OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Návštěvník »

Fish píše:3. VIF ničí DPF.
To ses dočetl kde ?
Fish

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Fish »

Kdysi, když jsem vlastnil Ford, tak tady: http://forum.fordclubs.cz/viewtopic.php ... 7&start=20
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od rousini »

Tam jsem se svého času taky snažil načerpat info. Ale moderátor typu ředitel zeměkoule to fórum zabil. Rady ve smyslu přečti si manuál, jeď do značkového servisu... :twisted:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Návštěvník

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Návštěvník »

No přiznám se, psal jsem před rokem výrobci VIFu, ten mě uklidnil, napsal následující:

Kód: Vybrat vše

super diesel adiva letní ani zimní neobsahují žádné soli a jejich spalováním nevznikají pevné částice, které by způsobovaly zanášení filtru.
.
Jenže co jsem procházel to fórum, které jsi uvedl, jsem na pochybách. Vif leju a zatím žádná výrazná změna s regenerací a doufám, že to tak i zůstane...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Pitris »

A díval ses na datum těch příspěvků :?: Řekl bych, že výrobce VIFu (mimochodem rakouský) ví víc.
Ale já jakožto "benzinovej" vám do toho kecat nebudu :P jen ještě že třeba u Millers Diesel Power Ecomax se přímo píše, že: ....ochrana filtrů pevných částic. A VIF je v podstatě něco podobného. 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Ještě že mám poctivou techniku s 2,5 CRDI bez DPF a s Euro 4 tedy bez omezení vjezdu do měst v Německu :D . Dokonce i mám vyndanej velkej kat a vrací se tam jen na emise. Tím dosahuju super spotřebu a i životnosti turba který netlačí proti odporu výfukových plynů a tím nevzniká axiální vůle v turbu. Dávám VIF do Optimalu a vím že tím nic nezkazím a jen vylepším mazivost nafty. Jiný novější nafťák bych nechtěl v žádným případě, je to past na peníze po záruce. Díky terénnímu rámovýmu autu, které utáhne 3500 Kg si ho ponechám až do jeho rozpadnutí protože nic lepšího se již dnes nevyrábí.
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Na Žižkově jsem dneska viděl Maxxe za přibližně 32,60 , bylo to jen na okamžik, ale to by již stálo zase za zkoušku když je od Optimalu malej rozdíl. Asi po letech zase vyzkouším Maxxe :D
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Takže díky tomu že se rozsvítilo hladový oko a dojezd po příjezdu na pumpu ÖMV to ukazovalo 51 km tak jsem vzal Maxx Motion Diesel za hezkých aktuálních 31,70 a to na Žižkově. Bral jsem 70,98 L a tedy v nádrži bylo necelých 10 litrů Optimalu. Zatím nepozoruju jediný rozdíl a asi to potvrzuje výsledky testu obou naft kde Maxx měl mírně větší výkon a Optimal zase kroutící moment. Takže ve výsledu pocitově je to nastejno. Jen na dojezd jsem zvědavej, zda bude nějaká změna. Maxx jsem bral po strašně dlouhý době, stále bez jediné vyjímky to bylo na Optimal. Biosrágora mi nesmí do ničeho naftovýho co mám :D .
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Tak první stovka kiláků na Maxx Motion a že bych pozoroval jediný rozdíl oproti Optimalu nemůžu vůbec říct. Zimní Maxx má nižší cetanový číslo a tak to bude jedna příčina a stejně jsem ho musel domazat Vifem, abych ho dostal z limitní hodnoty mazivosti. Tedy pouze ta odolnost do -35 má něco do sebe, ale tak na severu Norska. Zase se tedy vrátím k Optimalu, je za lepší cenu a stejná kvalita.
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od L_U_K »

... sice zde je řeč o naftě, ale za zmínku stojí i benzin MaxxMotion 95, kterej je oproti Naturalu 95 o 1,50 Kč drahší, ale právě ve 4 dny starý nový Fabii co má už najeto 912 km už spaluji druhou nádrž tohoto namodralyho benzinu a zdá se bejt velice v pohodě... Uvidime. :wink:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od rousini »

Co jsem pochytil, tak Maxx95 je běžný český benzín možná s aditivací, kdežto Maxx100 je rakouský bez etanolu.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od lengy60 »

Já bych spíše řekl evropský. :D Jednou jedou cisterny s benzínem nebo naftou do Německa,jindy zase cisterny s tím samým tovarem z Německa k nám. :mrgreen: :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Pitris »

Údajně ale benzin o vyšším oktanovém čísle než 95 se u nás nevyrábí - ty "víceoktanovky" jsou dovoz.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od L_U_K »

... pánové když už o tom zde spekulujeme, rád vám povim co jsem vyčmuchal já. Odchytil jsem si v klídku šoféra od Klacska co OMV vozí... a: Maxx100 je vozenej z Löbau v Rakousech a vyrábí to Schwechat. A ten Maxx95 podle toho kde a kam. Něco je aditivovanej "eurobenzin 95" ze sítě produktovodů ale pro OMV dodatečně aditivovanej takže v pohodě a něco je i v případě tý Maxx95 vozený z Rakouska ale záleží pak do jaký části našeho státu a to jasný že už ten šofér nemohl vědět který středisko co odkud jak a kam vozí... A jelikož já žiji na okrese Plz-sever u Kralovic, tak tady máme prej i Maxx 95 rakouskej. Snad jsem tady neodtajnil něco šíleně tajnyho aby po mě nešly tajný agenti 8) 8) :D :D :D :roll:
Návštěvník

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Návštěvník »

Však si tě tajní agenti vyčmuchají - podle vůně benzínu! :lol:
Odpovědět