Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Ostatní

Příspěvek od NOVON »

lefort píše:
rosso píše:Co si mám představit pod pojmem ,,zprášit" ?
To, že chtěl závodit, ale v rychlých zatáčkách absolutně vlál a nestíhal a po chvíli to vzdal. :twisted:
Novon: Jo, TDDi byly i 66 kW, to máš pravdu.
Jj,ten podvozek je tam vážně dobrý,stejně jako u Focusu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Ostatní

Příspěvek od Ital »

Když jste u nákladů, omlouvám se, že přidám zkušenost o autě, kterým by tu nikdo nejezdil. Stav tacho přes 94000 km, reálných 90000 km. Není to ještě mnoho. Nicméně i tak se mi zatím s žádným novým autem nestalo, že by tak málo žádalo. Pravidelná výměna oleje s filtrem, vzduchového filtru, kapaliny brzdové a chladicí, 2 sady pneu, nějaké stěrače, nedávno destičky, 3 bezpatkové žárovičky. Tedy údržba, kterou musí (by mělo) projít každé auto, bez jakékoliv speciality (řemeny, kladky, pumpa, co já vím) a navíc jsou jen ty žárovičky, které odejít nemusely. Spíš musely, tyhle občas mění asi každý. Takže sumárum "náhradní díly" za 6 let a 90000 km vyšly na 15,- Kč. Rozvodový řetízek je neslyšný a motor zatím jen šeptá. Musim uznat, že ti Maďaři pod vedením Japonců to asi nedělají blbě. I když drobnosti by se našly. Jsem zvědav, kdy se dočkám něčeho, čemu by se dalo říkat oprava.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Tak tohle mi třeba přijde úplně normální. Schválně napiš, až budeš mít najeto dvojnásobek. Tam se teprve něco pozná.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

O podvozku Mondea MkIII kdysi motorističtí novináři psali, že si jej fajnšmekři asi nechali postavit na míru. A taky že s benzínovou V6 je to parádní auto... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

I o návazné generaci motorističtí novináři psali, že jde o etalon jízdních vlastností ve střední třídě. Určitě jsem divnej, bo jestli mi něco na mým Mondeu vadí, tak to jsou jízdní vlastnosti. Tedy pokud se fakt chci povozit. :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Však taky nejsi motoristický novinář, Jerry... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

NOVON píše:A koupil si co..nejaký benzinový koncern,ne?
Kde pak, chtěl kupovat Renaulta a nakonec ho koupil. Ovšem krátce poté v práci skončil, už jsem se podrobnosti nedozvěděl.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Colommbo píše:O podvozku Mondea MkIII kdysi motorističtí novináři psali, že si jej fajnšmekři asi nechali postavit na míru. A taky že s benzínovou V6 je to parádní auto... :D
To potvrzuji. Jen se muselo dávat pozor na geometrii a tyčky stabilizátoru. Na těch našich tankodromech jiné než origo rychle odcházely.
Jardo, MK4 jezdí taky dobře, ale není tam takový ten pocit lehkosti jako u MK3. Je to prostě limuzína, žádné auto na okresky, to sis měl pořídit Focuse :-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Ostatní

Příspěvek od Ital »

lefort píše:Tak tohle mi třeba přijde úplně normální. Schválně napiš, až budeš mít najeto dvojnásobek. Tam se teprve něco pozná.
No, já bych řekl, že by to mělo být normální. Bohužel jsem se u "domácích" aut s tím ještě nesetkal. Poměr normální vs. nenormální je v domácí garáži 1:5. Sedmé auto nemohu hodnotit pro zatím krátkou dobu používání a malý nájezd. Takže dobře, normální, ale ne běžné (což si odporuje jen zdánlivě), nebo jinak - jak v které množině aut. Tady je to o autech, ne o lidech. Nicméně i ve značkovém servisu jsou schopni banální kontrolou třeba i poškodit motor - jako se mi stalo posledně, když nezavřeli pořádně airbox. Naštěstí jsem na to přišel, ale nějakých 100 km mi to trvalo. Pak třeba kvalitní motor, servisovaný ve značkovém servisu, bere olej nebo má jiné poškození ze záhadného důvodu. A stačí jen tohle.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, a ti "většinoví" jsou pak schopni tvrdit, že všechno se se.e a všechno je vlastně spotřebák. :mrgreen:
nr.on

Re: Ostatní

Příspěvek od nr.on »

skodovkar píše:nr.on totiž nemůže chápat, že tu nemáme auta na pět let, jako je tomu v Rakousku. Běžně tu musí vydržet 10 let i mnohem déle. Takže každý má ve svém světě pravdu :idea:
Priteli,ani v Rakousku nema kazdy auto na 5 let,prumerne stari je 7,8 let.Duraz je na PRUMERNEM stari!
I tady musi vydrzet 10-15 let a kdo to chce popirat,ma ho.no poneti.V CR jsou take lidi,kteri kupuji kazde 2-3 roky nove auto,tady zrovna tak ale bavime se o prumeru.A stale vice se kupuji ojeta.
https://www.wirkaufendeinauto.at/magazi ... er-aelter/
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Ano, a ti "většinoví" jsou pak schopni tvrdit, že všechno se se.e a všechno je vlastně spotřebák. :mrgreen:
Dnes už to tak je :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Spíše poslední šance pořídit si něco se slušným potenciálem výdrže.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Ostatní

Příspěvek od rousini »

Jerry3 píše:Ten mrtvolný klid na fóru je ubíjející. Kde je nějaká zábava?
Vypouštíš repelent na koncerňáky a pak se chceš bavit... :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

S repelentem je při rojení největší zábava! :lol:
Odpovědět