opel astra g- 1.4 16v z14xe

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Petricek

Příspěvek od Petricek »

bjukemen píše:
Anonymous píše:Ja pouzivam Castrol v aute aj v motocykli od zaciatku a ziadny bordel tam od neho nemam. Ja si myslim,ze ty co tvrdia,ze je po nom bordel ho zrejme nedodrziavali vymenne intervali(prebeh) alebo tam davali nejaky Starline a potom tam dali Castrol a zvalili to nan. Toto su nepodlozene vymysli takisto ako tvrdenia niekoho,ze zadrel motor,lebo tam ten alebo onen olej. Je to len o udrzbe a mnohi na tom setria ako sa len da a zvalia to na olej!


...tak to sa z tebou budem hadať videl som dosť motorov po oleji castrol a neboli zrovna najčistejšie v jednom boli dokonca nanosi blata...no humus
No dobře - takže teďka já. Viděl jsem olej v mtoru, o kterém mi bylo tvrzeno, že od začátku jezdil a jezdí jen na Total Quartz. Byl zanesenej až fuj. A toho ´´bahna´´ tam........ Nekecám.
Znamená to tedy že i Total je špatnej olej???????????
Za sebe myslím, že není v tomto ohledu o nic horší než Castrol. Jde prostě jen o to, že mi někdo TVRDIL, že to jezdí jen na Total a že mění po osmi tisících.
Lidi lžou - málo kdo se přizná, že se ke svýmu autu chová jako prase.
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Ked ide auto do servisu alebo na predaj,tak vam zarucene vzdy budu tvrdit,ze tam liali Castrol,Mobil alebo cokolvek zname a servisne intervali sa vzdy dodrziavali! A toho sa bude drzat zubami nechtami. Je jednoduchsie zvalit vinu na cokovek ako vam povedat do oci,ze ani nevie,ci tam bol vobec olej niekedy meneny.
Mytýsek

Příspěvek od Mytýsek »

Třeba já si myslím, že nejhdůležitější je dodržet pravidelný servisní interval výměny oleje. Když budu jezdit rozumně, při studených startech motor netýrat, jezdit v rozumném spektru otáček i při zahřátém a MĚNIT včas. Tak si dovolím tvrdit, že i při motorovém oleji značky Mogul, bude motor vypadat lépe než ve stejném autě při jiném stylu jízdy se špičkovým olejem Q8 např...
Mytýsek

Re: opel astra g- 1.4 16v z14xe

Příspěvek od Mytýsek »

vekinář píše:I já jsem před 10 tis. přešel se svojí Vectrou X18XE 99" z 5W/40 na 10W/40
Liqui moly MSO2 a musím říct že jsem udělal dobře. Na 5W byl motor prokazatelně hlučnější. Možná i proto,že předchozí majitel jezdil v Dojču 80Tis na 15W/40 a pak tam nacpal 5W.
Příští měsíc měním olej a zase dám od Liqui moly 10W/40 MSO2.
( 5L 650,- + proplach motoru LM zdarma a to se vyplatí).
Souhlasím, Liqui moly jsou opravdu velmi kvalitní oleje za velmi kvalitní peníze :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

....z tým MSO2 to tiež nieje zrovna vyhra,ja by som si to do auta nedal...

...inak na Liqui moly nemam namietky...
FF

Příspěvek od FF »

...asi ma zožeriete za živa, ale podľa mňa je najlepší recept na čistý motor včasná výmena oleja (dodržanie špecifikácie a viskozity) a striedanie rôznych olejov!
Mytýsek

Příspěvek od Mytýsek »

FF píše:...asi ma zožeriete za živa, ale podľa mňa je najlepší recept na čistý motor včasná výmena oleja (dodržanie špecifikácie a viskozity) a striedanie rôznych olejov!
Přesně tak!
palisko

Příspěvek od palisko »

FF píše:...asi ma zožeriete za živa, ale podľa mňa je najlepší recept na čistý motor včasná výmena oleja (dodržanie špecifikácie a viskozity) a striedanie rôznych olejov!
takisto mam tento nazor:
motor s 270tkm na tacho, vymena max. po 10tkm, oleje 10w40 vsetkych moznych znaciek (len zavedene znacky, nikdy v nom nebol castrol)
http://forum.hondaclub.sk/garage.php?mo ... ge_id=5092

motor s minimalne 300tkm, poslednych 150tkm rozne oleje od 5w30 a 5w40, okrem castrolu, menene po 8.000:
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

FF píše:...asi ma zožeriete za živa, ale podľa mňa je najlepší recept na čistý motor včasná výmena oleja (dodržanie špecifikácie a viskozity) a striedanie rôznych olejov!
takisto mam tento nazor:
motor s 270tkm na tacho, vymena max. po 10tkm, oleje 10w40 vsetkych moznych znaciek (len zavedene znacky, nikdy v nom nebol castrol)
http://forum.hondaclub.sk/garage.php?mo ... ge_id=5092

motor s minimalne 300tkm, poslednych 150tkm rozne oleje od 5w30 a 5w40, okrem castrolu, menene po 8.000:
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

sorry, nejak mi to zblblo a neviem to zeditovat...
Odpovědět