Oleje Petro Canada

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Oleje Petro Canada

Příspěvek od Návštěvník »

Má někdo z vás praktické zkušenosti s mazivy Petro Canada? :?:
vata

Petro-Canada

Příspěvek od vata »

Petro-Canada, jenom chvála. Naše společnost používá motorové oleje do Nákladních automobilů(tahače) a jsme maximálně spokojeni. Protože i řidič přišel po výměně oleje s tím, že se mu snižil hluk motoru. No ještě aby ne s API CI-4 plus.
lada

petro canada

Příspěvek od lada »

taky se zajimam o tento olej a zde je odkaz na corvette forum(anglicky), kde jsem se ptal na zkusenosti s olejem petro canada

http://forums.corvetteforum.com/showthr ... ?t=1018123
Návštěvník

Re: petro canada

Příspěvek od Návštěvník »

lada píše:taky se zajimam o tento olej a zde je odkaz na corvette forum(anglicky), kde jsem se ptal na zkusenosti s olejem petro canada

http://forums.corvetteforum.com/showthr ... ?t=1018123
Bohužel angličtinu neovládám. Nešlo by to nějak stručně shrnout.
lada

petro canada

Příspěvek od lada »

strucne: neni "nejlepsi' a je srovnatelny s kteroukoli jinou renomovanou znackou
JIŘINKA

Re: petro canada

Příspěvek od JIŘINKA »

lada píše:strucne: neni "nejlepsi' a je srovnatelny s kteroukoli jinou renomovanou znackou
:lol: No koukal jsem na charakteristiku olejů PETRO-CANADA, a nevím o žádné jiné značce, která by měla tak kvalitní základový olej. Vyveďte mě z bludu, ale kvalita oleje je zejména závislá na čistotě tohoto základového oleje - potažmo o tom hovoří množství nejvyšších norem pro nejnovější vozový park těchto olejů.Poraďte mi tedy - dávám tento olej do nových tahačů a chci tam dávat to nejlepší! Slyším hodně rad, ale jen u těchto olejů vidím skutky.
JaK

Re: petro canada

Příspěvek od JaK »

Petro-Canada má jistě velmi kvalitní základové oleje, nicméně není to nic výjimečného. Výrobní proces je licence od firmy ChevronTexaco, oleje vyráběné stejným procesem v Evropě dodává firma Fortum. Kromě toho existuji i jiné výrobní procesy dalších firem, které vyrábé oleje srovnatelné kvality. Tedy základové oleje jsou velmi dobré, nejsou ale jediné na světě. To všechno dělá reklama. To jen na doplnění výše uvedených informací.
Jinak když se podíváte na specifikace těch olejů, tak jsou téměř všechny určeny pro nákladní automobily. Pro evropské motory osobních automobilů to už tak veselé není.
Hasan

Petro Canada

Příspěvek od Hasan »

Tady nám někdo lže. Ale kdo? Na stránkách dovozce Petro Canady je uvedeno, že tkzv.HT proces je v podstatě patent fy. Peto canada. Komu tedy věřit?!
Byl u mně zástupce Petro Canady a chtěl jsem ten olej nabízet zákazníkům, ale teď nevím?javascript:emoticon(':evil:')
JaK

Re: Petro Canada

Příspěvek od JaK »

