olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

Včera jsem koukal do ETKY, to je ofiko program pro autorizaky na náhradní díly. Cena origo filtru 146 Kč. Tak si zajdi do Škodovky.

Jinak v Kelly to bude s největší pravděpodobností chybná fotka a bude to origo od Purfluxu.

PS: na tu cenu v origo servisu ještě kouknu doma. Nejsem si úplně jistý. :-D
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Sachmar

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Sachmar »

Už jsem tam dal Bosch.Etku mám je tam jen kodové ozančení dílu,kterých je víc.Škodovka tam dáva díly,které nakoupí u extrního dodavatele nejlevněji a bude to origoš nahradní díl třeba od starlainu. :D
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

Kúpil som skúšobne jeden filter zámerne o 4 cm dlhší, než je bežne ponúkaná konfekcia. Bude tu nejaký neduh, okrem plusu o chlp viac oleja v náplni? Miesta na nasadenie mám dosť.
Ide o Hengst -a teraz povinné slovné spojenie- Made in Germany, vo výpisoch sedí aj na môj motor a typ auta, všetky rozmery okrem výšky má zhodné s tými 'krátkymi'.
Možno takto dlhší bol i pôvodný filter z výroby, keď namiesto tabulkovo uvádzaných údajových 3,2 (niekde 3,5) litra oleja, sa mi s kratším filtrom zmestilo nového na maximum rysky vždy len do 3,0l .
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Větší filtr by měl znamenat větší filtrační plochu a tím i delší dobu zachování filtrační schopnosti.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od pepoh »

bloke píše: teraz povinné slovné spojenie- Made in Germany
u otca v praci sa robia stavebne a banicke mechanizmy, vsetko komplet hotove.
do nemecka prijde 90% hotova skladacka, a nakoniec stitok made in germany :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Tohle platí už dost dlouho, bohužel.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

Dlhší=vyšší som chcel vyskúšať už dávnejšie, keď som našiel v e-shope i mne určený predĺžený Valeo takých parametrov, žial už bol všade nedostupný.
Tento bol tiež nejak zašitý, tam kde sa mi v súčasnosti objavne zjavil, mali Hengst aj "krátky" štandard, aj dlhší - ten na väčšine vyhladávačov ani nevyhodilo (aj pre neprítomnosť Hengstov), spravil som vela krížových porovnaní, keď bol niekde zahrnutý pre mesiac/rok výroby vrátane môjho vozidla, niekde až pre novšie o 10 mesiacov - pritom tie kratšie filtre sú všetky vhodné aj pre tie „novšie“ vozidlá -nič sa im na motorizácii nemenilo-, atp. Tolko nejasností, tolko času, a přitom taková blbost.

Tiež som si pritom až teraz všimol, že filter Purflux (kt. som už mal) je od bežnej ponuky ešte o niečo kratší (jeho väčšia fitračná plocha tým spraví pravdepodobne len to isté, ako štandardné filtre).
Výšky filtrov pre mňa v mm: Purflux 85, štandardné najčastejšie 89, vyšší Hengst 93.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od pepoh »

treba rozrezat a premerat ci naozaj vlozka je vacsia, alebo len vacsi obal :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

Aj to je pravda, v starom použitom stave keby sa mi chcelo s tým patlať a mať čím krájať... takto jedine hladať záznamy tých, čo tak učinili na blogoch či vo videách.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Já bych se na to rovněž zvysoka...
Zdena
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 18, 2017 1:36

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Zdena »

Ahojte,
chtěl bych se zeptat, ani ten kabinový filtr od Filtronu je dle Vás nepoužitelný?
Jezdím vždy s otevřeným okýnkem a zavřeno mám, jen když jedu s ženou a dítětem (drbky po městě + 1x za rok k moři).
Jinak na ostatní používám origo nebo mann.
Jestli v tom je nějaký rozdíl kromě ceny.
Děkuji za odpovědi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Zdena píše:...Jezdím vždy s otevřeným okýnkem...
Pak je úplně jedno, jaký filtr použiješ, neboť interiér vozu máš tak jako tak plný toho sajrajtu, který by jinak měl pobrat onen filtr. :idea:
alda147
Příspěvky: 81
Registrován: pát pro 09, 2016 18:27

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od alda147 »

nevím jestli se to tu psalo ,filtry HERTH-BUSS Jakoparts,mají dobré ceny má někdo zkušenosti ? díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

S filtry ne, s jinými věcmi na podvozek (čepy, brzd. kotouče/desky) táta na Suzuki SX-4 ano. A dobré....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
palio74
Příspěvky: 14
Registrován: sob zář 12, 2009 18:03

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od palio74 »

Pitris píše:Bjuki, tuná https://ebezo.cz/autodily/honda/accord- ... tId=708335
Ale teď zeťák objednal u amíků origo filtry Obrázek. Vzal jich 6 a vyšlo to na 260 Kč za kus....
Zdravím pane, vieš dať prosím odkaz, kde to zeťák objednal? Rozmýšľam, či zostať pri Mann, alebo čo zobrať. Na H-C.cz som sa dočítal o HAMP od Kaito, tak rozmýšľam zobrať zopár tých. Chcel som kúpiť oem ale premeškal som v jari servisnú kampaň, kde som chcel zobrať filter, podložky aj MTF-3, tak rozmýšľam kde čo poobjednávať, lebo zase ma čaká pomaly výmena oleja.
HONDA ACCORD 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
Odpovědět