origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ipanema »

Mě trochu zarazilo, že každý orig. olej má jiný označení a nesmí se zaměnit. A Ravenol má na sobě těch VW/Škoda označení vícero. Takže je "univerzální" napříč většímu a odlišnému označení origo. obalů ve VW.

Děkuji za reakce.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od yosemitak »

No kazdopadne dej vedet potom jak ti to radi, ja jsem to jednu chvili taky zkoumal dost (mam prevodovku 0AF, konkretne LVN, ktera ma predepsany stejny olej, mineralni G05 251 2A2) a jedine co jsem nasel, ze vsichni co zkusili nejaky aftermaket nakonec stejne nalili original (diskuze z Ceska a z UK), protoze neorigo olej byt stejnych specifikaci vetsinou vedl k ruznym vice i mene zavaznym problemum, tak jsem nakonec dal radsi original.

Ten RAVENOL MTF-3 SAE 75W je synteticky olej a je nahrazkou zaroven pro ten mineralni G05 251 2A2, pro synteticky G 052 171 A2 a polosynteticky G 052 527 A2. Z toho co jsem kdysi pochopil z clanku pana Sixty, tak se prevodovkam tato zamena nelibi (nevim ted ale, kterym smerem mineralni–synteticky to jeste nejak lze, a jak kterym smerem urcite nikoliv).
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ipanema »

Tak a není lepší ti vědět nedávat a rovnou dát a napsat ti, že jsem tam origo. olej? Nejsem v tomto znalý, ale že tady nikdo ještě nezkusil ani Millers Oil... Ti to mají marketingově textově zvládnutý asi nejlíp.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Tak jestli věřit (jenom) reklamě, tak pak jedině Castrol. Ti mají reklamu nejlepší.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ipanema »

yosemitak: Kde má tento článek? Projel jsem teď všechny jeho články a nenašel jsem tam nic o tom, co píšeš. Na webu ho asi nemá a troufnu si říct, že jsem špatně nehledal.

Pitris: jen reklamě ne a to ty víš nejlíp. Ale motorové oleje dělají opravdu dobré. Tak proč zde není jeden jediný, který od nich zkusil dát převodovkový olej? Jen nad tím jsem se pozastavil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Tak u Castrolu bych to řekl jinak. Motorové oleje průměr za hodně peněz, Magnatec šunt :( "racing" řady super :wink: převoďáky (do manuálu) hodně dobré....
Origo převoďák je ovšem rána jistoty a nemělo by to s ním být horší. Ale někdy se dá najít olej který je levnější a lepší než ten origo. A dost často je to Ravenol.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Durex »

Je to asi tím,že převodovka má trochu jiná specifika a jiné nároky,než motor. A jelikož kolikrát je i docela problém ten olej vyměnit ( v porovnání s motorovým olejem),tak spousta lidí k tomu nemá potřebné místo a vybavení a nebo jen si chtějí ušetřit starosti s laborováním,když něco opravdu funguje a jsou spokojeni
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od tomvm »

Ja bych rekl ze se ty prevodaky az moc hroti. Co jsem ja vyzkousel tak hlavne dodrzet spravnou viskozitu, kterou je nekdy docela fuska zjistit a pak kdyz se jeste do prevodovky pridaji aditiva, prevodovka funguje hezky. Ja mam prevodovku MQ200 do které podle VINka pry patri origo olej koncici 6A2 75W90 s kterym prevodovka nefungovala, zacla radit akorat v letnich dnech kdyz byl motor a prevodovka zahrate. Podle p.Sixty tam patri origo 2A2 75W coz je histotou jinde, vymenil jsem teda nefungujici origo 6A2 za rowe 75w80( jeden z ridsich v teto tride) splnujici normu 2A2 s pridanymi aditivy a najednou prevodovka funguje. A verim ze s origo 2A2 by fungovala uplne stejne.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od PavelRS »

Já jsem sám trošku pátral, protože bych pak chtěl použít převoďák od Ravenolu. Narazil jsem na mechanika, který jej používá do převodovek VW. Víceméně do všech a řekl, že naprosto bez problémů je používá už pár let. Dokonce i do jinak "háklivé" 6. stupňové převodovky 02M a ta převodovka funguje. U té stojí jinak litr originálního oleje přes 1000 Kč.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

tomvm píše:....tak hlavne dodrzet spravnou viskozitu, kterou je nekdy docela fuska zjistit....
Ano. U převoďáků je to někdy docela fuška zjistit, protože třeba 75w90 a 75w90 mohou být co se týče viskozity velice podobné nebo i hodně rozdílné, bo tady do toho víc citelně než u motoráku promlouvá průběh viskozity v závislosti na teplotě. A pak pozor i na API....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ipanema »

Tak jsem asi jen obyčejný chlap, ale moudrý z toho nejsem. Tak jeden lije Ravenol všude a OK a pak někdo nalil Ravenol a stejně se musel vrátit k originálu. To se mi to moc nerozseklo teda.... Né, že bych chtěl číst "nalej to a jeď".
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Jerry3 »

Nic si z toho nedělej, zde jde často o pokus-omyl. Já těch neúspěšných pokusů absolvoval 6 (originální olej v Evropě nedostupný).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

to Ipanema: Chápu že dost lidí nemá čas, chuť, možnost nebo třeba finance na to to zkoušet. Když zajedeš k VW, podle VINka Ti prodají origo a měl by si mít klid. Je fakt že to bude dražší, ale (odhadem) potřebuješ cca 2 litry a budeš ho měnit (asi) naposled. Ovšem jestli ten Ravenol plní normu VW, bude přinejmenším stejně kvalitní, ale bude levnější....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od PavelRS »

Záleží jaký olej se použije. Vím, že VAG i u mojí a jiných převodovek používal olej 75W90, ale přešli na 75W.

Opravce mojí převodovky mi potvrdil, že s 75W fungují, respektive řadí lépe.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ipanema »

Tohle vím a potřeba je přesně 1,9 l. Vím podle VIN i obsah a taky kód oleje. Poprvé a naposled to bude, pokud se nic nepo... a bude to OK řadit. Právě proto jsem se ptal zde, jestli to mám risknout s neorigo. VW olejem. Norma vyloženě není na origo. olejích VW uvedena. Nad tím dumá celý svět. To, že to je obojí "75W" je jiná písnička.
Odpovědět