Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Zdravím,měl bych dotaz, vybírám olej do Volva, jedná se o D5 (5ti válec diesel), 158kw, dvě turba, samozřejmě DPF. Auto bude jezdit nejčastěji 20-25 km trasy, před touhle trasou občas skok 1 km třeba na nákup, tankování atd. Zbytek pak trasy 30km+. Honit to do max otáček delší dobu asi nikdo nebude, ale čas od času dálnice a jízda třeba 170 km/h v kuse to jo.
podle výrobce se má lít 0w30 a5/b5
kvůli DPF i motoru samotnému jsme si načetl že a5/b5 je lepší ignorovat a dát tam C3
rozdíly mezi 0w30 a 5w30 oleji jsou v parametrech co výrobci udávají téměř minimální, takže jestli to bude 5w30 nebo 0w30 asi moc řešit nemusím ?
Zaujali mě následují oleje od Yacco, jen nevím kde je v nich jaký rozdíl a pro který se pro tenhle motor s těmito tímto provozem rozhodnout a proč, přijdou mi skoro stejné
Yacco VX 1000 LE 5W-30
YACCO VX 1703 FAP 5W30
YACCO LUBE O 5W30
Yacco LUBE DE 5W-30 - tady mě na etiketě odrazuje "german motors" :D
Všechny splňují C3, všechny mají viskozitu při 40°okolo 70 a při 100°okolo 12, HTHS neudávají všechny ale asi bude všude okolo 3,5+
ještě nevím jak hodnotit parametr Dynamická viskozita při -30°C, čím nižší tím líp ? Bydlíme v Krkonoších tak teoreticky to někdy v mrazu startovat bude

Alternativně jsem přemýšlel ještě nad Mobil ESP 0w30 nebo 5w30

Tak když mi někdo poradí co by volil a proč, co bude pro ten motor nejlepší ( pro motor, na eko věci a spotřebu nekoukám), budu rád, díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Pokud Krakonošovo, možná bych šel i do SAE 0w30. A když Yacco, tak https://www.znackoveoleje.cz/Yacco-LUBE ... -d1830.htm
Co jde o dyn. viskozitu při -30-ti, tak nižší lepší. A u olejů 0w/xy se uvádí při -35-ti....

SAE 5w30 by šlo ale taky, u toho Yacca bude trošku rozdíl možná v základové složce nebo v aditivaci, ale asi zanedbatelný.
A Mobil1 5w30 ESP je ve své třídě jeden z těch hodně dobrých. I když znovu napíši že nejlepší olej je jeho včasná výměna, a tady bych měnil po/do 10-ti tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Pitris píše:Pokud Krakonošovo, možná bych šel i do SAE 0w30.
Ano Krakonošovo, na druhou stranu to má bufíka kterej aspoň trochu pomůže a taky staní v garáži ( takový tý venkovní starý, ale pár stupňů přidá). Z garáže ale nebude ani 50% startů samozřejmě.
no Yacco to být nemusí ale nabyl jsem dojmu že bude kvalitnější jak Shell nebo i Mobil, což teda podle toho co píšeš asi nemusí být pravda
a další věc je že asi nekoupím panč, to u Mobilu nevím nevím kde to koupit abych měl jistotu
Pitris píše: SAE 5w30 by šlo ale taky, u toho Yacca bude trošku rozdíl možná v základové složce nebo v aditivaci, ale asi zanedbatelný.
A Mobil1 5w30 ESP je ve své třídě jeden z těch hodně dobrých. I když znovu napíši že nejlepší olej je jeho včasná výměna, a tady bych měnil po/do 10-ti tkm.
Měnit po 10k budu to je samozřejmost
na Volvoforum mi doporučili ten VX 1703 FAP 5W30, nevím kvůli čemu
Ten Mobil je až tak dobrý ? Já myslel že třeba to Yacco bude lepší ale není to ničim podložený, jen pocit že to stojí stejně a není to tak znamý, tak by to mohli být lepší :D
Tak teď furt nevím zda 5w vs 0w a jestli Mobil nebo Yacco nebo něco jiného by někdo ještě doporučil ? Cenový rozdíl je zanedbatelný
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Yacco je sice trošku skoupé na info v TL, ale jsou to velmi kvalitní oleje. Navíc u nich zřejmě fejk nehrozí. To se asi nedá napsat o Mobilu1, ale jako velké riziko bych to (pokud někde není extremnízká cena) neviděl. Pro Mobil1 ESP hovoří dobré výsledky jetého oleje z laborky, co se dají najít.
Je fakt že plusový rozdíl mezi 0w a 5w pro 0w se projeví až ve velkém mrazu. 5w30 je zase střihově malinko stabilnější. Ovšem ty rozdíly jsou až "na hraně". Při běžné jízdě a intervalu výměn 10 tkm je to zanedbatelné.
A jestli to Yacco doporučuje víc lidí přímo na Volvofóru, asi ví o čem mluví - nebál bych se toho.... Kromě toho ten VX 1703 5w30 je :wink:

