Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

jarson1 píše:....Potrebujem ako darček zariadit pre niekoho tzv."zážitkovú jazdu". Idealne nech je to niekde v ČR, napríklad okolo Brna...ale nie je podmienkou. Kludne hocikde v ČR....
V Brně na okruhu bývají jízdy pro veřejnost. Ty zážitkový dělají krom Příbrami i třeba na polygonu v Hradci Králové.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Ostatní

Příspěvek od Shi »

lefort píše:To si každého testujete? Tak hodně štěstí! :lol:
Kéž bych mohl. Lékařům se proto vyhýbám jako čert kříži, protože pokud nemám dobré reference, tak je to šílená loterie.
lefort píše: K měření délky kořenového kanálku se používá přístroj pracující na principu měření vodivosti/odporu tkání, ale neměří se optickým vláknem, ale přímo vodivým - kovovým kořenovým nástrojem.
To mě právě zaujalo, protože jsem si neuměl vysvětlit na jakém principu to asi tak může být, když to má jen jednu kovovou elektrodu. Vysokofrekvenční měření impedance mi na mysl nepřišlo. (To optické vlákno bylo v jiné souvislosti.)
lefort píše: Ano, já to vím, ale i kdybych to nevěděl, proč by mě to k.rva mělo zajímat? Přístroj, který umím obsluhovat a pomůže mi při práci, ale snad nemusí být každý odborník na fungování všeho ve vesmíru???
To ne, ale když nemám ani to nejmenší tušení jak funguje přístroj, který používám, tak nemám ani tušení jaké to má principiální omezení a jsem pak degradován na něco mezi cvičenou opicí a nevyškoleným pilotem boeingu 737-MAX8.
lefort píše: Pokud nedokáží někde vzorky zpracovat v daném čase nebo v požadované kvalitě, mohou je poslat jinam.
Jak jsme byl vyrozuměn, problém obvykle není ani ve svozu, ani v laboratoři, často je přímo v ordinaci. (manipulace, skladování). Laboratoř mnohdy pozná, že vzorek byl znehodnocený, tudíž se v krvi/moči/ nic nestandardního nenajde. Nejhorší je, že i když podezření na znehodnocený vzorek laboratoř uvede do zprávy pro lékaře, tak mám silné pochyby kolik takto postižených pacientů uslyší, že odběr musíme zopakovat, protože vzorek byl znehodnocený. Obávám se, že značná část pacientů se dozví, že laboratoř tam nic nenašla (což je vlastně pravda, pouze to není celá pravda). Pacient, který věří systému, má pocit, že je vše v pořádku a spokojeně hýká jak máme skvělé zdravotnictví.
lefort píše: K měření KT se vyjadřovat nebudu, ale v životě jsem NIKOHO neviděl měřit přes oblečení.
Já ano, ale nebylo to v ČR. Z hlediska principu měření tenká vrstva oblečení vadí méně, než nedodržení toho, že pacient má být pokud možno relaxovaný. Takže pacientovi vynadáme, že nepřišel na preventivní prohlídku, zkusíme mu vnutit nějaké to očkování a když ho odmítne, řekneme mu ještě něco hezkého, co ho rozpumpuje, a pak mu co nejrychleji změříme tlak. :wink:
lefort píše: Ty Vaše zážitky jsou jak sbírka povídek od Hrabala...
A to jich mám plný "šuplík" a všechny jsou z mého velmi blízkého okolí. O krevním tlaku třeba tyhle dvě:
- Těhotné sdělili, že jí hrozí potrat, vzápětí jí změřili tlak a začali ji léčit na hypertenzi, kterou nikdy neměla ...
- Pacientovi předepsali betablokátory a vzhledem k jeho zakulacené nesportovní postavě ho zapomněli poučit, že nemá sportovat. Jako na potvoru to byl aktivní sportovec. Dost možná jsem ho zachránil, když jsme ho odvlekl z tělocvičny ve stavu, kdy byl po značné zátěži duševně tak trochu mimo - tepovku měl tak 90 tepů za minutu (já měl tak 150) - člověk s IQ minimálně kolem 130 s výrazem retardovaného jedince naštěstí mumlal něco o betablokátorech, které dostal na tlak, a mi došlo co se asi tak děje ...

