Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Až 5 jednotek takže to může být třeba 1 :mrgreen: VIF slibuje i to co nedá, ale to už je jiná kapitola.
luboal

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od luboal »

sulda pise:

Ale jo, ale taky záleží u jakýho motoru a hlavně jak kdo. I s tou naftou to tak je ale tam to poznáš až za dýl (1-2 nádrže). Tedy pokud si netankoval opravdu do suché nádrže.
To co se tu popisuje (hlučnost, klapaní, zhrubnutí projevu) nemá na svědomí MEŘO ale cetanové číslo. Nemám momentálně úplně aktuální ale to není až tak důležitý. Verva deklarováno 59-62 cetanové číslo, v testech naměřeno 60,6. Optimal deklarováno min. 51, v testech naměřeno 53,2. Můžu porovnat s tankováním z AT. Turmöl naměřená v testech 51,6 a po dvou nádržích, před tím MaxxMotion, sem začal tankovat BP Ultimate Diesel, protože projev motoru s tím Turmöl byl stejnej jako popisujou lidi u Optimalu po Vervě. I u toho pokaděnýho PD to bylo sakra znát. Turmöl s MEŘO a MaxxMotion i Ultimate bez. Ultimate deklaruje 60,5 - 63,6 a MaxxMotion nevím jak v AT ale u nás naměřeno 61.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Vysledek Turmöl Diesel je "normalni" Diesel nebo jejich RacingDiesel ( bez Bio) .
Ja ho tankuju (Linz) a celkem by me cetanove cislo zajimalo.
Kdyz jsem mluvil se ridicem co zrovna dodaval naftu (RacingDiesel) u Turmöl pumpy,tak rikal,ze tu samou plni do BP Ultimate.Ze je vozi od stejne distribuce pro obe pumpy jak RacingDiesel ( je o neco levnejsi nez BP-Ulti) tak i BP-Ultimate.
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Ano, normal diesel s řepoňou. Je to z testu z ÖAMTC. Ten Racing Diesel tady v okolí nemají tak sem se o něj nijak nezajímal, ale je to prémiovka tak počítám že bude mít cetanové číslo min. 57.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

No vzal jsem dneska plnou nadrz Vervy a je to znat.Vykon stejny,to na rotacce nepoznam,ale motor je klidnejší a běží potišeji.No jo to jsou ty cetany.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
luboal

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od luboal »

šulda píše:Ano, normal diesel s řepoňou. Je to z testu z ÖAMTC. Ten Racing Diesel tady v okolí nemají tak sem se o něj nijak nezajímal, ale je to prémiovka tak počítám že bude mít cetanové číslo min. 57.
Dik za zpravu.Na strankach Turmöl rikaji,ze je bez Bio ale cetan-cislo jsem take nikde nenasel.
Zatim jsem s nim spokojeny,no a v CR beru EO-OptimalDiesel,take bez problemu :). Zatim.
nomacorc
Příspěvky: 87
Registrován: úte led 30, 2018 14:50

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od nomacorc »

Jen pro info, natankována třetí nádrž optimalu, dvě vyjeté (cca 130l) a stále je to traktor, jako při první nádrži...
python.p
Příspěvky: 82
Registrován: čtv lis 09, 2017 22:21

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od python.p »

Tohle mě docela zajímá.

Bo když jsem se na konci roku díval na dodák u Benziny, tak Verva měla nulu a ta jejich nafta nějaké číslo.

Tak stále doufám a věřím, že jejich zaměstnanci a FB nelžou a je stále čistá...

EuroOil nemám teda vyzkoušený, ale tam taky věřím že je čistý. Protože ČEPRO a SSHR. Jen ji nemám nikde po cestě a jet 20km jen pro naftu se mi nechce...
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

python.p píše:Tak stále doufám a věřím, že jejich zaměstnanci a FB nelžou a je stále čistá...
Tak mě zase zajímá od kdy prosím Tě přestali dávat do Vervy MEŘO?
python.p
Příspěvky: 82
Registrován: čtv lis 09, 2017 22:21

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od python.p »

Otázkou je spíš, kdy ho tam dávali... Mají povinnost v celkovém objemu prodané nafty.
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od swape »

Nebo dokonce v každém prodaném litru? http://zpravy.alfa9.cz/absolutenm/templ ... px?a=40100
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
python.p
Příspěvky: 82
Registrován: čtv lis 09, 2017 22:21

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od python.p »

Zítra se zase půjdu teda zeptat...
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

python.p píše:Otázkou je spíš, kdy ho tam dávali...
Ještě jsem nikdy nepostřehl že by Benzina Vervu Diesel propagovala jako palivo bez řeponě. V každých rozborech, a že jich za x let nebylo zrovna málo, vždycky řepoňu obsahovala.

Edit: Jelikož sem v práci, a mám tak na to čas :mrgreen: tak sem projel mobil a našel dva výsledky testů z let cca 2012-13. Verva Diesel v jednom vzorku je 5,9% a v druhém 6,6% řeponě.
python.p
Příspěvky: 82
Registrován: čtv lis 09, 2017 22:21

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od python.p »

2012 a 2013 ... Sorry, ale to je pravěk.

Obrázek
python.p
Příspěvky: 82
Registrován: čtv lis 09, 2017 22:21

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od python.p »

Benzina Blansko, Verva Diesel - 0% BIO složky.

Zeptejte se na své pumpě na dodací listy, neměli by vám bránit tam nahlédnout!:)
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

python.p píše:2012 a 2013 ... Sorry, ale to je pravěk.
To je sice hezký, ale já jen odpověděl na:
python.p píše:Otázkou je spíš, kdy ho tam dávali...
Otázka od kdy to tam přestali dávat, zůstává bohužel nezodpovězena.
Odpovědět