Zpět do e-shopu
Přepnout do desktopové verze
Diskuze o palivech
Odeslat odpověď

OMV MaxxMotion a Benzina Verva

sob pro 24, 2011 12:48

Co nová nafta OMV Maxxmotion ? Dá se to porovnat s BP či ARAL ?

sob pro 24, 2011 13:03

Já osobně bych řekl, že nafta Maxx Motion je něco podobného jako Shell V-Power Diesel, nebo Verva Diesel od Benziny, protože u benzinu OMV začal Maxx Motion nahrazovat Carreru.

sob pro 24, 2011 14:39

MaxxMotion Diesel nahrazuje složky metylesteru mastných kyselin (FAME) širokým spektrem inovativních aditiv NExBTL. Nový bio komponent založený na hydrogenizovaném rostlinném oleji zvyšuje kvalitu nafty.

Bp ultimate diesel vs Aral ultimate diesel

sob pro 24, 2011 14:41

A tan maxxmotion diesel se prodává i v česku ? nebo jenom v zahraničí.

sob pro 24, 2011 15:25

Ted je nove i v CZ, SK

sob pro 24, 2011 21:38

Info o OMV MaxxMotion na http://www.omv.cz/portal/01/cz/private v sekci "Pohonné hmoty"

ned pro 25, 2011 20:59

DD,

vzal jsem místo Vervy toto, a vůbec nejede špatně, minimálně stejně dobře, žadné zhoršení jsem nezaznamenal.

Hezké svátky Všem.

Mav.

pon pro 26, 2011 12:46

Taky vyzkousim... chtelo by to zas udelat nejakej rozbor-test naft :)

pon úno 13, 2012 8:18

ahoj já používám OMV MaxxMotion i v mrzech zatím bez problénu mužu vřele doporučit . Co jsem slyšel tak OMV pro moravu vozí naftu přímo z Rakouska - jsem s ní spokojenej dneska Strakonice -22 :lol:

pon úno 13, 2012 9:56

Tak ji taky zkousim, jede to na ni nadherne, udelal jsem i test v mrazech, nechal do rana venku v petce a rano porad ta krasna modra cira tekutina jako vecer. Jenom jsem si vsiml, ze kdyz dam autu nekde zahul, tak to desne huli, proste za mnou cerny mrak, pred tim (bral jem ruzne Vervu nebo Tesco tu jejich lepsi naftu) to byl jenom nasedly oblacek.

pát úno 17, 2012 19:00

Maxx Motion používám týden a zatím naprostá spokojenost a udělal jsem testy mrazuodolnosti a tam při -25 propadly všechny nafty od Benziny i jiných společností a jen ÖMV byl stále beze změny. Krásně modrozelené zbarvení a vypadá to na zcela jiné chemické složení a zatím jsem se nesetkal s rovnoceným produktem. Vozí se k nám z Vidně a auto jede fantasticky. Fotky ze zkoušek mrazuodolnosti jsem poslal Benzině a čekám na vysvětlení proč Verva i Top-Q vyloučily parafín.
Obrázek

Verva...

pát úno 17, 2012 20:03

Mam Fiat doblo 1,6 multijet a 4x jsem zamrzl pří mrazech kolem -15. Nastartoval jsme pokaždé normálně, ale po ujetí asi tak 5 km jsem zůstal stát...Na dotaz u Benziny mě bylo řečeno, že je nafta-verva- aditivovaná na -30.....Je pravda, že když jsem měl plnou nádrž, tak jsem "nezamrznul"..Ale nikdy jsem neměl v nádrži míň, jak půlku(asi 30 litru tam vždy bylo)...ale přesto jsem zůstal stát.....

pát úno 17, 2012 21:54

Tady jsou moje zkoušky při -20 stupňích a Maxx Motion je ve stejném stavu jako při plusových teplotách. Zajímavé je taky jeho aroma, je tam dost velký rozdíl oproti Top-Q a Vervě. Myslím že nás Benzina vodila za nos a stejná situace byla v Německu. Kolegové v Německu psali že zamrzlo spoustu nafťáků a nyní se provalilo že naftové společnosti i v lednu rozvážely téměř letní naftu protože šetřili drahý petrolej. Příchod arktických mrazů byl rychlej a to způsobilo tolik kolalsů. Nyní tam hrozí koncernům žalobama.
Obrázek

sob úno 18, 2012 13:41

Minulý týden jsem zažil hořkou zkušenost s Vervou od Benziny :( V pátek večer jsem natankoval plnou nádrž Vervy do Š Octavia 2.0TDI, přidal zimní VIF + Cyklo 24. V sobotu ráno jsem vesele vyjel do Jeseníků, přesněji do Malé Morávky s pohodou a pocitem, že mám nejlepší naftu na světě :D V Neděli ráno , kdy na místě bylo asi - 19 st. C jsem na po nějaké době nastartoval, motor jsem nechával na místě klapat asi deset minut. Pak jsem pomalu vyjel směr Rýmařov a Šumperk. Auto vůbec nechtělo jet, žádný výkon, úplně se dusilo. Moje cesta byla ukončena asi 42 km od vyjetí kousek před Šumperkem. Naštěstí jsem čekal asi jen dvě hodiny, než mě kamoš odtál do Brna a v jeho servisu pak prvně vytáhl palivový filtr, který byl úplně ucpaný zparafínovanou naftou, která se na prstech krásně roztékala..... Zda došlo k vyrušení aditiv VIFU a Cykla 24 nevím, spíše o tom pochybuji. Tankoval jsem Vervu u Benziny v Tišnově.

Aragon udělal pěknou práci :wink:

sob úno 18, 2012 15:43

Díky a jsem zvědavej jak odpoví Benzina na moje připomínky. To že jejich nafta nestíhá jsem pozoroval na mém Sorentu kde Top-Q s odolností na -22 ( dle obsluhy na pumpě) plus Vif při startu v -19 dělal menší problém. Takže po vyjetí Top-Q jsem do téměř prázdné nádrže vzal první dávku Maxx Motion a odebral také tento referenční vzorek. Musím uznat že motor běží daleko lépe než na jinou naftu a zajímalo by mě cetanové číslo této nafty. Jinak s Benzinou jsem skončil, nemám již důvěru.
Odeslat odpověď