Dobrá historka ke KT, ale tu mám jen z doslechu, je taky jak jedné lékařské praxi stoupl počet hypertoniků po té, co přestěhovali ordinaci na jinou adresu (a hlavně do vyššího patra). :twisted:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Na vyhliadkovú jazdu sa môžte odviezť takouto pristavenou drožkou (novodobým nájomným kočiarom) https://www.365luxurycarhire.com/slovak ... gani-hire/ FROM ONLY €13500 / DAY
prípadne s lacnejším Koenigseggom za desiatku, no a Ford GT za 700 je už aj pre lepšie situovaných dôchodcov :P
https://www.365luxurycarhire.com/cars/koenigsegg-agera/
https://www.365luxurycarhire.com/cars/ford-gt/
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

Pitris píše:
jarson1 píše:....Potrebujem ako darček zariadit pre niekoho tzv."zážitkovú jazdu". Idealne nech je to niekde v ČR, napríklad okolo Brna...ale nie je podmienkou. Kludne hocikde v ČR....
V Brně na okruhu bývají jízdy pro veřejnost. Ty zážitkový dělají krom Příbrami i třeba na polygonu v Hradci Králové.
...asi prejdeme na sz - nech tu nerobíme neporiadok. Okrem toho tu ide o SKUTOČNÝ záujem.


Aj ostatní, kto by vedeli poradit , kludne do SZ.
Bloke: fasa fór :wink: ...vráťme sa do reality. Nepotrebujem luxus za astronomické ceny.
Potrebujem trochu zábavy, ktorú si užije a zapamätá, že to stálo za to 8)
Ide o pána, ktorý si čo to odjazdil. Ale poteší previezť sa v niečom nie všednom a niekde, kde sa to dá vychutnat. Teda o toto mi ide. Nepoznám polygony a okruhy v ČR. Nemienim darovať "kolečko po starom letisku" na niečom , čo bude jazdiť cca rovnako ako jeho type-R. Preto sondujem a chcem si nechat poradit.
Dakujem za pochopenie.
Chápeme sa.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

to vôbec nevyzerá zle. osobná skúsenosť?
Aky je prosím rozdiel medzi variantom START a PILOT? Nejako som to nzachytil.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Varianta START je na pět kol a PILOT na osm. :) A myslím, že jízda bude bomba! :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Jo, osobní zkušenost.;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Nechte se najmout nakou zavedenou firou a jeste Vam za to zaplati. Vozi se sracky VAG PSA KOLIN...,no obcas i jine kary. A i hodne dobry. Zalezi i jak se zapises co umis a praxe. Na lepsi,drazsi,atypicke...(neznamena ze ne nova kofekce) ne kazdeho a ne pod 30 let na hrbu .
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Ostatní

Příspěvek od jarson1 »

Prepáč Pedro, asi nechápem...môžeš presnejšie definovať o čo ide?

Inak zatial to vidim na ten Atom. Napísal som tam kvoli termínu, tak čakám.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne pon srp 19, 2019 19:40, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

jarson1 píše:...Takže páni, vedel by mi niekto poradit?
Potrebujem ako darček zariadit pre niekoho tzv."zážitkovú jazdu". Idealne nech je to niekde v ČR, napríklad okolo Brna...ale nie je podmienkou. Kludne hocikde v ČR - neviem kde všade tam máte okruhy a podobne...Obdarovaný už aj tak vlastní Type-R na ktorej teda aj jazdí...
Vopred dakujem za rady
Přečetl sis to, Peťo...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Blbe pochopil. Dik Jirko za kopanec.

Tyhle akce jsem driv zajistoval,za uplatu.
Zde vsak radit nehodlam. Nechcim
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

jarson1> pochopil si pointu, i čiastočne fór (nie doberanie), ešte viac zasnenie sa nad možnosťami pre verejnosť, preto som ti nekafral do hlavného zámeru, a tie autá mienil len ako štýlový odvoz k okruhu (ale asi by si v nich chcel ostať aj ďalej :)), najlacnejšie majú od 140 EUR na deň, 250 za limo Lexus LS hybrid (iste však nie s dostavením vozu do SR, ČR), či takých od 400 EUR -teoretických optimálnych- za deň za tieto modely, sú dosť milé súdružské ceny :wink:
https://www.365luxurycarhire.com/cars/jaguar-f-type/
https://www.365luxurycarhire.com/cars/lexus-rc-f/
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Ostatní

Příspěvek od tonny »

Vin Diesel oslavil dvaapadesáté narozeniny a dostal speciál Dodge Charger Tantrum 9.0 V8 s 1650 koníky hnanou zadní nápravu. https://www.garaz.cz/clanek/vin-diesel- ... cle-detail

Líbí se mi ten ročník 1970 ale úplně by stačilo bez toho twin-turba.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

"...skelet je původní, ale šasi je ušité na míru..."

Nevycházím z údivu nad technickou negramotností pisatele. :evil:
Odpovědět