opel astra g- 1.4 16v z14xe

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

vekynář

Příspěvek od vekynář »

xcarv píše:tan total 7000 může být bez proplachu nebo doporučte jiný 5w40 nebo 10w40 díky
Já mluvil o proplachu v souvislosti s tím,že ho dává Liqui moly zdarma k oleji. Jinak bych ho nedělal.

Dej olej 10W/40 splňující danou specifikaci pro tvůj motor.
Dle mého Total Quarz 7000 10W/40. Hoj. :wink:
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Proč tedy nezkusíte proplach olejem, který dále použijete+ombrého metodu viz starší příspěvek.Nebo jiné příspěvky, kterých je tu také pár.Pozorováním oleje při proplachu se vcelku dopídíte jestli to mělo význam či ne.Známých olejů pro Vaše použití je široká škála, aniž byste cokoliv riskoval.Nikdo Vám, ale nedokáže říct, protože to není možné, že tento či jiný olej je nejlepší.Každý má jiné zkušenosti a poznatky.Pokud budete čekat na více rad tak se do toho můžete pěkně zamotat a nakonec Vám nebude žádný olej dost dobrý.A pokud jste se bavil s tribotechnikem tak Vám musí být spousta věcí jasná.Myslím si, že Vám již bylo odpovězeno dost solidně a že nemá cenu se v tom dále hrabat.
xcarv

Příspěvek od xcarv »

asi zkusím


Elf Competition STI 10W-40 (5 l) za 715kč
René

Příspěvek od René »

mipesa píše:Proč tedy nezkusíte proplach olejem, který dále použijete+ombrého metodu viz starší příspěvek.Nebo jiné příspěvky, kterých je tu také pár.Pozorováním oleje při proplachu se vcelku dopídíte jestli to mělo význam či ne.Známých olejů pro Vaše použití je široká škála, aniž byste cokoliv riskoval.Nikdo Vám, ale nedokáže říct, protože to není možné, že tento či jiný olej je nejlepší.Každý má jiné zkušenosti a poznatky.Pokud budete čekat na více rad tak se do toho můžete pěkně zamotat a nakonec Vám nebude žádný olej dost dobrý.A pokud jste se bavil s tribotechnikem tak Vám musí být spousta věcí jasná.Myslím si, že Vám již bylo odpovězeno dost solidně a že nemá cenu se v tom dále hrabat.
A co je vlastně ten proplachový olej? Díky za odpověď.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

René píše:
mipesa píše:Proč tedy nezkusíte proplach olejem, který dále použijete+ombrého metodu viz starší příspěvek.Nebo jiné příspěvky, kterých je tu také pár.Pozorováním oleje při proplachu se vcelku dopídíte jestli to mělo význam či ne.Známých olejů pro Vaše použití je široká škála, aniž byste cokoliv riskoval.Nikdo Vám, ale nedokáže říct, protože to není možné, že tento či jiný olej je nejlepší.Každý má jiné zkušenosti a poznatky.Pokud budete čekat na více rad tak se do toho můžete pěkně zamotat a nakonec Vám nebude žádný olej dost dobrý.A pokud jste se bavil s tribotechnikem tak Vám musí být spousta věcí jasná.Myslím si, že Vám již bylo odpovězeno dost solidně a že nemá cenu se v tom dále hrabat.
A co je vlastně ten proplachový olej? Díky za odpověď.
Pro mě proplachový olej je ten, na který budu dále jezdit.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »


A co je vlastně ten proplachový olej? Díky za odpověď.
Pro mě proplachový olej je ten, na který budu dále jezdit.

MASAKR :!:
vekinář

Příspěvek od vekinář »

mipesa píše:
René píše:
mipesa píše:Proč tedy nezkusíte proplach olejem, který dále použijete+ombrého metodu viz starší příspěvek.Nebo jiné příspěvky, kterých je tu také pár.Pozorováním oleje při proplachu se vcelku dopídíte jestli to mělo význam či ne.Známých olejů pro Vaše použití je široká škála, aniž byste cokoliv riskoval.Nikdo Vám, ale nedokáže říct, protože to není možné, že tento či jiný olej je nejlepší.Každý má jiné zkušenosti a poznatky.Pokud budete čekat na více rad tak se do toho můžete pěkně zamotat a nakonec Vám nebude žádný olej dost dobrý.A pokud jste se bavil s tribotechnikem tak Vám musí být spousta věcí jasná.Myslím si, že Vám již bylo odpovězeno dost solidně a že nemá cenu se v tom dále hrabat.
A co je vlastně ten proplachový olej? Díky za odpověď.
Pro mě proplachový olej je ten, na který budu dále jezdit.
No já ti nevím.
Proplachový olej je přeci ten,kterým propláchneš motor ,vypustíš,vyměníš filtr a dáš nový olej a filtr. Proto se mu říká proplachový,protože je pouze na proplach !!!!!!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

vekinář píše:
mipesa píše:
René píše: A co je vlastně ten proplachový olej? Díky za odpověď.
Pro mě proplachový olej je ten, na který budu dále jezdit.
No já ti nevím.
Proplachový olej je přeci ten,kterým propláchneš motor ,vypustíš,vyměníš filtr a dáš nový olej a filtr. Proto se mu říká proplachový,protože je pouze na proplach !!!!!!!!
Tak to jsem z toho nějakej hotovej?!? :shock:
Tak jak to je? A ten propachovej olej má být viskoznější než ten na keterj jezdím a nebo méně viskozní a nebo je to fuk?
Příklad: do auta normálně dávám 10W40. Propláchnout mám tedy 5W30 a nebo například 15W50. Poraďte chlapi. Díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

pokud jezdíš na 10w40, úplně stačí nalít po spodní rysku nějaký levný 15w40, který splňuje API, příp. ACEA výrobce motoru, a nechat to tam tak 50 - 100km; je lepší vyměnit i filtr; a potom tam dát onu 10w40 - opět s filtrem. Ale dělat to při každé výměně je asi zbytečné....
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Nechápu proč Vám tu pořád radí nějaké výplachy po Castrolu 5W-40 API SM/CF.Prostě ten starý olej jen vypusťte,vyměňte olejový filtr,nalijte ten ELF a jezděte dál do další výměny,všechno ostatní je zbytečnost.Motor vyplachovat NEMUSÍTE.
vekinář

Příspěvek od vekinář »

alfi166silver píše:Nechápu proč Vám tu pořád radí nějaké výplachy po Castrolu 5W-40 API SM/CF.Prostě ten starý olej jen vypusťte,vyměňte olejový filtr,nalijte ten ELF a jezděte dál do další výměny,všechno ostatní je zbytečnost.Motor vyplachovat NEMUSÍTE.
No jo,ale když třeba dotáhneš auto z D. a má nalítáno 130,140 nebo 150 tis. a vůbec nevíš co tam bylo za olej,tak to jednoduše vypláchneš a je to. V Autokelly řekneš že chceš olej pouze na proplach motoru a nebo použiješ jako já proplach motoru od Liqui moly který se naleje ke starému oleji a nechá 15-20 min běžet na volnoběh. Pak se to vypustí, dá novej filtr a olej a je to. :wink: :wink: :wink:
Moja

Příspěvek od Moja »

Je vidět že se zde stále řeší hovadiny.Asi zde mnoho lidí nemá co na práci.Dovezl jsem mraky aut a nikdy jsem žádný proplach ani klystýr nedělal a všecno v poho jezdí.Už neřešte ptákoviny.
vekinář

Příspěvek od vekinář »

Moja píše:Je vidět že se zde stále řeší hovadiny.Asi zde mnoho lidí nemá co na práci.Dovezl jsem mraky aut a nikdy jsem žádný proplach ani klystýr nedělal a všecno v poho jezdí.Už neřešte ptákoviny.
Od toho tady to fórum je,aby se zde řešily i třeba ty ptákoviny ,chytráku !!!
A pokud jsi dovezl mraky aut, tak bys měl vědět,že použitím různých olejů a kvalit se olejový systém pěkně zasírá a proplach je někdy k užitku a u někoho i pro pocit dobrý.
Moja

Příspěvek od Moja »

Kbyby si všichni prohledali forum tak se zde nemusí probýrat pořád stejný problémy. Jak to vypadá chytrák jseš ty :lol: :lol: :lol: :lol:
vekinář

Příspěvek od vekinář »

Moja píše:Kbyby si všichni prohledali forum tak se zde nemusí probýrat pořád stejný problémy. Jak to vypadá chytrák jseš ty :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak je neprobý(í)rej !!! :shock: :oops:
Odpovědět