OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Zdravím všechny .

Řeším otázku jakou používat naftu jestli od OMW Maxmotion nebo Shell v-power diesel
Můžu poprosit o názory?

Vím že tu zrovna shell neřešíte ale napsal jsem to tady tak se předem omlouvám kdyby se to někomu nelíbilo.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od lefort »

OMV.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

Jednoznačně!

Ale pozor, tohle platí jen pro/v ČR.
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Monster »

Dawe píše:Zdravím všechny .

Řeším otázku jakou používat naftu jestli od OMW Maxmotion nebo Shell v-power diesel
Můžu poprosit o názory?

Vím že tu zrovna shell neřešíte ale napsal jsem to tady tak se předem omlouvám kdyby se to někomu nelíbilo.
Na Shell v power som jazdil asi pol roka (mám Yeti 2.0 CR) auto bolo pekne tiché a išlo lahko za plynom časom som tam začal dávať aj zimný VIF na skúšku, neskôr asi vo febrúary tohto roka som skúsil OMV Maxxmotion, zozačiatku sa mi zdalo že auto išlo horšie za plynom ako s Shellom, neviem možno pocit, ale ostal som už na OMV + VIF hlavne preto že neobsahuje FAME, teraz mi to už príde že to ide rovnako ako so Shellom akurát motor je ešte trochu tichší hlavne pri vytáčaní, a spotreba na volnobeh mi klesla z 0,6 na 0,5L, tiež sa mi zdá že celkovo spotreba jemne klesla.

Inak aké máte skúsenosti s Maxx + VIF? mne sa zdá že ked dám pomer 1:1000 alebo menší napr. 1:800 tak auto má horší ťah a taký ostrejší zvuk (rovnaký zvuk mal VIF so Shellom). Je vôbec dobré dávať do MAxu zimný VIF? keď dám do do 30L 20ml Vifu sa mi to zdá ešte v pohode.
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 126
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od sosko »

@ Dawe , pridám sa k pánom nadomnou, jednoznačne Maxxmotion, to je úplne iná nafta ako V-power, v dobrom.
@ Monster, primazávať Maxxmotion VIFom je vcelku ok nápad, keďže som ešte nevidel mazivosť Maxxa pod 390 , čo je teda dosť málo, aj keď normu (460) plní (ideál pod 300). Ja by som dával ale menší pomer ako predpísaný. Presne preto, že nie si sám, ktorí má pocit slabšieho ťahu s VIFom , som na tom rovnako a viacerí takisto. Tankujem ale bežnú naftu. Maxx už má napr. dosť vysoké cetánové číslo v základe (min. ten letný). :wink:
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3 CVT 2006
ex OctaviaII 1.9TDI 77KW 2005,ARAL Hightronic 5W40
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Monster »

Ja si myslím že s tou mazivosťou u Maxxa sa robí zbytočné haló, tí ľudia predsa vedia čo robia, nepredávali by palivo keby vedeli že tá mazivosť je zlá a môže poškodiť čerpadlo a pod., resp. ešte som nepočul že by mal niekto s OMV naftou problém po dlhšom čase, dalšia vec že dlhodobo tankuje takúto naftu velmi málo slovákov, kedže slovač zvykne tankovať ten najlacnejší bordel.

Skúsim ešte natankovať len čístú nádrž maxxu lebo zatial tam vždy bol nejaká dávka Vifu, poprípade vyskúšať Vif letný.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

sosko píše:som ešte nevidel mazivosť Maxxa pod 390 , čo je teda dosť málo, aj keď normu (460) plní (ideál pod 300).
I zde platí "něco za něco".
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Děkuji za odpovědi. A tedy tankovat maxxmotion nebo obyč naftu od OMV + vif? Používám letní
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Monster »

Pokial máš prachy tak Maxx kedže neobsahuje FAME, klasická OMV obsahuje 7% FAME.
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Mohu se zeptat co je FAME?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

Biosložka z řepkového oleje.
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Děkuji za odpověď.
Četl jsem tady na fóru že maxxmotion špatně maže co je na tom pravdy?
Je možné použít něco na přimazávání?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, třeba FAME. :P

Člověče, s tebou je to jako s kozou na ledě. To je ti opravdu všechno to, co se tu můžeš dočíst, málo? Je mi jasné, že jako "správný koncerňák" potřebuješ pro svého čtyřkolého miláčka "to nejlepší", jenže máš jen mizivou osobní povědomost o tom, co že by to vlastně mělo být a hlavně proč právě to či ono. A tak ti doporučím jedno: opusť svou marnou ambici tomu přijít na kloub a prostě jezdi. :lol:
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Monster »

Dawe píše:Děkuji za odpověď.
Četl jsem tady na fóru že maxxmotion špatně maže co je na tom pravdy?
Je možné použít něco na přimazávání?
To je tu len fáma z jedného testu, myslím že s maxxmotion ešte nikto nemal problém ako som písal vyššie, naviac v letnej verzii býva viacej biozložky takže o mazanie by som sa nebál, ak chceš pre pokoj na duši daj na 30L paliva 20ml letného Vifu.
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Někdo umí poradit a někdo se tu jen posmívá místo toho aby přispěl něčím rozumným. A k čemu je toto fórum ? Na to aby se člověk co neví a chce se zeptat zkušenějších nebo na to aby tu někdo trousil posměšky Jerry3
Odpovědět