omv maxx motion diesel s hvo na SK

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od 008 »

Ahoj-te, posielam link na info, ze konecne mame aj na SK maxx-ku s hvo. Ostatne nafty-ci uz premiove alebo standarne - 7 cisel fame bez rozdielu.
https://autobild.cas.sk/clanok/215539/t ... -sklamalo/
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od pepoh »

hmm, to su zajimave cisla..
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

No neviem možno je tá nafta na svk s HVO ale určite to nieje rovnaká nafta ako v Rakúsku nedávno som tam bol a bol som prekvapený ako lahko ide auto za plynom + tichúčko (hlavne pri vyšších otáčkach), na SVK som tankoval Shell VPD potom som prešiel na Maxxa lebo som nechcel mať v aute FAME ale už pri prvej nádrži som si všimol takú zvláštnu odozvu na plyn že človek dupne na plyn a pol sekundy čaká kým auto zareaguje, s rakúskym Maxxom auto reaguje okamžite, preto som ho aj na svk prestal tankovať a prešiel na Slovnaft EVO plus+ VIF.
Zobral som si aj vzorku do sklenenej flašky, ked pojdem natankovať Maxxa tu zoberiem vzorku aj odtialto a som zvedavý lebo aj farebne sa mi zdá ten slovenský viac dozelena, ideálne by bolo keby niekto vedel porovnať obe nafty v labáku :)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Jerry3 »

Podle barvy nepoznáš nic: paliva se povětšinou uměle přibarvují, a to v každé zemi jinak.
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Je to možne vravim niečo mi na tej slovenskej nafte nesedi, napr. ked som tam pridal VIF tiež to išlo horšie ako bez VIFU a myslím že niekto tu písal rovnakú skúsenosť, čiže človek si zmenu vie všimnúť.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od pepoh »

Monster píše: bol som prekvapený ako lahko ide auto za plynom + tichúčko
tak by sa mal chovat motor, ked je tam vela cetanov. vysoky cetan- nafta ihned zapali a rychlo zhori .
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Presne tak lenže so svk naftou sa toto nedeje je to akesi prispate, skušal som letny, zimny maxx s vifom aj bez a nevedel som tomu prist na chut. V rakusku som skušal ešte BP ultimate diesel ale subjektivne sa mi viac pozdaval rakusky maxx.
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Tak nalavo rakuska nafta (tankovana asi tyzden dozadu) napravo slovenska tankovana hodku dozadu.
Ono ina farba nemusi znamenat nic ale pokial by sa to sem vozilo priamo zo Schwechatu (cize ta ista nafta co v rakusku) tak nevidim dovod nejakeho prifarbovania, druha vec ze ani aj vôňa naft je rozdielna, v tej slovenskej citit viac chemie alebo ako by som to povedal, ja dam proste ruku do ohna ze tie Maxxmotionky niesu rovnake 8)

https://imgur.com/a/xzuLitG
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od rousini »

To nalevo (rakouská nafta) vypadá víc naftovatě, to druhé víc petrolejovatě. Ale já jsem laik, nic to nemusí znamenat. Pravdu máš, že pokud by to byla oboje nafta z jedné rafinérky, tak by nebyl důvod odlišného zbarvení (pokud by zase jedna nebyla třeba arktická...).
Nafta jako taková mi vzdáleně jemně připomíná pach kanálu. Celou vůni může zhatit aditivum, které to celé pachově posune.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Presne nieco take ako pises, v tej druhej proste viac citit ten ''petrolejovi'' zapach, mne to pripada ako keby ta slovenska nafta je bez FAME cize cista ale nieje tam ani HVO, len nejake aditiva.
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Od nového roka už na Slovensku Maxxmotion diesel obsahuje 7% FAME, a teda už nemáme na SK jedinú naftu bez biozložky, zaujímalo by ako to máte v ČR s OMV maxx dieslom?
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od maran5 »

Ano,bohužel to tak vypadá,že na SK HVO v Maxxu nemáte.Myslím,že bez premiové biosložky nemá toto palivo cenu kupovat,takže bych to vyřešil nákupem bežné nafty a přidával vysokou dávku VIFu 2,5-3ml/litr.

Zajímavé je,že český web OMV ještě nedávno vyzdvihoval přítomnost HVO v Maxxovi a nyní tam o tom není ani zmínka.Zato od května 2020 OMV navyšuje podíl aditiv ve všech prémiovych palivech o 10%,tak mám bobky jestli to není kvůli tomu,že končí celé HVO+ETBE v palivech.

To,že se teď zvýšil podíl aditiv v Maxxmotion 95 jsem poznal,musel jsem snížit přídavek VIFu z 4ml na 3ml/10litrů benzínu,motor byl nepatrně lenivější.

https://www.omv.cz/cs-cz/news/omv-preds ... maxxmotion
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
mj
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 31, 2009 19:30

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od mj »

... "přidával vysokou dávku VIFu 2,5-3ml/litr"...

Prečo tak vysoká dávka? Nemôže to nejako škodiť?
ŠKODA YETI 2.0 TDI CR 81kW / RAVENOL VMO 5W-40 C3
ŠKODA OCTAVIA 4 2.0 TDI CR 85kW / RAVENOL VSW 0W-30
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Monster »

Mne napísali konkrétne toto: Dobrý deň, spoločnosť OMV Slovensko začala od januára 2020 dodávať motorovú naftu MaxxMotion v kvalite B7, čo je odrazom legislatívnych požiadaviek na predaj pohonných hmôt na Slovensku. V súčasnosti MaxxMotion Diesel obsahuje FAME, biozložku, ktorá je ako jediná schválená slovenským zákonom a teda tento produkt spĺňa všetky parametre potrebné na označenie paliva ako B7.
Naše prémiové palivá MaxxMotion však naďalej vďaka špeciálnym aditívam priaznivo vplývajú na maximálny výkon motora a teraz navyše obsahujú ešte vyšší podiel aditív.

Pokial u vás v ČR nieje zmienka o HVO možno ju aj pre český trh prestali dodávať neviem, treba natankovať do sklenenej flaše či je žltá alebo nie, ak hej obsahuje FAME.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: omv maxx motion diesel s hvo na SK

Příspěvek od Brembo »

Slovenský zákazník,bohatý zákazník. Prečo by dávali HVO ked,tam možu dat lacnejšie FAME,aj tak si to zaplatíme. Stačí si porovnat ceny roznych produktov,napríklad taký slovenský LIDL shop ponuka to isté o 20€ drahšie-vraj zlacnené,ako nemecký. To isté ostatné značky a neznačky. Na Slovensku si napríklad nekupite HDD Toshiba vačšie ako 4TB,no pritom vyrábaju 10TB a pár € drahšie. Na Sk predávané masové výrobky obsahuju menej masa a viac soje,pritom je cena rovnaká,niekedy i nižšia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět