčasnosti známe značky na európske auto, ktorým je lepšie sa vyhnúť? Tzv. remene klinové/drážkové, i rozvodové sady..?
Človek občasnú chvílu vidí náhodné šteky na fórach, ako pokrivkáva kvalita - že jednému nevydržal Goodyear, Gates (zakrátko natiahnutý), inému Contitech (zanedlho popraskaný), ďalšiemu iná známa značka tiež v čomsi ustrelila.
Kto sa v tom má vyznať, keď štatisticky hodnoverné podklady nejestvujú :?:
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

bloke, moja osobna skusenost :
Toyota Carina E rok 96, výmena drážkového remena ( altik/klima/vodná pumpa), taká tá preventívna, lebo sa mechanik pri výmene rozvodov zhrozil, že tam mam este origo. Dal som Dayco. Od zaciatku problem - pískal a vydierala sa krajná drážka. Samozrejme same nápady , že vyosená remenica, napínák, opotrebované drážky na remenick altiku...bla,bla, bla. Výmena za GATES (tie tam boli origo - islo už o výrobu britskú) a ticho a klud naveky. Menil som vtedy aj remen k servu ( pohananý od vodnej pumpy), tu som použil contitech a ten nemal nijaký problém. Je tam doteraz. Mimochodom povodné origo remene z roku 96 su pre istotu odložené. Okrem nežných praskliniek pri opačnom ohybe im nic nie je 8)
Na rozvod použitý 1x Sun japan, 1xContitech, 1x origo toyota - v krabičke Mitsuboshi , 1x Mitsuboshi priamo ( made in malajsia). So žiadnym nikdy nebol problém.
Inú skúsenost nemám , lebo vsak to by som musel byt milionár s dvadsiatimi autami alebo 100 ročný, aby som stihol za život vymenit tolko remenov :D
Pre jerry - mitsuboshi - nie su tam tri diamanty ale tri hviezdy - to len na margo. neviem ci mam este niekde krabicku, ale prisám bohu , ju vyhrabem a odfotím. Extra pre jerryho. :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

jarson1 píše:Pre jerry - mitsuboshi - nie su tam tri diamanty ale tri hviezdy - to len na margo. neviem ci mam este niekde krabicku, ale prisám bohu , ju vyhrabem a odfotím. Extra pre jerryho. :mrgreen:
A jakou to má relevanci ve vztahu k originálním řemenům Mitsubishi? :shock: :? :o
Jinak bych je klidně kupoval dál, kdybych pro ně nemusel do Mitsubishi, kde stojí přinejmenším 5x tolik, co značkový aftermarket. A proč? Inu proto, že při preventivní výměně na nich nebylo znát stárnutí, tatímco na Gatesu a Contitechu ano. :(
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

v CR mitsu su možno drahé. To je ako u ostatných...jak honda, tak toyota...
Ale svet nekončí v Starom Hrozenkove.
Ja kupujem tu- japan a originál ( aj ked je možnosť v niektorých prípadoch aj aftermarket) a ako bonus rozumná dodacia doba - žiadny čínaexpress:
https://www.amayama.com/en/genuine-cata ... bishi?_s=h
A ber priamo z Japan. Tie emiráty su naprd. je do ovela dlhšie co sa týka dodania a takmer vždy aj drahšie.
Ale inak som spokojný. Iba tak môžem hrdo hlásat moje staré heslo: USE ONLY GENUINE PARTS" a nezruinovat pritom rodinu :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Ostatní

Příspěvek od Misojogi »

originálním řemenům Mitsubishi?
skoda ze ich vyrabaju jedine pre MMC
takze ak nemam mysaka tak kvalitny remen asi tazko zozeniem
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Misojogi píše:skoda ze ich vyrabaju jedine pre MMC
Nepsal jsem snad něco o tom, že jsem je známému kupoval u Toyoty do Land Crouisera? :shock:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Vďaka jarson1, mne sa tiež drážkový GoodYear postupne na kraji vydieral; Spýtam sa, aké diely dávajú v servise a skúsim si vybrať, že prípadné Dayco tiež radšej nie.
jarson1 píše:bloke, moja osobna skusenost :
Toyota Carina E rok 96, výmena drážkového remena ( altik/klima/vodná pumpa), taká tá preventívna, ...
+Jazykové okienko:
Tak som sa samodozvedel pri hladaní významu Mitsubohi みつぼし = tri hviezdy, že Mitsubishi nie sú len ony prisudzované tri diamanty, ale pôvodne mitsu hishi = tri kotvice (rastlina z rodu trapa).
https://jlearn.net/Dictionary/Browse/27 ... itsuboshi-
https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi
https://en.wikipedia.org/wiki/Water_caltrop
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

Misojogi píše:
originálním řemenům Mitsubishi?
skoda ze ich vyrabaju jedine pre MMC
takze ak nemam mysaka tak kvalitny remen asi tazko zozeniem
miso, nic sa neboj. Tak ako neexistuju sviecky jedine pre Toyota, tak ani neexistuju žiadne remene jedine pre Mitsubishi. Možno v prípadoch, ak daný diel nikam inam na zemeguli nepasuje.
Tak ako aj vsade inde su to len dodavatelia týchto automobiliek, ktorý to pre nich robia. Nic nové pod slnkom. A nemusí to dokonca byt len jediný dodávatel pre vsetky aplikácie. A taktiež nie je žiadny exkluzívny výrobca len pre jednu znacku.
Teda názorne - jerryho originálne mitsubishi remene vyrába napríklad UNITTA Japan (ale aj iní). A neexistuje žiadna exclusivita extra pre MMC.

vid nižšie pre pochopenie spomenuté remene UNITTA. Proste tam len doplnia logo automobilky a ich interné OEM číslo.
Je to to isté ako Denso sviece v krabicke Toyota, TEXTAR brzdy v krabičke Toyota....
Mimochodom , práve UNITTA spolupracuje s GATES-om. Ak najdes remen GATES made in japan, je vyrobený práve v UNITTE.


https://http2.mlstatic.com/correa-tiemp ... 019-F.webp
https://sixstarbernie.com/images/F142814116.jpg
http://autopartsgd.com/Uploads/image/20 ... 899506.png
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět