olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Made in Germany
Robert Bosch GmbH,
Auf der Breit 4,
76227 Karlsruhe,
Germany

Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..dakujem,a možeš byť spokojny,malo kt. Bosch je vyrobeny v nemeckej fabrike
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Doufám, že cena bude odpovídat kvalitě. Zvažoval jsem po 4-5tKm vyměnit olejový filtr. Pokažde když měním olej (8-9tKm) je černý jako bota, tak si říkám, jestli by ta výměna měla smysl.
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..neviem ako chceš,podla mna je to zbytočne meniť filter 2x za vymenu oleja,to z černotou i tak nič nenarobí
pkod1

Příspěvek od pkod1 »

skodovkar píše:Doufám, že cena bude odpovídat kvalitě. Zvažoval jsem po 4-5tKm vyměnit olejový filtr. Pokažde když měním olej (8-9tKm) je černý jako bota, tak si říkám, jestli by ta výměna měla smysl.
Vymena filtru predcasne nema moc vyznam. Filtr ma pomerne velkou jimavost (kapacitu). Pokud neni v motoru zasadni problem, filtr bez problemu vydrzi totez co olejova napln. Filtrovatelnych necistotot neni tolik.
Pokud uz je ale problem napr. s prunikem chladici kapaliny do oleje, filtr se zanese velice rychle. Olej pak tece bez filtrace obtokem, ale vymena nema smysl (pokud neni odstranena pricina zanaseni).

Zbarveni oleje zpusobuji predevcim male castice, ktere filtr nezachyti. Takze ani novy filtr nepomuze.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tak je tam, ale pěkně jsem se vylekal! Očekával jsem, že to tam naklouzne samo a ono nic. Dokonce to tam vůbec nešlo a už jsem pomýšlel na reklamaci, ale pak jsem ho natlačil ze všech sil a sedl jako prdel na hrnec.
craken

Příspěvek od craken »

prejavi sa naoleji nejakym sposob prenikanie chladiacej kvapaliny do oleja?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Příspěvek od modelář »

Já bych řekl, že je to dokonce kardinální problém :!:
mickkk

Příspěvek od mickkk »

a co filtry značky Fluxar, máte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

craken píše:prejavi sa naoleji nejakym sposob prenikanie chladiacej kvapaliny do oleja?
Je to mnohonásobně horší, než olej do vody
Golfík 2

olejový filtr Topran

Příspěvek od Golfík 2 »

Zdravím.Chci se zeptat jestly někdo znáte německý olejový filtr Topran a jestly je kvalitní.Dával jsem filtron,ale Polákům moc nevěřím,tak jsem ted dal tento.Zaráží mě,že mi vždy po nastartování 2x problikne kontrolka mazání.Mám caddy 1.9 D 1997.Určitě májí tento motor i golfy III a seaty.Máte stím někdo zkušenosti ? Dík moc za info
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..tažko povedať ako to v skutočnosti je z tou značkou,prečo jednoducho neskúsiš normalnu znamu snačku filtra ako je trebars Mann..?..tam maš istotu kvality
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Víš jak je to.Zjistím stav km a po cestě se stavím v obchodě a koupím co mají.Měli Filtron od Poláků nebo Topran od Němců.Vybral jsem Topran.Doufám,že bude ok.Olej měním asi po 8000 km.Víc mě štve to probliknutí kontrolky mazání.Asi čidlo nebo nevím.Jen při startování mi 2 x problikne a pak je to dobrý.
Golfík 2

Příspěvek od Golfík 2 »

Omlouvám se,nebyl jsem prihlášený.
Odpovědět