olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od rousini »

Já jsem se setkal s tím, že rozměry filtrů (udávané - nepřeměřoval jsem to...) se liší o nějaké mm. Ale rozměr, kde filtr dosedá je stejný. Má třeba větší průměr papírové vložky, ale do pouzdra se bez problémů vejde. Vnitřní průměr a výška je stejná.
Zrovna purflux dával tak tlustý o-kroužky na patronu papírové vložky, že jsem asi 3x po sobě použil původní jetý od alco. Na mondeu je k olejfiltru tak nahovno přístup + dotahování klíčem (seříznutým na poloviční délku) po 60° v omezeném prostoru chladiče, hadic a bloku a k tomu ta nemožnost našroubovat filtr rukou kvůli o-kroužku vyvíjejícím odpor jako prase...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Dobre to napísal Durex:-No představa hezká, ale vrátil bych se do reality,nedávno som si kúpil 3 ks oil filtrov CooperFiamms FT5447 priama náhrada Purflux LS489A ktorá dočasne nebola skladom,filtre boli zabalené v rozmr..ných krabičkách made in P.R.C s nejakým nápisom v ruščine a arabčine či čo,po rozbalení obal/veko filtra nebol totožný s LS 489A (rozdiel len vo farbe a nápise na kov.obale filtra),volným okom bolo vidieť,že cez osem vstupných otvorov čierna odtoková klapka bola pokrivená,takže nefunkčná čo som si aj overil po našrubovaní príruby M20 x 1,5 netesné všetky 3 ks a skládaná filtr.vložka všelijak na riedko a rovnomerne ako napr. u Mann-u,žiadny cik/cak ako Purflux,tmelom zaflákané vnútro aj obtokový ventil,okamžite vrátené na reklamačku,takže aj dnes sa dá kúpiť totalný fake,ktorý by vám mohol ešte aj spôsobiť problémy na motore.
Naposledy upravil(a) quantegy dne ned pro 20, 2020 13:43, celkem upraveno 1 x.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

ano, toto som myslel...žial nie je problem toto najst na trhu. Bohužial tu nejde len o nejaký dizajn, je to priamo fatalna chyba a taketo niečo namontovat do auta by bola vražda.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

Keď je to raz jedna značka výrobku (napr.:Mann) na rozdiel od toho v ktorej fabrike v ktorom štáte bol vyrobený a zišiel z výrobnej linky by mal mať rovnaký štandard výroby a mali by sa na 100% zhodovať vo všetkom, teda aj a hlavne v kvalite!!! Je predsa jedno či Made in Czech Republic, alebo Germany...štandardy výroby ba mali byť rovnaké všade aj v Čechách aj v Nemecku :roll: samozrejme, keď sa nejedná o falzifikát...treba hlavne kupovať v overených shopoch a na overených miestach...(AutoKelly, Elit...) ja kupujem od autodielygafa.sk a zatiaľ som spokojný :wink: majú dobré ceny a veľký výber značiek!
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Lacino konkrétne ty 3 ks FT5447 som kúpil v gafa,inak nikdy som s nimi nemal problém,sami sa tomu čudovali,bez problémov vrátené,vraj musia zistiť dodávatela.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od BigBang »

Pokud jsou různé kvality stejného výrobku vyrobeného v různých továrnách, něco je špatně. Bez pochyb. Bohužel vše se točí kolem ceny, takže pokud dokážou zlevnit výrobní náklady při zachování požadované funkčnosti, tak se to udělá. Jen se nesmí začít srát na hlavu zákazníkům přespříliš v poměru s sumou, kterou za výrobek platí...
quantegy píše:...po rozbalení obal/veko filtra nebol totožný s LS 489A (rozdiel len vo farbe a nápise na kov.obale filtra)...
Snad jsi nečekal, že Cooper-Fiaam bude totožnej s Purfluxem. To, že patří do jednoho koncernu, neurčuje, že je to stejnej výrobek.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Já měl v ruce filtry Valeo i Purflux, a na obou bylo Made in Poland. Tak jsem se vrátil k MANN-u. Tam je (aspoň) Germany.
Airfiltr jsem vzal Japanparts.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Mirec 29 »

Pitris píše: Airfiltr jsem vzal Japanparts.
Ja používam rovnaké vzducháče a tiež sú za smiešny peniaz... snáď nebude cena na úrovni kvality..
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