Tak ještě jednou a podrobněji. Výroba toho zázračného oleje Petro-Canada se skládá zhruba ze tří stupňů. První a třetí stupeň nejsou nijak náročné ani nové. Ty se v Canadě v rafinerii Mississauga, Ontario, využívaly již začátkem 90. let. V r. 1994 se rozhodli, že inovují výrobu a zvýší kapacitu rafinerie. A proto nakoupili licenci k procesu Isodewaxing od firmy Chevron. Tento proces, 2. stupeň výroby zmíněných základových olejů, je právě ten, který dělá ty oleje tak kvalitní. A pro přehled: první jednotka Isodewaxingu pracuje v rafinerii Chevronu od r. 1993 v Richmondu, druhá jednotka od r. 1994 v rafinerii Excel Paralubes, Westlake (Conoco a Pennzoil). Petro-Canada je v pořadí třetí firma využívající tuto technologii. Od té doby pracují další jednotky, kromě jiných v Brazilii (Petrobras), Jižní Korei (Caltex) a také ve Finsku (Fortum). O koupi licence se uvažuje v Rusku, Polsku a možná i jinde.
A obyčejného prodejce nepodezírejte ze lži. Vždyť on jenom papouškuje, co mu nakukají z marketingového oddělení. A v českém marketingovém oddělení zase papouškují to, co dostanou z Canady. A marketing je vždy založen na menším či větším mlžení. Oni slovo lež neradi používají.
Vše podstatné je možné si ověřit na této adrese, samozřejmě pouze anglicky:
http://www.chevrontexaco.com/news/archi ... 4-12-1.asp
Hasan

Příspěvek od Hasan »

Dík Jakovovi za profesionální a vyčerpávající odpověď. Zkusím tu Petro Canadu a uvidí se.
marpie

Re: Petro Canada

Příspěvek od marpie »

JaK píše:Tak ještě jednou a podrobněji. Výroba toho zázračného oleje Petro-Canada se skládá zhruba ze tří stupňů. První a třetí stupeň nejsou nijak náročné ani nové. Ty se v Canadě v rafinerii Mississauga, Ontario, využívaly již začátkem 90. let. V r. 1994 se rozhodli, že inovují výrobu a zvýší kapacitu rafinerie. A proto nakoupili licenci k procesu Isodewaxing od firmy Chevron. Tento proces, 2. stupeň výroby zmíněných základových olejů, je právě ten, který dělá ty oleje tak kvalitní. A pro přehled: první jednotka Isodewaxingu pracuje v rafinerii Chevronu od r. 1993 v Richmondu, druhá jednotka od r. 1994 v rafinerii Excel Paralubes, Westlake (Conoco a Pennzoil). Petro-Canada je v pořadí třetí firma využívající tuto technologii. Od té doby pracují další jednotky, kromě jiných v Brazilii (Petrobras), Jižní Korei (Caltex) a také ve Finsku (Fortum). O koupi licence se uvažuje v Rusku, Polsku a možná i jinde.
A obyčejného prodejce nepodezírejte ze lži. Vždyť on jenom papouškuje, co mu nakukají z marketingového oddělení. A v českém marketingovém oddělení zase papouškují to, co dostanou z Canady. A marketing je vždy založen na menším či větším mlžení. Oni slovo lež neradi používají.
Vše podstatné je možné si ověřit na této adrese, samozřejmě pouze anglicky:
http://www.chevrontexaco.com/news/archi ... 4-12-1.asp
Znamená tedy, když Chevron používá ten speciální druhý stupeň, jsou oleje Texaco dostupné u nás dělané touto technologií?
JaK

Re: Petro Canada

Příspěvek od JaK »

Marpie, život je trochu složitější. Kéž by bylo všechno tak jednoduché, aby každý míchal oleje z toho, co sám vyrábí. Ale ono to tak být nemusí. ChevronTexaco má velkou domovskou rafinerii v Richmondu v Kalifornii. Ale motorové oleje pro evropský trh vyrábí v Belgii. A jde o to, co je levnější, zda dovážet své základové oleje z Kalifornie nebo nakupovat základové oleje přímo v Evropě. Jde také o to, jestli kapacita rafinerie v Kalifornii není plně vytížená spotřebou olejů v USA. V Evropě lze nakoupit také oleje vyráběné technologií Chevron (z Finska), velmi kvalitní základové oleje se do Evropy pravděpodobně ve velkém dováží i z východní Asie - Jižní Korea, Malaysie, Singapur. Není třeba si dělat starosti, že některé oleje jsou založeny na nějakém extra oleji, a proto jsou i kvalitativně výrazně lepší. Většina motorových olejů srovnatelné specifikace jsou plus minus stejné.
marpie

Re: Petro Canada

Příspěvek od marpie »

