OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

:D :D :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Jo, Kotrsálka na Hrad!!! :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hoš na ten hrad jedu, pač jsem tankovala OMV. Držte se tématu, ať Pitrisa nešlehne.

Vaša Kotrsálka
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Takže ÖMV mi poslal veškerou dokumetaci k Maxx Motion a to včetně laboratorního atestu a podle něho zde není lepší nafty. A k společnosti Benzina, ani na dva slušné dotazy nebyla žádná odpověď a tímto považuji tuto společnost za neseriozní a budu se jí vyhejbat se všema pěti autama.
Kotrsálka

Příspěvek od Kotrsálka »

Aragone, můžeš sem hodit co ti došlo z OMV, Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ARAGON píše:Takže ÖMV mi poslal veškerou dokumetaci k Maxx Motion a to včetně laboratorního atestu a podle něho zde není lepší nafty. A k společnosti Benzina, ani na dva slušné dotazy nebyla žádná odpověď a tímto považuji tuto společnost za neseriozní a budu se jí vyhejbat se všema pěti autama.
Řekl bych, že po letošní zimě přejde od Benziny k OMV lidí mnohem víc. Benzina :arrow: OMV
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Obrázek
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Obrázek
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Cetanové číslo pouze 55 na labor. protokolu, to neodpovídá dodavatelské specifikaci min.60. Raději bych viděl atest přímo od konkrétní dodávky na pumpě, ale i tak klobouk dolů před otevřeností OMV.
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Podle mých info je 60 a více určeno pro letní provedení a v současné době je zimní verze a tam dle normy 53 a dle protokolu 55. Takže asi o tolik by mohlo být navýšení u letní nafty. Zatím mi motor běží nejlépe a nejklidněji na tuto naftu a to jsem dříve jezdil cca 25 Tkm na Vervu, pak 25 Tkm na čistou naftu bez biosložky a od podzimu 2011 na Top-Q. Po příchodu arktických mrazů jsem přešel na Maxx Motion a zatím je to bezkonkurenční palivo. Již od pohledu mě lákala ta průzračná čistota nafty a s tím jsem se setkal jen u čisté nafty a to jen čerstvé přímo z rafinerie. Časem pak tato čistá nafta taky měnila barvu k nažloutnutí, ale to je běžné. Od každé nafty si nechávám vzorek a tak mám možnost sledovat změnu kvality v čase.
U Maxx Motion je obrovské plus že neobsahuje FAME :D :wink:
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Ještě prémiová nafta od Agipu je čirá a potom ještě nějaká - doporučuji Svět motorů 08/12 - článek Nafty v tuhých mrazech. Toto si měli povinně přečíst všichni nafťáci před zimou. :!: :!: :!:
Itall

Příspěvek od Itall »

Že není stížností daleko více, je způsobeno tím, že mnoho motoristů jaksi nemůže prozradit, kdeže to tankovali... :lol: :roll: .
Kotrsálka

Příspěvek od Kotrsálka »

Žádám Aragona vo pravidelný přispěvky v pozorování nafty :wink:

né, že se na to vykašleš Ty kotrbo jeden.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ok Kotrsálka jak bude něco novýho tak to sem pověsím. Čekám jestli se probudí spící panna Benzina a odpoví na skoro týden staré dotazy.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ARAGON píše:Takže ÖMV mi poslal veškerou dokumetaci k Maxx Motion a to včetně laboratorního atestu a podle něho zde není lepší nafty. A k společnosti Benzina, ani na dva slušné dotazy nebyla žádná odpověď a tímto považuji tuto společnost za neseriozní a budu se jí vyhejbat se všema pěti autama.
Spolešnost Benzina byla vždy neseriozní!Nechápu jak může někdo "u Benziny" utrácet svoje peníze?Nepříjenmá obsluha,nekvalitní paliva.......................a to jsem (v minulosti) tankoval hodně u Benziny :evil: hrůza :?
Odpovědět