BigBang,ale ano čakal som že bude rovnaký ako LS489A ktorý som porovnával s FRAM PH6811 a boli úplne rovnaké či už filtr.materiál,obtok/odtok ventil,len Purflux mal o 3 mm kratší obal filtra,tak som čakal že bude rovnaký(LS489A=PH6811=FT5447) a mne prišiel úplne konštrukčne iný a k tomu aušus filter,tak isto original Honda skladaný cik/cak to isté LS350/PH5317 a FT5407 je tiež iná cenová kategória,ale je to v podstate jeden typ filtra a tak by to malo byť aj dodržiavané, používam W610/6 ako náhradu za W610/3,W610/6 údajne ako druhovýroba HAMP-u pre Hondu presne neviem či platí pre modrý alebo zelený obal filtra a úplne totožný s W610/6 je BOSCH F026407077,ale zase rozdielna cena,ale dodržaná výroba/technológia daného produktu.Mimochodom porovnával som W610/6 Made in Germany a Made in BA,tiež totožné ,počet záhybov 63,hustota filtr.materiálu,len biely silikónový protiodtok ventil je o trocha jemnejší,ale tesní bez problémov.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

prepac - co je made in BA? ( asi nie Bratislava, že?)
Inak tiež použivam tieto filtre presne ako ty. Kupujem to podla situacie - zaleží čo este práve potrebujem - bud na Damo - oficial distributor, alebo práve tá Gafa naposledy. O ceny ani tak nejde, je to +/- za jedno, možno par centov hore dole...

edit: už to mam - Bosna a Hercegovina...no netrklo ma. Ja to poznam ako BIH.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Hlavne pre Hondákov,-čo som porovnával filtre od SOGEFI Group pre Hondu LS350/PH5317 a FT5407,tak najspolahlivejší bol Purflux LS350,silikónový odtok ventil tesnil za 1,trocha horšie bol na tom Fram PH5317 a Cooper FT5407 už prepúštal viacej,ale inak totožné,porovnával som s každého len po jednom kuse,možno u iných by problém nemusel byť,mohlo by to robiť problémy s kontrolkou mazania,keďže filter je montovaný z boku a nedokázal by odtok ventil vo filtri zadržať olej,rovnaký problém na 2 ks K&N PS-1010.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od lefort »

Pitris píše:Já měl v ruce filtry Valeo i Purflux, a na obou bylo Made in Poland. Tak jsem se vrátil k MANN-u. Tam je (aspoň) Germany.
Airfiltr jsem vzal Japanparts.
Zvláštní, olejové Purfluxy co kupuju do Fordů a Lancie vždy Made in France.
Mann jak kdy - Německo, ČR, Španělsko.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

quantegy píše:Lacino konkrétne ty 3 ks FT5447 som kúpil v gafa,inak nikdy som s nimi nemal problém,sami sa tomu čudovali,bez problémov vrátené,vraj musia zistiť dodávatela.
...to musela byť vadná celá séria potom, keď všetky 3 boli rovnako vadné...na autodielyGAFA je dobré to, že majú veľa dielov skladom, veľký výber značiek dielov na všetky možné autá :wink: aj nemecký AutoDoc je dobrý v tomto, len keď objednávaš v malom, tak sa to moc neoplatí kvôli poštovnému :? inak máš ešte overený e-shop, odkiaľ sa dajú dobré veci za prijateľné ceny ? Vďaka.
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Na SK sú celkom dobré e-shopy,rozdiel cien je zanedbatelný a niektoré berú vo veľkom od ACI.CZ,hlavne keď mi prišli oleje/aditíva boli vždy jejich etikety na kanystroch,naozaj zlú skúsenoť mám s fifoauto.sk,prišli mi Purfluxe voľne sa pohybujúce v krabici (krabica ničím nevystlaná)bez krabičiek,špinavé z vonku aj znútra napadaný bordel,bol to prvý a posledný nákup u nich.
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Lacino »

Porovnal som si olejový Filtron s Purflux a Mann podľa ich katalógov pre daní model auta a Mann má vonkajšie rozmery (dĺžku) väčšiu ako zvyšné dva, tím pádom má vo vnútri viac filtračného materiálu a teoreticky by mal lepšie filtrovať :roll: čím väčší obal, tím viac oleja za rovnaký čas prejde vnútrom a teda lepšia filtračná schopnosť, prietok, lepšia výmena :lol: alebo blbosť ? takže je rozdiel aj v rozmeroch medzi značkami pri rovnakom modely auta...nielen kde v ktorej fabrike na zemi bol vyrobený :mrgreen: potom bol Filtron a Purflux je najkratší...ale s najväčším vonkajším priemerom...a tam sa to zas vyrovná :wink: takže asi objem +- rovnaký pri všetkých troch s malými rozdielmi :DDD a to či bol Purflux vyrobený vo FR alebo inde a tak isto Mann v DE alebo ČR závisí asi od toho na aké auto, model je ten konkrétny filter podľa toho schádza z jednotlivých liniek fabrík v daných štátoch našej zemegule, uff, to som teda zhrnul 8)
Odpovědět