Ono v dnešní době (když vynechám neznámé značky, kde ta kvalita může pokulhávat - čímž neříkám nutně že ano), tak jsou dobré a lepší oleje. A když se mění včas, ty drobné rozdíly v nich se i stírají.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

ono se tady píše že ten VX 1703 5w30 se už nevyrábí a tohle je náhrada za něj, takže bych asi vzal ten, asi to bude hodně podobný nebo fakt stejný
furt mě to hlodá jestli nemám vzít 0W30 ( a to bych bral Mobil ESP jestli jsou kvalitou podobný, tak je levnější a dostupnější jak Yacco 0w)
Když porovnám ty mezi kterými se tedy rozhoduju, tzn. mobil esp 0w30 a ten Yacco 5w30 viz výše, tak rozdíl viskozity na 40°je 2,2, tedy dost malý, tohle je ten rozdíl 0w vs 5w nebo je to ještě v něčem jiném co přehlížím ? Nemít to hydroštely, tak beru 5w a je to, takhle váhám.

Ale jak píšeš, asi ten rozdíl bude minimální a řeším už hovadiny, pokud to stejně vyměním po 10k km. Ale názory co by jste zvolili vy ostatní a zkušenější uvítám :D díky
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od jarson1 »

ja by som zvolil toto:
http://www.olejlevne.cz/olejlevne/eshop ... 30-USVO-8L
tu mas "parametre":
https://www.ravenol.de/en/product-range ... sae-0w-30/
...lenže to nie je Yacco a navyse je to ten co nechces - A5 :?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Že to není yacco vůbec nevadí ale vadí že tohle bude mít snížený HTHS a tím pádem méně "maže" potom co se dostane na provozní teplotu. Další věc je že to bude obsahovat oproti C3 víc "popela", tím pádem hůře pro DPF. Říkám to dobře nebo ne?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Ano. Já bych tedy taky (jestli je DPF a budou výměny po 10-ti tkm) použil olej s ACEA Cx. (Byť Volvo možná povoluje B5). Ta snížená HTHS nevadí při krátkých jízdách, ale MŮŽE to být problém u těch delších. Hlavně když už nenový motor. Yacco samozřejmě není jediné, a třeba hen ten Ravenol je důstojný "konkurent" (i když u toho SSV je HTHS pod 3 docela málo), ale dobrých olejů je mnógo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Dík za potvrzení mé domněnky.
Pokud bych měl brát Ravenol tak VSW SAE 0W-30.
Ale cena je vyšší jak Mobil ESP 0w30 i Yacoo 5w30, mezi kterými se rozhoduju doposud a kvalitou mají být oba dobré, tak asi není třeba přeplácet za Ravenol, nebo je v něčem lepší ?
Nemůžu se rozhodnout tak jsem začal zkoumat i ceny a zaujal mě ještě Shell Helix Ultra Professional AV-L který vyjde jednoznačně nejlevněji. Je kvalitou v něčem horší jak ten Mobil/Yacco/Ravenol ?

EDIT: jsem kouknul na ten ravenol VSW a vypadá fakt dobře, má ty parametry malinko lepší jak ten Mobil ESP 0w30, jen škoda že je zrovna nejdražší, ale možná by za to stál :D ale není moc k sehnání
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Ravenol VSW jde sehnat na dufy.cz 4 litry za Palackýho, Shell AV-L je dostupnější a snad i levnější, Yacco zhruba jak Ravenol. Ten Shell má nejvyšší TBN, je viskozitně nejstálejší a boduje cenou, ale kilometrově vydrží míň, Ravenol je zas nepatrně lepší za tepla, Mobil1 0w30 má TBN a viskozitu za provozní teploty podobné, Yacco bohužel dost info tají, ale nekvalitní rozhodně není.
Ale znovu: Při výměně po 10-ti tkm je to v podstatě (možná úplně) jedno jaký z nich.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Jojo tu poslední větu beru na vědomí. Něco z toho vyberu, aktuálně vede ten Ravenol, ty parametry vypadají o trošičku líp jak ty ostatní. Ale třeba si to spočítám a vezmu nakonec ten Shell, vždyť je to jedno. Díky za rady každopádně.
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Tak jsem narazil na tu nedostupnost těch méně profláklých olejů, objednal jsme ten ravenol a z dufy odpověď že na skladě není a nebude aspoň měsíc a až bude tak pouze v 5ti litrovkach.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Méně profláklé které? Yacco a Amsoil? Oba na znackoveoleje.cz
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gigy
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 25, 2020 10:34

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od gigy »

Ravenol
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Nově má podle ofic.stránek yacco galaxie 5w40 pao/esters. Dříve bylo jen vyznačeno esters.

Jinak když se kouknu zpětně 3 roky....Co jsem to tady plácal za nesmysly. No zajímavý
Odpovědět