JaK píše:Marpie, život je trochu složitější. Kéž by bylo všechno tak jednoduché, aby každý míchal oleje z toho, co sám vyrábí. Ale ono to tak být nemusí. ChevronTexaco má velkou domovskou rafinerii v Richmondu v Kalifornii. Ale motorové oleje pro evropský trh vyrábí v Belgii. A jde o to, co je levnější, zda dovážet své základové oleje z Kalifornie nebo nakupovat základové oleje přímo v Evropě. Jde také o to, jestli kapacita rafinerie v Kalifornii není plně vytížená spotřebou olejů v USA. V Evropě lze nakoupit také oleje vyráběné technologií Chevron (z Finska), velmi kvalitní základové oleje se do Evropy pravděpodobně ve velkém dováží i z východní Asie - Jižní Korea, Malaysie, Singapur. Není třeba si dělat starosti, že některé oleje jsou založeny na nějakém extra oleji, a proto jsou i kvalitativně výrazně lepší. Většina motorových olejů srovnatelné specifikace jsou plus minus stejné.
Tak jo díky za odpověď. Utvrdila i mne v tom, že až tak není důležité kupovat olej podle značky jako podle specifikace předepsané pro ten či onen motor.
JIŘINKA

Re: Petro Canada

Příspěvek od JIŘINKA »

JaK píše:Tak ještě jednou a podrobněji. Výroba toho zázračného oleje Petro-Canada se skládá zhruba ze tří stupňů. První a třetí stupeň nejsou nijak náročné ani nové. Ty se v Canadě v rafinerii Mississauga, Ontario, využívaly již začátkem 90. let. V r. 1994 se rozhodli, že inovují výrobu a zvýší kapacitu rafinerie. A proto nakoupili licenci k procesu Isodewaxing od firmy Chevron. Tento proces, 2. stupeň výroby zmíněných základových olejů, je právě ten, který dělá ty oleje tak kvalitní. A pro přehled: první jednotka Isodewaxingu pracuje v rafinerii Chevronu od r. 1993 v Richmondu, druhá jednotka od r. 1994 v rafinerii Excel Paralubes, Westlake (Conoco a Pennzoil). Petro-Canada je v pořadí třetí firma využívající tuto technologii. Od té doby pracují další jednotky, kromě jiných v Brazilii (Petrobras), Jižní Korei (Caltex) a také ve Finsku (Fortum). O koupi licence se uvažuje v Rusku, Polsku a možná i jinde.
A obyčejného prodejce nepodezírejte ze lži. Vždyť on jenom papouškuje, co mu nakukají z marketingového oddělení. A v českém marketingovém oddělení zase papouškují to, co dostanou z Canady. A marketing je vždy založen na menším či větším mlžení. Oni slovo lež neradi používají.
Vše podstatné je možné si ověřit na této adrese, samozřejmě pouze anglicky:
http://www.chevrontexaco.com/news/archi ... 4-12-1.asp


:lol: Pánové, pánové, pánové - mám čím dál větší pocit, že tady někdo mlží :wink:
Ptal jsem se Vás na kvalitnější olej, než je olej P-C, odpovědí mi bylo, že tento olej není ničím zvláštní. Přesto jsem u žádné jiné společnosti, která tento "standartní" olej používá neviděl tak vysoké specifikace - včetně TEXACA. Ubezpečuje mě to pouze v tom, že na víc než na pomluvy se nedokážete zmoci. Reaguji jen proto, protože jsem měl možnost vidět něco málo z technologie PETRO-CANADA a jejich patent na výrobu základového oleje se neskládá pouze ze tří procesů jako u Vašich olejů, ale z pěti, které mají vliv na čistotu základového oleje - 99,9%, tzv. HT Purity proces. Prosím - nepomlouvejte - napište o kvalitnějším oleji, než P-C je. Díky.
Návštěvník

Re: petro canada

Příspěvek od Návštěvník »

lada píše:strucne: neni "nejlepsi' a je srovnatelny s kteroukoli jinou renomovanou znackou
Odpovědět