olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od shalibaba »

Ještě k těm filtrům. Pokud seš alergik, tak ještě mrkni u kabinových filtrů např. na VALEO CLIMFILTER PROTECT anebo MANN-FILTER FreciousPlus FP.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od NO HITS »

Mám teď v Mazdě MANN Frecious plus , kterej má v sobě i uhlík ale stejně když jedu za nějákým náklaďákem nebo dieselem bez DPF tak smrad je cítit furt , takže beru už jen obyč co není vyloženě z tvrdýho papíru ale ze slušnýho filtračního materiálu a dál neřeším
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2267
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tonny »

já třeba u Exploreru kabinový filtr vůbec nemám. když přesednu do mých jiných Toyot s pravidelně ionizovanou klimatizací a novými i uhlíkovými filtry, vůbec nic nepoznám. Třeba jezdím v eco prostředí. A kouřící nafťák cítím stejně.
Když ale po roce u Toyot měním kabinové filtry, žasnu, co je tam za bordel.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od shalibaba »

Někde se to už řešilo, že tyto dražší filtry spíše lépe zachycují prach a pyl, ale ne pach. Z vlastní zkušenosti jako alergik na pyl mohu potvrdit rozdíl mezi "normálním" kabinovým filtrem (byť např. i s uhlíkem) a FP nebo PROTECT (bohužel, pak člověk vyleze z auta ....) Ale aspoň je to v pohodě po dobu jízdy.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od NO HITS »

Jsme oba s přítelkyní alergici a mezi uhlíkáčem a frecious plus jsme nezaznamenali rozdíl.
Naposledy upravil(a) NO HITS dne stř led 08, 2020 21:41, celkem upraveno 1 x.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Dtto!
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od shalibaba »

Jako, že když jedete v autě v parném létě kolem louky, kde kvetou metelice, tak nic? Já měl při standardních filtrech vždycky oči jak králík s mixomatozou, kejchal a frkal.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Žádný rozdíl jsem nezaznamenal.
Kurťas
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 08, 2020 9:28

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Kurťas »

shalibaba píše:Ještě k těm filtrům. Pokud seš alergik, tak ještě mrkni u kabinových filtrů např. na VALEO CLIMFILTER PROTECT anebo MANN-FILTER FreciousPlus FP.
Alergik našťastie nie som, kabínový filter mením v aute raz za 10 000 - 15 000 km :) .
Kia Cee'd SW 2007 1,6l 90kw, olej Mobil 1 FS X1 (Peak Life - Rally Formula) 5W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Kurťas píše:Nakoľko som tu nový, týmto Vás všetkých pozdravujem :)

Mám otázku ohľadne olejového filtra.
Mám Kiu Ceed SW 2007, 1,6l, 90kw, benzín, ktorá celkom rada papá olej aj viskozity 5W-40 (snažím sa prísť na to že kde mizne, je podozrenie na upchatie odvetrania kľukovej skrine alebo piestne krúžky), tak mi bol poradený hustý Mobil FS X1 Rally Formula (Peak Life) 5W-50.
Pri výmene olejového filtra používam značku Mann, konkrétne model W811/80.
Preto sa Vás chcem opýtať či je ten filter OK, alebo mi viete poradiť nejaký iný (lepší) kvôli viskozite oleja. Rád si nechám poradiť aj ohľadne vzduchového a peľového filtra, tie sú tiež Mann.
Pokračování o spotřebě oleje tady: vysoka-spotreba-oleja-t6529-77.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Zdravím,poprosil by som o váš názor ohľadom olej.filtra MANN W811/80 ktorý používam na kia ceed 1.6 benzin,pred výmenou oleja s filrom som si na filtri všimol ,že u troch vstupných dierok odstáva guma spätného ventilu.Možem taký filter dobudúcna použiť aj keď sa montuje zo spodu a závitom hore kde je filter stále zaplavený olejom a nie treba z boku bloku motora kde by ten olej určite všetok odtiekol,alebo ho mám vyhodiť? Použil som druhý ktorý vypadá ok,filter už nezreklamujem kupoval som ich viacej skoro pred tromi rokmi a čo som sa tu na fóre dočítal,že niektoré filtry pre dané motory niektorých značiek ani nepoužívajú spätný ventil,ide mi o to,aby vo filtri nebol ešte nejaký problém,na filtri je Made in Korea.
Naposledy upravil(a) quantegy dne ned úno 02, 2020 16:25, celkem upraveno 1 x.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

skus sem hodit foto
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

No nakoniec sa nejednalo o výrobnú vadu,pri pohľade do vstupnej dierky z boku bolo vidieť,že čosi malé tam je pred spätným ventilom,vyfúknutie nepomohlo nakoniec s malou zahnutou pinzetou som vyťiahol pol centimetra dlhú slamku ako zo zápalky, spätný ventil sa okamžite pricapil k vstupným otvorom,no nebolo by naškodu dávať aj fóliu na filter pre zabalením,takže asi tak.
quantegy
Příspěvky: 39
Registrován: ned úno 18, 2018 15:43
Bydliště: Skalica

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od quantegy »

Zdravím,má význam používanie olej.filtrov k&n v bežnej premávke a vliv na životnosti motora?U týchto filtrov uvádzajú vyššiu čerpatelnosť oleja,takže asi aj lepšie(možné) mazanie motora,má niekto z vás s týmito filtrami skúsenosť,alebo je to len reklama a používať klasiku?ďakujem.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9916
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Dle mého soudu je vždy něco za něco. Podobně jako u vzduchových "sportovních" filtrů - lepší/rychlejší průchod vzduchu = horší záchyt nečistot. Myslím, že u olejových to bude obdobné. Sám s nimi (vzduch, olej) žádnou zkušenost nemám a mít nebudu (podle názoru, jenž jsem uvedl), ale podle vkusu každého soudruha... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět