OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Palin

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Palin »

Bohužel zkoumaný vzorek Maxx Motion měl mazivost 462 mikrometrů a norma EN 590 připouští max 460! A nejvíce se u normy pro naftu pro dnešní moderní vznětové motory CR kritizuje právě vysoké číslo mazivosti. Mělo by být alespoň pod 400. Starším motorům tak vysoké číslo nevadí. Na trhu jsem objevil zatím jediný výrobek od LM, který zvyšuje pouze mazivost, ale stojí od 150,- Kč výše a je na 80 l. Tak to se prodraží. Takovej paskvil je 1/2 nádrže Maxx Motion a 1/2 nádrže nafta s obsahem MEŘO.
Ares

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Ares »

rupus píše:Podle testu v SM (speciální příloha Diesel podzim 2012) je OMV MaxxMotion špičkou na našem trhu. Za hranicemi má podobné parametry jen Aral Ultimate Diesel od BP. Verva je jen hodně aditivovaný běžný produkt. OMV MaxxMotion však díky absenci MEŘO méně maže. Podle testu má mazivost na hraně normy. Autoři testu doporučují použít nějaké aditivium zlepšující tento parametr. Bohužel žádný vhodný přípravek nenavrhli.
Olej pre 2-taktné motory ako prísada do nafty.
Všetci to veľmi chvália, predĺženie životnosti čerpadla, nižšia dymivosť, spotreba atď.
Tu je zoznam testovaných, 2-taktných olejov.
http://www.motor-talk.de/blogs/heizoelr ... 56272.html
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bjukemen »

..z nemciny vela neviem tak skuks dat nejaky vysledky :) zaujima ma to
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

S tím olejem blbne Německo již léta letoucí protože moc nepouživají aditiva typu Vif. U dvoutaktního oleje velice záleží na jeho složení a plně syntetický není vhodný díky jeho chemickému složení. Osobně bych dal přednost Vifu, který je ověřený a pro ten účel vyráběný.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bjukemen »

2taktny olej som daval kym som mal modry Mogul TC VIF stoji za chuja ;)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od skodovkar »

bjukemen píše:VIF stoji za chuja ;)
A kámoš ho kupuje do pašíku po kanystrech a druhý taky do HDI, tedy jsou asi spokojení.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bjukemen »

..ja niesom spokojny asi :lol: :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Hunter »

no pokud to kupuje po kanystrech tak asi jo, protoze kdyz jsem daval VIF v doporucenem mnozstvi, tak nic moc, musel jsem davat mnohem vic, koneckoncu to tu myslim i nekde zaznelo, ze v tom testu aditiv taky pouzivali podstatne vyssi koncentraci...
Jiný návštěvník

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jiný návštěvník »

Hunter píše:no pokud to kupuje po kanystrech tak asi jo, protoze kdyz jsem daval VIF v doporucenem mnozstvi, tak nic moc, musel jsem davat mnohem vic, koneckoncu to tu myslim i nekde zaznelo, ze v tom testu aditiv taky pouzivali podstatne vyssi koncentraci...


Nestraš!!!! Dávali 30 ml na 20 l (místo 30 ml na 30 l) a výsledkem testu bylo, že pouze u VIFu, bylo zjištěno výrazné zlepšení mazivosti. :roll:
Palin

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Palin »

Nedávno jsem četl, že přimazávat naftu olejem je cesta do pekel. Jednak dochází k nedokonalému spalování čímž se nadměrně tvoří úsady a ještě k nějakému problému (za boha si teď nemůžu vzpomenout). Pokud to najdu, hodím sem přesné důvody.
Ares

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Ares »

bjukemen píše:..z nemciny vela neviem tak skuks dat nejaky vysledky :) zaujima ma to
Nastav si internetovy prehliadac (napr.Chrome to preklada )

Jeden z najlepsich odbornych dizkusnych forum
http://www.motor-talk.de/forum/2-takt-o ... 23039.html
Ares

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Ares »

ARAGON píše:S tím olejem blbne Německo již léta letoucí protože moc nepouživají aditiva typu Vif. U dvoutaktního oleje velice záleží na jeho složení a plně syntetický není vhodný díky jeho chemickému složení. Osobně bych dal přednost Vifu, který je ověřený a pro ten účel vyráběný.
Nas vzacny prispievatel na tomto fore Lubos T. okrem ineho napisal- kdyby měla přísada Vif Super Diesel Aditiv stejnou koncentraci účinných přísad jako Ekolube, musel by být její obsah na ošetření deklarovaných 500 l nafty min.2,5l a ne jen 0,5l !!

Aby mi VIF mazal cerpadlo -vstreky a tesnenia,tak by som musel dat na 60l-0,25l plechovky!

Univerzalny 2t olej optimálne maže vytvorením stabilnej klznej vrstvy na povrchu súčiastok. Vybrané základné oleje a prísady udržujú čistotu v motore i pri extrémnych nárokoch. Nezanecháva usadeniny a spaľuje sa bez popola. Chráni pred opotrebovaním a koróziou a je samozmiešateľný.
API TC , ESO L-EGC , JASO FC
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bjukemen »

..presne tak ja som olej pouzival a efekt bol dobry lepsi ako s VIF ,bezne sa tak rozbehavali zapecene vsetrekovace
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Mav + Mav

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Mav + Mav »

DD, máte pravdu,

jedzdím Max motion od minulé zimy, tato nafta je lepší než Vedrva, přidávám 2,5 dl oleje, 1cm Vifu, 1:4000 Envirox, 1,5 cm acetonu. Při dálkách na dálnici rychlost do 110 km nájezd na plnou měřeno do hrdla 1240 km, pneu Cont premC2 (2,4 + 2,8), jedna osoba + 50 kg zavazadla. Ale to jen pro příklad, vydržel jsem to pouze 1x:)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Colommbo »

Kdybyste jezdili na benzín, nemusíte vymýšlet takovou alchymii - Magdalena Dobromila by byla spokojená... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět