olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od yosemitak »

Kdyz se tu teda resilo to "Made in...", tak jsem na to ted schvalne koukal, mam v garazi aktualne hromadu filtru Mann a Purflux (olejovy do oktavky, T4 a R6, plus palivovy, vzduchovy a kabinovy do oktavky), a v podstate kazdy je z jine zeme. :lol: Ani proto to moc nesleduju, nevim, co bych z toho mel vycist.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

schvalne som sa bol pozriet - Mann vzduchac do toyoty - made in korea - kvalita excelentná, Mann vzduchac do Hondy made in korea - detto - aj ked na koncoch "rebrá" trošičku pokrčené - ale to je pre funkciu irelevantné.
Oil filter do toyoty - made in germany , oil filter do hondy - made in BA - oboje kvalita navlas rovnaká. Podla mna výborná - silikonový biely spätný ventil u oboch , vložky vyzeraju tiež dobre, spodný ventil navlas rovnaký, čisté a pevné puzdro, spoje ok, ...
Samozrejme posudzované pohladom - nebudem ich teraz rozrezávať. Za pár km ich potrebujem použit :D
Vsetko kupované na jednom mieste od certifikovaného dodávatela ( tj. má certifikát od MANN+Hummel, ktorý hovorí, že tento predajca predáva ich originálne výrobky).
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

keby to niekoho zaujmalo...vykonal som pitvu Filtra oleja Mann W610/6 ( pre Honda) . Výroba BA. Kupene od autorizovaného predajcu D..o. S......a . Cena 5,29€.
Najazdené ma 8670km , založený v septembri 2020, vyoperovaný včera :D
foto tu:
https://img37.rajce.idnes.cz/d3701/16/1 ... .jpg?ver=0
Som príjemne prekvapený kvalitou - vsetky diely velmi precizne prevedené, paradne spätné tesnenie /golier zo silikonu, vložka detto - vyplnuje celý priestor - prevedenie vid foto- proste výborné, obtokový ventil vnutri vložky ( ten nejako rozumne neviem odfotit) sa mi tiež páči co sa týka prevedenia . Tlak otvorenia nemám ako zmerať, ale tesní perfektne ked skusim prstom , tak odhadom vyhovuje. Nie je ani tvrdý, ani príliš mäkký.Zapuzdrenie pomerne masívne, žiadny alobal, aj spojenie s vrchom velmi dobré ( však som sa napílkoval...), takisto tesnenie vonkajšie - silné , hrubé, pružné - čo viac chcieť 8) Všetky sucasti , teda okrem vložky , ktorá je samozrejme nasiaknutá olejom, vyzerajú aj teraz ako z nového filtra.
Záver? som velmi rád, že používam práve tieto filtre. Za mna plný počet bodov. :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Teda dívám se hotovej doktor přes paty :P

Takže posílat poštovního holuba do států pro origo filtr za 300 peněz jest zbytečné :)
Jarsone díky, tento Mann můžu taky, takže asi do něj půjdu. Na MLparts je k mání za "jedna dva tři" korun :) a na ten můj interval výměny bude :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

Tak potom nie nadarmo sa hovorí, že Mann Filter robí jedny z naj filtrov ak nie vôbec :roll:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

Netvrdím, že ostatné nie su dobré. Napisal som iba MOJU skusenost 8)
A kedže som spokojný s Mannom, nevidím dovod plytvat zvškom mojho casu hladaním iných alternatív.
( nemám dnes najlepší deň - skrátili mi vodičák do roku 2035 a pozastavili všetko od "C" vyššie, kým nedonesiem papiere od doktora a psychiatra :evil: )
Naposledy upravil(a) jarson1 dne čtv led 28, 2021 14:35, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

jarson1 píše:Netvrdím, že ostatné nie su dobré. Napisal som iba MOJU skusenost 8)
áno chápem :wink: tak ešte Purflux (aspoň olejové) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Na jednu stranu mi může být líto, že nemohu používat tato provedení olejového filtru, mám výměnnou vložku do schránky filtru, a tedy nemohu se radovat z takovýchto obdukčních zkušeností. Na druhou stranu dvacet let nepoužívám (s výjimkou jednoho intervalu s Purfluxem) jinou značku než právě Mann.
P.S. Pitris může mít pravdu - řidičský průkaz bude nahrazen zkouškami z vyhl. č. 50/1978 Sb... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

Colommbo - nahodou to maš fajn . Nemusíš robiť nijaké pitvy a hned vidíš akej kvality vložka je. A počítam, že takmer na 100% dobrej kvality, už len preto, lebo u holej vložky , kde hned "podraz" vidno, by si to nikto nedovolil. Naproti tomu tieto naše kartušové "kidervajcá" môžu obsahovať cokolvek. A neuveríš, stretol som už paranoika, čo kupoval vždy dva , lebo kým jeden namontoval, druhý rozrezal, aby sa presvedčil , že je to OK. Teda aspon to tvrdil.
Kurnik, sú už medzi ludmi všelijakí pacienti... :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

:lol: :lol: :lol: tak už čo nevymyslia ľudia aby sa presvedčili...mal rozrezať oba, či aj ten druhý je taký istý...

ja mám radšej plechové, lepšie a ľahšie sa vymieňajú, veľa výrobcov pri nových motoroch znova prešlo z vložiek naspäť na "staré" plechové, ktovie prečo :roll:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

no nie som si tým celkom istý. Ja mam dojem, že je to skôr naopak.
Ano , výmena nie je možno až taká easy a casto sa ani nedá poriadne urobiť v domácich podmienkach, ale co sa týka kvality filtrácie, stále mám taký pocit,že vložka je v tomto "istejšia".
Lebo však, a o tom je vlastne celá táto polemika, kartuša môže v sebe skrývať hocičo.
A super, že si napísal "staré" plechové :) . To už aby sme sa báli, kedy prejdú na "nové" odstredivé :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

keď sa bavíme o renomovaných výrobcov filtrov (Mann, Purflux, Knecht...) tak kvalita je rovnaká či vložka či plecháč predsa...môj názor :D

...no veru že otec má hádam aj 40r. Zetora a ten má presne odstredivku, pekne pri výmene vyumývaš v nafte a ide se dál :mrgreen:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

Lacino vrat sa do reality . Jasné , že nikto nemá v ponuke filter s názvom " SuperŠunt W610/6"
Všade je napísané nejaké to zvučné meno ...Mann, Purflux, Knecht...alebo VIX, ....myslíš, že číňan nievie písať?
Samozrejme , že renomovaný výrobca akýchkolvek autodielov ( a dovolím si povedať , že aj menej renomovaný, ale legálny), ktorý chce byt na trhu stabilne , musí deklarovať, že jeho výrobok spĺňa nejaké štandady, teda dosahuje určitú kvalitu ( napríklad brzdy maju tzv. kontrolnu znacku ECE - R90 , ktorá ručí za istý stupen kvality ...).
Preco ale asi je okolo práve týchto kartušových filtrov tolko ruchu , co sa týka kvality a tak dalej? No preto, lebo do nich nevidno a tak sa veselo A, falšujú a za B, v snahe dosiahnut nízku cenu - oficiálne oje...jú.
Riešenie ? Jednoduché a stokrát už opakované - nesetrit na nesprávnom mieste a kupovat filtre renomovaných výrobcov a sučasne ( a to je dôležité) zo spolahlivých zdrojov.
Ale to už sa po X-té opakujeme.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

bolo to tak myslené, len som zabudol dopísať nákup z overených zdrojov...
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od yosemitak »

Palivak MANN po profiltrovani cca 3000 litru paliva (41 tis. km) - pro zabavu jsem ho rozpitval. :D https://imgur.com/a/Hg7pgwW

Misto nej jsem dal ted Purflux.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět