Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Bacha, Libore - "medvědí služba" je něco naprosto jiného, nežs myslel... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Libor píše:... Nač kupovat na přepravu zboží 2x, 3x dražší ... když na "rasování" stačil úplně obyčejný Forman? To je to, co mám celou dobu na mysli.
Ano, na hoblování dřeva někdy stačí i prostý hoblík, někdo ocení elektrický, jiný potřebuje hoblovku a další třeba rovnou protahovačku. Nebudu však tvrdit, že hoblík je ve srovnání s protahovačkou vlastně prima.
A že někdo může mít problém s hoblovkou, resp. předsudky vůči elektrickým strojům tohoto druhu? Ale ano! A jelikož jsem pracoval se všemi těmito nástroji, odpovědně prohlašuji, že práce na hoblovce je vyloženě nebezpečná, zvláště při opracovávání materiálu kratších délek. Nebudu však tvrdit, že je zlá jen proto, že je dražší než hoblík či elektrický hoblík.
Libor píše:... Ano, CF moto jsem nebral k vůli předsudkům, nepopírám. Zvolil jsem osvědčenou techniku i výrobce, ač to ekonomicky nedává smysl.
No vidíš, ty předsudky a zažité zvyky. Ale když ti postavím proti Formanovi Lancera Combi z té doby, ovšem původem ještě z 80. let min. st., také to bude "jen předsudek"? Či snad "jen cena"? Anebo ten dvoukolák z počátku 60. let vlastně stačil...?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Nemusí, ale možná by nebylo od věci ho ochutnat.
Ochutnal jsem krátce Spacewagon. Jsem moc rád, že jsem ho ochutnal, ale jeho vlastnosti nevyužiji, protože můj řidičský styl a nájezd si vystačí i s favoritem či fobií, chrochtávkou, carismou...
Jerry3 píše: Tedy pokud něco neznám či na to nemám, vyznívá konstatování, že "to vlastně nepotřebuji", přinejmenším trapně. Osobně se nestydím za to, že si něco nemohu dovolit, a nebudu to skrývat za rádoby zbytnost toho či onoho.
Na rozvoz potravin po okolí přece nepotřebuješ Legend či Le Sabre. V čem se rozváží pizza? Polomrtvé felicie a když něco nového, tak Citygo. Šesti či osmiválec je zbytný, nebudu-li počítat rozvoz v USA.
Jerry3 píše:Přitom to rozhodně není o ceně toho či onoho, je to o tom, co ještě využiju (co jsem schopen využít) a co už ne (tedy co je z hlediska mých potřeb nadbytečné).
Když jedu občas o víkendu na chatu, využil bych Hummer. Ale i 28 let staré fáčko mě tam dostane :idea:
Jerry3 píše: P.P.S.: "U nás na vesnici" byl nedávno vyhazovací den. Nahodil jsem kouli (montáž tažného zařízení mne při koupi vozu vyšla na 16 500 Kč), jel si půjčit přívěsný vozík od kamaráda (menší problém než vyramovat ten vlastní ze stavebním materiálem zarovnané garáže; za jeho půjčení jsem naštěstí platit nemusel) a ty věci na vyhození odvozil. Kdybych měl ruční dvoukolák z doby mého dětství, jehož neopravitelné zbytky jsem vloni odevzdal do šrotu, zvládl bych to také, byť bych musel jet ke kontejneru na návsi mnohokrát. Už začínáš rozumět?
Odvoz materiálu 16,5tKč tažné, vozík kolem 15tKč. Takže odvoz harampádí vyšel přes 30tkč. To už bych si raději nechal přistavit kontejner přímo k baráku a naházel tam rovnou všechno. Vyjde to levněji, je to méně pracné a vlezlo by se toho více. A pokud to nedává smysl, tak i do auta bez vozíku se mnohé vejde a máš to zdaleka nejlevněji. To bys ovšem musel mít velký kufr :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Lubo :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Pro inspiraci
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Colommbo:
Oops, díky ;-)

Jerry3:
Ač upřímně uznávám, že máš všeobecný přehled, nemůžeš paušalizovat konkrétní požadavky na daný produkt, v tomto případě "zásabovací vozidlo".
V té době byl tím požadavkem vůz s rozměrným zavazadelníkem, solidní spolehlivostí a provozními požadavky. Když srovnáš vstupní náklady, tak Forman cca 260.000 Kč (nevím zcela přesně už jednotlivé ceníky), Lancer od 350.000 ? (za 5D, Wagon nevím zda tehdy ještě byl), Honda 349.000 za Civika 3D, Mazda 3 combi neměla o Golfu Variant ani nemluvím, ten stál nesmysl. Francouzská auta jsme nechtěli, Forda a Fiat také ne (otcovo rozhodnutí, nerozporuji).

Chápu, že to, co jednomu k danému účelu vyhovuje a splňuje požadavky, druhému nestačí. Jsme od přírody rozdílní.

Forman byl dělník, jeden z posledně vyrobených kusů, neměl vady, poruchy, sloužil k tomu, k čemu byl pořízen. Neočekávali jsme od toho auta nic víc, jen to, co jsem už psal.

Dáváš rozumná srovnání, to nerozporuji, ale ve výše uvedeném si stojím za svým. Forman nebyl šunt.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Víš, kdybys napsal, žes potřeboval motorizovanou náhradu toho "mého" dvoukoláku a že na něj dodnes s láskou vzpomínáš za to, jak dobře ti posloužil, neřeknu ani popel. Ovšem napsat, že to nebyl šunt - v kontextu naší dnešní debaty, to je v kontextu doby, kdy se vyráběl, a zejména pak v porovnání s tím, co se tehdy vyrábělo jinde, prostě k smíchu.

A Lubo, vždyť já jsem ty pořizovací náklady na tažné uvedl schválně, abych poukázal na absurditu doby. Samozřejmě ho tam nemám jenom kvůli tomu a dovnitř do auta bych si bordel nenaskládal, i kdyby se nakrásně vešel, jakože by se nevešel ani do toho Formana. A přistavení kontejneru (jeden tam shodou okolností právě teď mám) stejně neřeší likvidaci nebezpečného odpadu.

Ale to je vedlejší. Šlo mi spíše o to, že se najdou i tací, kteří jsou navzdory dětem zvracejícím následkem přehřátí, i starším rodičům z vedra kolabujícím, schopni nadále tvrdit, že tu klimatizaci vlastně nepotřebují.

A tak typický český zákazník pořizující si holou předraženou škodovku, díky které pak i ostatní na českém trhu mohou prodávat citelně dráž, vlastě nepotřebuje vůbec nic z toho, co by odpovídalo době: viz Forman vs. Lancer combi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Absurdistán :?: :evil: Naštěstí nakonec ne :wink: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poli ... &source=hp
Spíš bych nakopal do prdele a obžaloval toho, co si vymyslel toho policajta vůbec nějak stíhat....:roll:
A je jen škoda že se ten hajzl na motorce nezabil. Udělá to znovu, a pošle někoho na druhý břeh :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Mno, když jsem koukal na to vídeo, tož mu braši to auto do cesty šoupli fakt nečekaně. Na druhou stranu namísto služebního mu mohl na kterékoli křižovatce, kterou ten týpek projížděl, vjet do cesty ctihodný občan a dopadlo by to stejně. Konec dobrý - všechno dobré! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Hodně se ta kauza diskutovala i u nás v práci. Kdyby to dnes u soudu "nedopadlo", věřím, že by si spousta policistů rozmyslela, zda vůbec takovéto šílence za volantem auta, či řídítky motocyklu, nějak pronásledovat.
Smutné na tom všem je to, že státní zástupci, dozorující spisy GIBS doženou takovouto absurditu k soudu, i když jim musí být předem jasné, že soud obžalovaného zprostí obžaloby. To je ale materiál, fakt.
Ještě, že alespoň tady vyhrál zdravý úsudek soudce.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....tož mu braši to auto do cesty šoupli fakt nečekaně....
Ano! A co s ním? Aby vyhnul a někde dál někoho trefil :?: :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Libor píše:...takovouto absurditu k soudu, i když jim musí být předem jasné, že soud obžalovaného zprostí obžaloby...
Osobně se domnívám, že jasné bylo akorát to, že v případě odsouzení onoho policisty se už všichni ostatní (policisté) na všechno vykašlou. A já bych se jim vůbec nedivil.
Libor píše:...Ještě, že alespoň tady vyhrál zdravý úsudek soudce.
Díky za záchranu cti jedné ze silových složek (nevím, jak se česky řekne law enforcement agency :oops: ).
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Přesně. Vycházím rovněž z toho, že oddělení vnitřní kontroly (to je orgán, který prověřuje, vyhodnocuje méně závažné prohřešky policistů), dospěl k názoru, že ze strany zasahujícího policisty nebyl během daného zákroku porušen zákon.
Jasně, je to šetření jisté skupiny policistů (kontrolorů), ale i ti musí jednat v dikci zákona, objektivizovat vinu, či nevinu.

Celé to je ale i tak postaveno poněkud nešťastně. Od nynějška si policisté takovýto způsob zákroku rozmyslí, nebo tato jednání řidičů budou záměrně přehlížet (můj názor). Policista byl sice "uznán nevinným", ale i tal byl vláčen po soudech, výsleších, byl v nejistotě téměř rok. Jen za to, že dělal svou práci. Je to pěkný návod, jak znepříjemnit práci policistům a drbanům dávat vítr do plachet.
A o tohle žádný rozumný policista určitě nestojí.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Ale to je to nejhorší :!: Policista byl sice "uznán nevinným".... On přece neměl být vůbec obviněn. On nic špatného neudělal. On jednal správně. Zastavil hajzla, který několikrát porušil zákon. A vědomě :!: Ten debil na motorce (a může jít i o někoho v autě, o někoho kdo jde krást, atd.) musí počítat s tím že ON se má bát, a že ON dostane přes prsty. A je jedno jak, a čím ho někdo přes ně majzne. Ten policajt jednal správně a je jen škoda, že v ten moment neseděl v Tatře. Chránil tím životy ostatních :wink: Ten soudce byl frajer - stejně jako ten policajt, ale fakt je smutné že to muselo dojít až k tomu soudu :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Nemam pravo jako laik a osoba ve veci nezucastnena, jakkoliv hodnotit situaci. Misto velmi dobre znam, najezdem do tunelu byl v pasti. Zakrok to byl likvidacni, to muselo byt prislusnikovi SNB jasne. Byl uz vice mene, pachatel ulapen.
Vychazim vsak z prvni vety toho prispevku.
Odpovědět