olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

Bramborak3 píše: Jo to jsem taky našel, že ty Densa asi v ČR koupit nepůjde. Tak co už.
Zkusím dovozce denso a filtry.cz jestli nepujdou objednat. Když jo ozvu se.


OK. Dej vědět. Zkusil bych i olejový filtr od Denso.

Já s ebayem kamarádím, ale pouze z USA se dají objednat a šílená cena za poštovné.

To spíš bych to objednal, kdyby nešlo v ČR, z Rockauto.com.

S objednáním ze zahraničí problém nemám. Zjisti info a uvidíme, co případně dál. ;-)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od skodovkar »

Uměl by někdo identifikovat, kam patří tento filtr?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bio »

No jistě, Škoda Favorit a podobné, svého času velký hit, protože se měnila jen vložka ……...
rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od rosso »

Objednávka filtrů Purflux z autodily-cardo a všechny made in France :wink:
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

Ve čtvrtek jsem měnil olej u Feldy, teď je tam Ravenol TSI 10W-40 - 4 litry za 480 Kč, nekupte to. :lol:

Před rokem a půl jsem si koupil do zásoby dva originální filtry VAG. V tomhle případě origo výrobce Purflux. Pro zajímavost a na ukázku pro kamaráda jsem ho rozebral. Jerry tu psal o té technologii skládání filtračního papíru. Purflux jí nazývá Chevron.

Obrázek

Obrázek

Ještě jsem si našel na YouTube testy filtrů a našel jsem video, kde bylo několik fitrů. Mann, Bosc, Mahle.

Už od pohledu, když je na videu mechanik rozebral, Purflux měl nejvíce materiálu. Na konci videa byla tabulka s plochou filtrů. Mann a Bosch 630 cm2, Mahle 850 cm2 a Purflux 1188 cm2. Tady palec hore... :wink:

Takže si jej pořídím do RS. Už jsem jej jednou měl, ale pamatuji si, jak jsem se vyvztekal, kvůli tomu, že horní hrana u Purflux má jiný tvar, takže na něj nemůžu použít svůj klíč od Mannu, který pasuje na Bosch, Mahle, Origo VAG a další. PS: Přitom jsem si všiml, že i Purflux dělá tvar filtru jako má Mann, Origo VAG atd. Bylo to tuším na Fiat a označení LS910.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zkusím jestli to pak půjde povolit v rukavicích alespoň, nebo si hold budu muset koupit přípravek na filtry Purflux. Koupit se dá něco podobného jako má Mann, i když tedy dražší... Na Feldě to šlo povolit krásně, tam je místa, že si do toho motorového prostoru může člověk stoupnout... :lol:

Nicméně ta podstatně větší plocha to se mi velmi zamlouvá a bude to jednoznačně plus :wink:

Navíc proti origo VAG se dá pořídit o 40 Kč levněji. :wink:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Však vím, co a proč doporučuji. :)
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

A za to díky. :wink:

Jinak takový poznatek ze dvou videí na Youtube z rozborky filtrů. Značka FRAM je výroba purflux. Totožný tvar a konstrukce filtru, včetně "skládané" vložky. :wink:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tonny »

Já taktéž dík za radu na tomto fóru. Když neseženu DENSO tak Purflux, nejen olejové. :wink:

Né že bych to vyloženě potřeboval ale chystám se měřit tlak a teplotu oleje, čidla pod filtrem. Nějak mi vadí, když to někteří mohou sledovat. :oops:
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

Bohuzial vlozky oil filtra Purflux niesu cik cak
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od BigBang »

Objednal jsem Purflux vzducháč a oleják do Sharana a A2. A2 má cikcak skládanej, Sharan normálně. Oba dva výroba FR, vzducháče je jeden ESP a druhej tam ani made in nemá :shock:

Pavle, proč si radši nepořídíš třeba něco takovýho? Pak není potřeba řešit tvary, netvary a patvary...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

Nemám moc dobrou zkušenost s podobným povolovačem, kde to ani s ním moc nešlo. A to z důvodu, že kolem filtru je u 1.8T minimum místa, ale opravdu minimum. Tam nejde kolem filtru dát skoro ruku, natož nástroj nějaký a ještě s ním manimulovat.

Nejlepší se mi tedy osvědčil tenhle nástroj LS 7 od Mannu. Nasadíš, dáš ráčnu a povolíš hned, hlavně operuješ pod filtrem a ne okolo něj. Až budu měnit, vyfotím. :wink:

PS: Tak značka FRAM patří pod společnost SOGEFI, která vyrábí filtry Purflux. Jsou taky Made in France, takže pouze "jiný obal." K tomu to vypadá, že by to mělo mít tvar na klíč od Mannu. Takže zkusím objednat a uvidím.

BigBang: A2 skládaný - Sharana ne. Měli rozdílné krabičky ty filtry? Nebo obě byly stejné, kde je na té krabičce vyobrazené to "skládání?"

Já si popravdě už nevybavím zda měl LS324 skládaný papír. Schválně zkusím ten FRAM, alespoň zjistíme. :wink:

PS: Co se týče vzducháče, jednou jsem jej taky objednal od Purfluxu a pamatuji si, že byl mírně vyšší a blbě mi šel do filtrboxu namáčknout a to samé pak nasazení horního dílu filtrboxu šlo hůř... U Mannu s tím problém nebyl a není. Tam sedne jak prdel na záchodovou mísu.

EDIT: Kdybych nebyl líný našel bych si to dřív. Purflux, FRAM, CoopersFiaam a SogefiPRO patří pod SOGEFI Group. Teď otázka, zda by třeba věděl Jerry. Je mezi nimi nějaký zásadní kvalitativní rozdíl? Případně je tam vůbec nějaký?
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od skodovkar »

PavelRS píše:Už od pohledu, když je na videu mechanik rozebral, Purflux měl nejvíce materiálu. Na konci videa byla tabulka s plochou filtrů. Mann a Bosch 630 cm2, Mahle 850 cm2 a Purflux 1188 cm2. Tady palec hore... :wink:...Nicméně ta podstatně větší plocha to se mi velmi zamlouvá a bude to jednoznačně plus :wink:
Na škodu to nebude, ale v dnešní době se při běžné výměně filtr snad nezalepí. Navíc se zvyšujícím se zanesením roste filtrační schopnost filtru. Jenom dochází k větší tlakové ztrátě. Proto by byl zajímavější test filtrovacích schopností použitého filtračního média.
Klidně bych si dal na filtr silné magnety.
3enit
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 07, 2013 18:02

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od 3enit »

Je vhodné použít na motor olejový filtr, který byl vyroben před 30 lety? :(

Degraduje stářím papírová filtrační vložka?

1) Je mi líto je vyhodit
2) Na výstavku se mi nehodí :mrgreen:

ď
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

A motor byl vyroben kdy? Jde mi o to jestli nechceš "naimplementovat" obtokáč třeba do TSI :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
3enit
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 07, 2013 18:02

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od 3enit »

Motor 80.léta minulého století :D
Odpovědět