OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mirda85
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 22, 2014 20:56
Bydliště: Plzeňsko

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Mirda85 »

Natankovat čistou naftu v Plzni od Čepra je možné i na rohu ulic Jasmínová - Skladová :wink:
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od redo »

Slyšim to poprvé, ale naftu mají opravdu značenou jako Optimal Diesel. Prověřim.

http://www.petrol-plzen.cz/o_spolecnosti
Alpinet
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 08, 2015 23:28
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Alpinet »

To je dobre zjisteni,hlavne aby to byla ta sama nafta ,jako v krimicich. Jinak ted jsem vyjel nadrz maxmotion a vcera natankoval Verva diesel.
Golf III Variant 1.9TDI 81kw Egr-off Kat-off + P764 =>95kw?
Q8 Formula F1 10W-50
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od redo »

Byl jsem na pumpě Jasmínová - Skladová, obsluha potvrdila Optimal. Ukázali mi faktury od čepra, kde byla položka nafta bez bio. Údajně dotazy na absenci biosložky nejsou nic výjmečnýho.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od NOVON »

Já teď vyjedu nádrž Optimalu a zkusím ten "kosmický maxmoušn"..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Vzal jsem do Pajera skoro plnou nádrž Maxx Motionu a zatím nepozoruji velký rozdíl od Optimalu Diesel, tedy až na rozdíl v ceně mnoha korun. To z důvodu že u Sorenta jsem našel dost zanesený AGR vedení sazema a mastnotou a jezdil jsem výhradně na Optimal Diesel. Ten jsem zaslepil a uvidím jak dál. Jestli zruší od Novýho roku čistou naftu tak nám nezůstane nic jihýho než ten Maxx. Tak proto ty zkoušky již nyní.
redo
Příspěvky: 41
Registrován: pon kvě 13, 2013 15:07

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od redo »

Jsem měl teď s Optimalem docela problémy, 4 nádrže za říjen, každá na jiný pumpě po celý republice a ani jedna se autu nelíbila. Zřejmě problém s přechodovou naftou. Přetankoval jsem Maxxem a všechno v pořádku.
Martin

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Martin »

Tankujeme v Jihlavě a od prosince do ledna jsme museli kvůli jejich naftě měnit čerpadla na pěti autech DAF XF, které mají najeto od 20tis km do 380tis km. Tankujeme 5 let jen na ČS Benzina a teď jsme zřejmě natankovali koncem prosince něco špatného. Benzina-Unipetrol se k celé věci staví špatně. Dnes už víme, že PHM Top Q i Verva je špatné palivo a hlavně v Jihlavě z našeho pohledu jde při tankování do nádrže bordel. Necháváme dělat analýzy protože do dnes 2.2.2017 nás servis stál něco kolem 520tis Kč. Přišla nám i jedna analýza TopQ z Německa a tam jasně píšou, ,,tekutinu zásadně nepoužívat jako naftu". Unipetrol stále mele svou, že vše je v pořádku a tak jsme si objednali i znalecké posudky paliva, ropa-zpracování, technické obory různé certifikovaný tribodiagnostik. Je to stále dokola a pomalu po měsíci a půl neznáme úplně přesnou příčinu, proč během 10ti dnů odešlo na pěti autech naráz čerpadlo. Velmi těžce se to dokazuje a bude to běh na dlouhou trať. K soudu to ale 100% dotáhneme. Necháváme znalcem zkoumat i poškozená čerpadla. Pokud by jste někdo měl podobnou zkušenost ozvěte se.
Sniper_2003

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Sniper_2003 »

Teď je důležité zdali je to palivem, nebo degradací paliva na čerpací stanici. Nevím jak jinde, ale třeba u nás mají ČS pronajaté tudíž těsnost, čistota nádrží leží na bedrech pronájemce. Ale jak píšeš vše záleží na posudkách z kterých se pak udělá celkový obraz vzniklé situace.
Martin

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Martin »

To přesně nevíme, ale pravda je, že servis děláme jen v DAF Nýřany, Chabařovice a v DE Craisheim a všichni jen kroutí hlavou co je to za naftu. Němci ty se už nasr... a udělali analýzu a právě to nazvali tekutinou. Hlavně když natankujeme jen v Jihlavě, tak druhý den nejedeme a taháme na servis. To je právě zarážející. Vždy když mi volá brzy ráno řidič, tak se úplně děsím zvednout telefon, co se zase děje :roll:
tomass004

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od tomass004 »

Celou dobu jsem žil v domnění, že Verva diesel je nafta s biosložkou. Dneska jsem komunikoval s Benzinou a jedná se o naftu bez Měřo. Poslali mi i výstupní list té základní nafty, kterou pak ještě aditivují. Do teď jsem jezdil na MaxxMotion, tak u příštího tankování tam zkusím šoupnout Vervu.
adosM

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od adosM »

Nevím jestli se o tom už tady někde na foru bavíte, nebo jestli jsem zaspal dobu, ale kdysi jsem max 1-2 měsíce zpátky četl na netu, že se udajně má rušit v EU natural 95 a má být už jen min 98 a výš ( ty premiové) ale často to ani premiové nejsou a jen mlží. Jestli to bude nějak horký nebo to bude u nás platit až za déle jak je zvykem. Mě ta 95 nevadí, liji millerse, takže mám + cca 2 oktany navíc a 95 je stejně vždy 95.5 a víc..Takže už defakto 98 liju.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od BigBang »

To je nesmysl. Jen se má plošně v celé Evropě zavést místo N95 E10, což znamená „normální“ 95 s přimíchanýma 10% etanolu. Oktanová čísla benzínů jsou jakýmsi průnikem energetické náročnosti takováto paliva vyrobit a užitečné energie získané jejich spalováním. OČ se ustálila na hodnotách 95 a 98. Devadesát pětka, protože tam je relativně ideální poměr výše jmenovaného, a 98, jelikož dovoluje vyšší komprese = lepší účinnost = vyšší výkon.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od adosM »

Jo to bylo asi ono. Snad ta klasická 95 vydrží co nejdéle. A samozřejmě tam budu dávat co nejmín bio hoven...
Odpovědět