Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

Je to jen jeden z mnoha článků. Jinak zákony mluví jasně. I na policejním prezídiu to vědí. To jen mezi občany je zakořeněná neznalost a staré mýty
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

Pitris píše:
Autoxxxrady píše:
Pitris píše:to Autoxxxrady: Nechtěl jsem dřív, než se někoho zeptám, ale už víc lidí mě potvrdilo, že v podpisu nemáš pravdu.....
V čem nemám pravdu? Občanský průkaz u sebe nosit nemusíš. Nemusíš u sebe nosit žádný doklad. Neni to ze zákona povinný.
No řekl bych, že třeba v tomto. Musíš mít možnost se nějak policii prokázat, a v řidičáku všechny údaje nejsou. A krom toho, kdo nemá co skrývat, nemá problém tu občanku policistovi ukázat.....
Víš co to je prokázání totožnosti??????? Přečti si to v zákoně co to znamená. Jaké údaje musíš prokázat. Všechny tyto údaje máš v řidičském průkazu
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

Pitris píše:No řekl bych, že třeba v tomto. Musíš mít možnost se nějak policii prokázat, a v řidičáku všechny údaje nejsou. A krom toho, kdo nemá co skrývat, nemá problém tu občanku policistovi ukázat.....
Nejde přece vůbec o to jestli je problém ji ukázat nebo ne. Já mluvím o tom, že k tomu není žádný zákonný důvod. Ale jestli ji chce občan ukázat je na něm :wink:
Mluvím tady o mýtu. A o tom, že lidé neznají co je prokázání totožnosti atd. Že ani v těchto základních věcech nemá veřejnost jasno.

Neni problém mu ukázat rodný list, když nemáš co skrývat. Nebo vysvědčení nebo neni problém ukázat mu svoji domácnost. Neni problém, když nic neskrýváš vzít ho k sobě do sklepa. :wink:
To, že něco neni problém neni argument proto, abych to dělal.
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

nejlepší je nepřemýšlet a dát jim i občanku, když v tom člověk nemá jasno :wink: Jednoduchý závěr.
Já dávám jen řidičák a je to cajk a bezproblémů :wink:
Quido

Re: Ostatní

Příspěvek od Quido »

:D Tak mně je to celkem jedno, jestli mu ukážu to nebo to, stejně nosím obojí.

Ale když už je tady právní poradna, co říkáte na povinnost mít u sebe při práci pracovní smlouvu? :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Chytré lidi má svět rád, ale nemá rád lidi přechytralé dávající nadmíru na odiv svoje znalosti a vědomosti - ty chytrý a moudrý člověk projeví, je-li to aktuálně společensky vhodné a v míře okolím akceptovatelné. Chytrý člověk si nepotřebuje masírovat svoje ego tím, že ostatní za každou cenu přesvědčuje o své pravdě, byť by pravdou byla, a je-li zároveň i moudrý, tož to ví... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Quido

Re: Ostatní

Příspěvek od Quido »

Colommbo píše:Chytré lidi má svět rád, ale nemá rád lidi přechytralé dávající nadmíru na odiv svoje znalosti a vědomosti - ty chytrý a moudrý člověk projeví, je-li to aktuálně společensky vhodné a v míře okolím akceptovatelné. Chytrý člověk si nepotřebuje masírovat svoje ego tím, že ostatní za každou cenu přesvědčuje o své pravdě, byť by pravdou byla, a je-li zároveň i moudrý, tož to ví... :)


Dobře ty. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Ono to ukazuje taky na obraz naší společnosti - před "sametovou" revolucí, a po ní.....
Z extrému do extrému :(
Dřív byli Američani imperialisté, a Rus pro nás byl málem bohem, teď to "smrdí" z východu, a co řeknou amíci, to je "ready". Za komoušů tady nebylo skoro nic k sehnání, ale pár lidí si dokázali koupit všechno. Teď se dá všechno pořídit, ale skoro nikdo na to nemá. Dřív se stát staral skoro úplně a skoro bezplatně o zdraví lidí, teď si mastí kapsy zdravotní pojišťovny, a člověk aby zaplatil u doktora pomalu i za pozdrav. Předtím nebylo pro většinu lidí kloudné bydlení, a dnes když nemáš "správný známý", nebydlíš taky. Tenkrát mohli policajti téměř všechno, teď nemůžou téměř nic....:( A to je právě ono.
Nemyslím to chraň bůh nijak adresně na nikoho tady na fóru......
.....ale do háje - na to je to policajt, aby sjednal pořádek. (Ale chci tady napsat o těch "obyčejných" policistech, kteří vykonávají pochůzkovou službu, kteří se probírají stohy a stohy papírů v kancelářích, kteří po nocích v dešti nebo v mrazu někoho hledají, kteří dělají u kriminálky nebo u dopravky a v létě v zimě stojí u silnic.....)
A ne, aby se mu každej, kdo má v zadku díru, vysmál do ksichtu. Jak můžou někteří lidi vůbec vyslovit při dopravní kontrole, že policie ten radar nemá kalibrovaný ? Jak může kapsář chycený při činu žalovat policistu, který ho chytil, že ho veřejně zostudil na veřejnosti ? Jak můžou vůbec stíhat a soudit policajty za to, že někoho při pronásledování zranili ? Jak můžou zavřít policistu, který někoho zastřelil, když ten někdo na něj vytáhl nůž ? Jak může nadřízený kázeňsky potrestat policistu, který jenom nechal odtáhnout auto stojící u bordelu s červenou lucerničkou v zákazu stání a zavazející městské dopravě ? Může, protože to auto bylo náměstka primátora.....
Ano, i mezi policajtama se najde černá ovce, ale kolikrát se kdo z Vás setkal s takovým ?
Jsem možná blbej do dnešní doby, ale pro mě je policejní uniforma autorita, a rozhodně mu nebudu ztěžovat jeho těžkou (a blbě zaplacenou) práci, a pokud něco po mě chce, tak mu vyhovím.....
A nechápu lidi, kteří se budou s policajtem hádat nebo ho obviňovat z něčeho....."oknom bysom ich vyhádzal, a eště je pri tom do rici nakopal". Když něco ten řadový policajt pokazí, tak si buďte jistí, že ho za to někdo vyřeší.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Ostatní

Příspěvek od Jezevcik »

PePe píše:
Italle,proč pořád zpochybňuješ téměř všechny rady,co Ti tu dávají,nediv se,že pak to dosti lidem asi vadí. To už není diskuze ale pinčes. A né každý ho rád ...
Peťo,tak mu to odpusť.Itall je taková spolehlivá žhavicí Denso svíčka,která dokáže pefektně nastartovat třeba Návštěvníka a díky tomu se rozjede zajímavá a plodná debata. :D
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

Já tomu moc nerozumím. Jen jsem napsal, že to není povinné. Nikdy jsem nepsal ať jste na policii agresivní nebo se jim smějete nebo je urážíte. Máte se chovat slušně jak k polici, tak ke každému jinému člověku.
Napsal jsem to hlavně proto, že taková banální věc jako je znalost toho jaké doklady máte mít u sebe nebo jak můžete prokázat totožnost je pro plno lidí zastřena rouškou tajemství. Je to narážka na to jak jsme obecně málo znalý svých práv.

Být slušný k ostatním nerovná se každému vyhovět ve všem co po mně chce.

Místo toho, když si někdo myslí, že to neni pravda, aby napsal argument. Tak jsou reakce, že je to neslušnost a takový člověk nemá rád poliicii atd. Ale to jsem nikdy nenapsal. :wink:
NOP

Re: Ostatní

Příspěvek od NOP »

Ani to nebudu komentovat, pouze přidám linky s komentářem jiných.

http://www.epravo.cz/top/clanky/obcansk ... 32411.html

http://www.policie.cz/clanek/opravneni- ... 09Mw%3D%3D

No, vlastně mi to nedá. Kolikáte pivo měl p. Mitáček, když tvrdil, že totožnost lze prokázat i vysokoškolským indexem? Pokud je mi známo, tak doklady, kterými lze totožnost prokazovat musí vydat příslušné správní úřady, kterými určitě nejsou vysoké školy. Tam je sice mnohdy možno získat falešné dekrety, ale doklady, které by osvědčovaly totožnost, to snad ne!!!!! Ve druhém linku se ale tvrdí i jiné věci, než na tomto fóru.
Autoxxxrady

Re: Ostatní

Příspěvek od Autoxxxrady »

Ano požadovat ho může jak se tam píše. Ale zároveň tuto povinnost prokázání totožnosti splníte řidičským průkazem.
Může požadovat prokázání totožnosti zpravidla výzvou k předložení občanského průkazu. To je v pořádku. Ale nikde se nepíše, že by mu řidičský průkaz nestačil.
Nikde není určeno, že člověk musí totožnost prokazovat občanským průkazem. Je to jen zpravidla. Zavedené pravidlo nikoliv jediná možnost. Pravidlo neni zákon. Zpravidla požaduje občanský průkaz. Nepožaduje ho ze zákona.

paragraf 63 zákon o Policii 273/2008
Prokázání totožnosti
(1) Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání
jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě
potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy
místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného
čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování
osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování
totožnosti.

Neni určeno jaký doklad se musí použít. Zpravidla je to občasnký průkaz. Stačí i pas nebo řidičský průkaz. Dle okolnosti může stačit i jný průkaz nebo kombinace několika průkazů.
Občanský průkaz, pas a řidičský průkaz jsou všechno veřejné listiny. K prokázání totožnosti tzn. jména, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu stačí. Adresu si můžou vylustrovat ve vozidle bez problémů, takže nevadí, že řidičský průkaz neobsahuje ulici ale jen obec.
(když budete stát nad mrtvolou, tak pak nemusí stačit ani občanský průkaz, ale může se vyžadovat další doklad. Pak by to bylo přiměřené účelu zjišťování totožnosti. Dopravní přestupek opravdu neni násilný trestný čin, který by vyžadoval kombinaci několika dokladů. )
Občanský průkaz se může vyžadovat zpravidla, protože ze zákona ho u sebe mít nemusíte a nemáte povinnost svoji totožnost prokazovat tímto dokladem.
Návštěvník

Re: Ostatní

Příspěvek od Návštěvník »

Nabízím tuto registraci. Zn.: Jen vážnému zájemci! :lol:
Návštěvník

Re: Ostatní

Příspěvek od Návštěvník »

A do dobrých rukou! :D
Odpovědět