Originální vs. neoriginální vzduchový filtr

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Kupujete originální SPOTŘEBNÍ díly (filtry, svíčky, žarovky...) na své auto?

Ano
9
20%
Ne
36
80%
 
Celkem hlasů: 45

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Originální vs. neoriginální vzduchový filtr

Příspěvek od skodovkar »

Jaký máte názor na tuto otázku?
Dnes jsem šel do autodílů a nabízeli mi filtr do fabie (jakýsi super truper značkový z Německa) za 250Kč, ten samý typ jsem kupoval od poláků jakési AQ nebo tak , ale jen za 95Kč. Jedná se o trojhrnek jedničkové fabie.
Platí u vzduchových filtrů, že záleží na výrobci (jako u olej. filtrů)? Nebo existuje jistý standard ve filtrační schopnosti a všichni berou stejný papír?
Bavlna mě nezajímá, řeším klasickou papírovou vložku.
:?:
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Pouzivam filtry Mann jak vzduchove tak i olejove..Mnohdy vychazi cenove lepe nez ostatni znacky a verim jim...Osobne bych asi do tech superlevnych filtru z Polska nesel.Ale jak jsou na tom s kvalitou nevim nemam zkusenost..
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

V mototechne som objednal olejovy filter a prisiel mi nejaky Kager (polsky super filter). Spod tesnenia unikal olej,tak som ho pocase vymenil za rovnaky (mal som 2ks). Vysledok rovnaky>nech som tu patronu dotiahol akokolvek,stale tiekol. Preto odporucam Poland kvalitu>motor nekoroduje.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Brembo olejový filtr mě v tomhle tématu moc nebere, jde mi výlučně a jen o vzduchový papírový filtr. Neznačkový olejový filtr bych taky nebral.
Ale se vzduchovým je to o něčem jiném a zajímalo by mě, jestli se nemýlím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Co se týká vzduchového filtru, tak já si myslím, že je důležitá spíš jeho včasná výměna,
jako jeho značkovost. Je ale fakt, že i když ho měním po 10-ti tisících,
vyhýbám se těm nejlevnějším.....ale u "vzducháče" značku neřeším - a (zatím) O.K. :wink: :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

I u vzduchového filtru je důležitá jeho kvalita, byť ta je snáze laicky ohodnotitelná prostou prohlídkou, než je tomu v případě olejového filtru. Bacha zejména na to, aby filtr dobře těsnil v boxu!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

OK, těsní, ale jak teda okem poznáš, že je to dobrý filtr? :shock:
modelář

Příspěvek od modelář »

No přece na základě předchozích praktických zkušeností s výrobky nejrůznějších výrobců a k tomu s přihlédnutím ke zpracování daného kusu: Pokud mám možnost výběru z vícero kusů, podrobně prozkoumám event. nedostatky provedení (správná "zalitost" krajů papíru, rovnoměrné rozložení a neporušenost jeho skladů, geometričnost a rovnoměrnost břitů na dosedacích plochách, jejich tvrdost, resp. poddajnost atd.) a vyberu ten, který se mi zdá nejpovedenější.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Drobet odbočim,snad se škodovkář (taky jsem býval,poslední byla upravená Š 136GL 66kw) nenavrčí.Za posledních 10 let dávam,po zkušenostech, na svá auta průchodnější filtry typu KN a vyřazuju složitý systemy sání. A dám ho aby sál chladny vzduch. Je to investice,ano,ale je to na furt.
Naposledy upravil(a) Pedro dne sob pro 19, 2009 14:29, celkem upraveno 1 x.
modelář

Příspěvek od modelář »

mastnák píše: a vyřazuju složitý systemy sání
Tohle je přinejmenším u nepřeplňovaných motorů silně kontraproduktivní, jelikož tím se zároveň "vyřadí" původní záměr konstruktéra "naladit" sací trakt právě takovým způsobem, aby zajišťoval co nejlepší plnění válců! Tady totiž laický pohled na věc naprosto selhává, jelikož celý systém se za běhu motoru chová z hlediska dění uvnitř něho úplně jinak, než si většina lidí vůbec umí představit...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

V tomto bych souhlasil s modelářem, celý motor začíná nasáváním vzduchu a končí koncovkou na výfuku. Je to nejen výpočetně odladěný systém, ale i prakticky. Právě že v těch plastových sáních jsou různé uzávěry s klapkama apod. což má vyvážit trojúhelník : spotřeba-výkon-emise.
Mně osobně jenom pije krev výměna vzduch. filtru, protože musím sundat celý velký dekl a VYŠROUBOVAT SNAD 9 DLOUHÝCH SAMOŘEZNÝCH šroubů a pak to zase celé poskládat(sestává se to z více dílů).
Takže otázka zůstává, neviděli jste někde test vzduchových filtrů? :lol:
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Dobré téma, já osobně jsem také nikdy neřešil kvalitu vzduch. filtrů, pokud auto jelo bez známek sníženého výkonu či kouřivosti a spotřebě tak mi to bylo fuk.Já, ale na ty vložky často koukám a kolikrát je i vyklepu,v mých případech jsou to otázky cca 1 min.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:Mně osobně jenom pije krev výměna vzduch. filtru, protože musím sundat celý velký dekl a VYŠROUBOVAT SNAD 9 DLOUHÝCH SAMOŘEZNÝCH šroubů a pak to zase celé poskládat(sestává se to z více dílů).
Takže otázka zůstává, neviděli jste někde test vzduchových filtrů? :lol:
A nejsou tam v daném případě ty filtříky dokonce dva?

Jinak test vzduch. filtrů jsem nikdy nikde neviděl.
modelář

Příspěvek od modelář »

To jsem byl já.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

modeláři hledal jsem a ani "Jak na to?" nezmiňuje žádný jiný filtr vzduchu, leda pylový (nebo kabinový nebo jak), ale na ten kašlu :lol:
Odpovědět