Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Twe, dej tam TQR 10-50.
Ver tomu, ze bych si do svyho decinezrouciho motoru, sracku nenalil. A kdyby jo, coz uz se stalo, sla ven. A to jezdim mesto i mimo, s vozikem a par metrakama ruznych nakladu. Slusne mi to docasne zivi, toz to Alma musi zvladnout...
Cenove te nezrujnuje.
Stejne jako ELF. A prestan Pandorovatet. Proste motor ma cosi za sebou a bez zasahu mechanickeho, lepsi nebude. Hlavne neres Estery a paopitchoviny. To muzes do nezrajiciho a cisteho motoru. Sorry za otevrenost, ale furt lepsi, nez kdybych ti to rekl do voci na srazu. A taky ver, staremu psu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše:...Dlouhodobě jsem používal (a stále používám) 5W50 a "hustší" 10W50 (Valvoline) a 10W60 (Sunoco)...
Oprava - ne Valvoline, nýbrž Total Quartz (Pedro mě navedl, děkuju!), ač je to fuk, výsledek popsán...
Pedro píše:Twe, dej tam TQR 10-50.....Hlavne neres Estery a paopitchoviny. To muzes do nezrajiciho a cisteho motoru...
Kupř. já do Omči, který přestal olej chutnat prakticky úplně... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Pedro píše:Twe, dej tam TQR 10-50.
Ver tomu, ze bych si do svyho decinezrouciho motoru, sracku nenalil. A kdyby jo, coz uz se stalo, sla ven. A to jezdim mesto i mimo, s vozikem a par metrakama ruznych nakladu. Slusne mi to docasne zivi, toz to Alma musi zvladnout...
Cenove te nezrujnuje.
Stejne jako ELF. A prestan Pandorovatet. Proste motor ma cosi za sebou a bez zasahu mechanickeho, lepsi nebude. Hlavne neres Estery a paopitchoviny. To muzes do nezrajiciho a cisteho motoru. Sorry za otevrenost, ale furt lepsi, nez kdybych ti to rekl do voci na srazu. A taky ver, staremu psu.
Já jsem ted na sobě dost pracoval, a vůbec mě nevadí otevřenost a upřimnost. Ba naopak. A navíc i ty si sám sobě nelžeš. Ikdyby si mě to řekl na srazu, tak neva. Jo zkusím ten Total někde najít
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:
Colommbo píše:...Dlouhodobě jsem používal (a stále používám) 5W50 a "hustší" 10W50 (Valvoline) a 10W60 (Sunoco)...
Oprava - ne Valvoline, nýbrž Total Quartz (Pedro mě navedl, děkuju!), ač je to fuk, výsledek popsán...
Pedro píše:Twe, dej tam TQR 10-50.....Hlavne neres Estery a paopitchoviny. To muzes do nezrajiciho a cisteho motoru...
Kupř. já do Omči, který přestal olej chutnat prakticky úplně... :wink:
Tak taky bych udělal zásah do motoru, ale u těchto Bmw motoru to je spíš na válcích a pistních kroužcích, pístech a to není jak udělat gufera ventilů...Nicméně jak si čtu borce na bmw forech tak moje spotřeba na ty kilometry je směsná. Borci běžně dolívají 0.6- 1 L....
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Těmi ventilovými gufery jsem si taky nebyl jistý (ve smyslu možných jiných/dalších příčin spotřeby oleje), akorát při představě demontáže víc jak poloviny motoru se "mi" do toho furt nechtělo. Nebýt mekánika, jenž nabídl výměnu bez demontáže hlav, dolíval bych dosud... Zrovna teď je tomu rok, co jsem nechal výměnu udělat, tož ať to ještě nějakou chvíli vydrží... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:Já jsem ted na sobě dost pracoval, a vůbec mě nevadí otevřenost a upřimnost. Ba naopak. A navíc i ty si sám sobě nelžeš. Ikdyby si mě to řekl na srazu, tak neva.
Tak ještě zkus něco udělat se svým písemným projevem, zejména co do gramatiky. Je to k pláči!
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Šlahnu tam Nakonec Penrite HPR 10 10w50. 10L za 1900kč. Total mě nepotěšil vlastnostma. Je to ještě tekutější než 5w50 Yacco. Total by byl za 1750kč. Obě ceny bez pošty. Kdyby chtěl náhodou někdo taky ten Penrite napiště do zprávy. Mají poštu za 160 kč a nad 2000 zdarma.
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Jerry3 píše:
adosM píše:Já jsem ted na sobě dost pracoval, a vůbec mě nevadí otevřenost a upřimnost. Ba naopak. A navíc i ty si sám sobě nelžeš. Ikdyby si mě to řekl na srazu, tak neva.
Tak ještě zkus něco udělat se svým písemným projevem, zejména co do gramatiky. Je to k pláči!
Jerry gramatika mě nikdy netrápila a netrápí.. :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

A tomu se říká "na sobě popracovat"? Vždyť znalost mateřského jazyka vždy patřila k základům vzdělanosti a kulturní úrovně jedince.
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Jerry3 píše:A tomu se říká "na sobě popracovat"? Vždyť znalost mateřského jazyka vždy patřila k základům vzdělanosti a kulturní úrovně jedince.
Pracoval jsem na sobě, ale ne ve znalosti jazyka, a kultura mě taky nic neříkala. Já píšu dobře jen když chci. :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:Já píšu dobře jen když chci. :D
Vpravdě zajímavá "omluvenka". Budu se muset zeptat nějakého učitele, zda se s tím už setkal.

Ale znám to od řemeslníků - také pracují dobře, jen když chtějí. Jakože u, resp. pro zákazníka nechtějí nikdy. Což mne vede k přesvědčení, že už to vlastně ani neumějí. Stejně jako ty neovládáš rodný jazyk!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Rodný jazyk bezpečně ovládá už čím dál méně lidí, bohužel. Na různých diskusních fórech je to víceméně hrůza (spíš více...) a že na to lidi kašlou (nevadí jim to, neřeší to), je smutný. Co tak poočku sleduju, na tom zdejším jsme tak akorát my dva, zdá se... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Když ono ani tak nejde o to, do jaké míry kdo ovládá mateřský jazyk, ale spíše o to, jakým způsobem adosM zareagoval na mé doporučení, že by to chtělo zapracovat na písemném projevu. Tedy když už nám měl potřebu oznámit, že na sobě zapracoval... (jinak bych sem/do tohoto vlákna znovu nelezl, jelikož jeho laborování s olejem do motoru mne už se.e skoro stejně, jako např. Pedra)
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Já to chápu Jerry. Nejeden by z toho mého tápaní byl mimo. Ale už jsem se konečně dopracoval na viskozitu oleje, který budu dávat. V zimě jezdit málo, a když aspon 30 km trasu a jinak tam hodim 10w50.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Rodný jazyk bezpečně ovládá už čím dál méně lidí, bohužel. Na různých diskusních fórech je to víceméně hrůza (spíš více...) a že na to lidi kašlou (nevadí jim to, neřeší to), je smutný. Co tak poočku sleduju, na tom zdejším jsme tak akorát my dva, zdá se... :D
Jó Jirko,doba se mění,já jsem si tuhle na jiném fóru dovolil připodotknout,že by bylo fajn si ohlídat alespoň i/y,že z toho pálí oči.Byl jsem poučen,že takhle tedy ne a nemám spamovat vlákno. :shock: :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět