Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Pitris:
Proto jsem ta dvě slova uvedl v závorce, ať se neustále neopakuji, že byl zproštěn obžaloby, což je na druhou stranu správný výraz dle trestního práva.

Jasný vzkaz do budoucna tu ale je, a ten jsem tu už zmiňoval. Podle mého názoru se to "podepíše" na celé řadě jednání při budoucích zákrocích. Kdybych byl policista v uniformě, narovinu se na to radši vy.eru. Nestál bych o negativní publicitu, propírání jména v médiích, výslechy, nejistoty a možném odsouzení... To se prostě podepíše v mnoha aspektech.

Pedro:
Neumím to vyhodnotit, ale radši ho zastavit v tunelu, než se o pokušet na volném prostranství plném chodců a jiných nezúčastněných "objektů". Ale to je fakt jen můj názor.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Pedro píše:najezdem do tunelu byl v pasti... Byl uz vice mene, pachatel ulapen.
To místo znám rovněž velmi dobře a dovolím si zásadně nesouhlasit. Mj. proto, že jsem byl onehdy (už je to dost let zpátky) osobně svědkem jakési "závodní přetahované" mezi dvěma … v autech, kteří se nerozpakovali přesně v této situaci (dle videa) to hned po výjezdu z tunelu střihnout do protisměru, aby se vyhnuli vozům stojícím před semaforem na červenou. Pro úplnost dodám, že zelenou v tu chvíli měli ti najíždějící zprava od hotelu do tunelu, ale všichni stačili včas zastavit, aby nechali "závodníky" v klidu projet.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

A já bych mu dal nějaký metál. Sice byl v autě, ale i tak postavit se motorce do cesty chce jistou kuráž a sebezapření. Kdyby po něm stříleli, tak by to bylo špatně, kdyby udělali dopravní špunt, bylo by to zase špatně. Naštěstí tu šílenost odneslo jen pár plechů a samotný viník.
Tahání po soudech sice nezávidím, ale o to hodnotnější je soudem uznaný výsledek. Sice u nás soudní precedensy nemají takovou váhu, ale je to jasná zpráva podobným hova*ům :idea:
Jerry3 píše:
Libor píše:...Ještě, že alespoň tady vyhrál zdravý úsudek soudce.
Díky za záchranu cti jedné ze silových složek (nevím, jak se česky řekne law enforcement agency :oops: ).
Možná by se to dalo volně přeložit jako "(ozbrojený) bezpečnostní sbor".
Naposledy upravil(a) skodovkar dne stř říj 10, 2018 19:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Kdo ví, jak to nakonec dopadne, protože je to stále "jen" nepravomocný rozsudek (státní zástupce se může odvolat).
Luboši, právě, že tohle došlo až k soudu, jasně ukazuje situaci (mj. i horlivost SZ), jak snadno lze "aktivní" policisty umravnit, byť už jen popotahováním po soudech.

Střelba na pohybující se motocykl je hovadina, z jedoucího auta i z místa pneu netrefí ani Chuck Norris. Težko teď soudit co mohli udělat lépe. Tak, nebo tak, nechtěl bych být na jeho (jejich) místě ani náhodou.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Já taky nemyslel pneu :idea:
Varování měl motorkář několik, věděl moc dobře, co se děje.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Z důvodu zdražení munice nečekejte varovný výstřel! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Netvrdím, ze to udelal uplne spatne nebo správně. Rozhodně by vsak nemel byt potrestan. Zvolil variantu, vysla mu. Je na znalcich oboru, ac jsou na te ci one strane, aby rozhodli.
Jinak z meho pohledu plati stale prvni veta z meho minuleho prispevku. Necht mudrcuji mravokarci. Neni co dodat
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Luboši, žertuješ, vím :-)
Ač bych nebyl proti tomu, myslím střílet na řidíče v takovýchto případech, tohle nelze, nešlo o nutnou obranu, nebyl to nebezpečný pachatel, vězeň, nekladl "aktivní odpor".

U ujíždějících vozidel, lze použít zbraň pouze za okolností, jestliže
nelze jinak zadržet dopravní prostředek, jehož řidič bezohlednou jízdou vážně ohrožuje život nebo zdraví osob a na opětovnou výzvu nebo znamení dané podle jiného právního předpisu.

Tedy střelba na pneu, možná na motor. Tedy na dotčený dopravni prostředek, nikoli na řidiče.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Ostatní

Příspěvek od rousini »

Viděl jsem to video z tunelu. Čistě z lidského hlediska mi připadá hovadské načasování zátarasu - zastavit hovado na motorce za libovolnou cenu.
Zásah by měl být úměrný přestupku a neměl by vytvářet další nebezpečné situace. Asi to byl několikanásobný vrah na útěku, když byli ochotni ho zabít. Teda každý s IQ vyšším než napařovací žehlička si musel dát dohromady, že ten zákrok ho může asi tak 1:1 sprovodit ze světa...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

rousini píše:Viděl jsem to video z tunelu. Čistě z lidského hlediska mi připadá hovadské načasování zátarasu - zastavit hovado na motorce za libovolnou cenu.
Zásah by měl být úměrný přestupku a neměl by vytvářet další nebezpečné situace. Asi to byl několikanásobný vrah na útěku, když byli ochotni ho zabít. Teda každý s IQ vyšším než napařovací žehlička si musel dát dohromady, že ten zákrok ho může asi tak 1:1 sprovodit ze světa...
Promiň, ale tohle nebyl někdo, kdo se lekl policejní kontroly a ve zkratu ujel, protože má prošlý obvaz v lékárně. Zásah považuji za adekvátní a správný, protože ten lotr dobře věděl, že po jeho několika podobných případech nemůže očekávat bavlnku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Teď ukazovali ve Zprávách v ČT záběry od soudu a byli tam i motorkáři. Přes 90% z nich bylo za osvobození policisty :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Ostatní

Příspěvek od rousini »

Já se toho hovada na motorce nechci vůbec zastávat, jen si myslím, že když ho policajti identifikovali, natočili na video z auta, jak ujíždí, tak není problém si osobu s trvalým bydlištěm na území ČR vyzvednout způsobem, kdy mu hrozí max. vykloubené rameno.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Proti tomu ovšem stojí společenský zájem zrovna tuhle jeho předmětnou jízdu co nejdříve ukončit. Jinak řečeno, odvrátit obecné ohrožení. A od toho tu PČR je, ne?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Jsem dalek tomu to nějak "srandatizovat", ale jak napsal Jerry: Nesmí projet! Vem si, že by Tě za tunelem trefil? Nebo někoho jiného. Nebo by za pár set metrů vlítnul na chodník. Měl 4x vysloven zákaz řízení, přišel o papíry.... Proč asi 4x ??!! Ten neměl/nemá na silnici co dělat !!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Nehledě na to, že jeho spolehlivá identifikace v daném případě proběhla jen díky tomu, že neprojel.
Odpovědět