Oleje Petro Canada

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

vazeni pani, poradte mi prosim aky kvalitny olek mam kupit do mazdy?? vdaka
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Anonymous píše:vazeni pani, poradte mi prosim aky kvalitny olek mam kupit do mazdy?? vdaka
A do jaké? Typ přesně podle TP a rok výroby?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Luboš T. píše:
Anonymous píše:vazeni pani, poradte mi prosim aky kvalitny olek mam kupit do mazdy?? vdaka
A do jaké? Typ přesně podle TP a rok výroby?
je to Mazda 2, rok vyroby 2003, motor 1,4 16 V
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Můžete použít např. http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=719 nebo jako levnější variantu minimálně stejně kvalitní olej http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=27 . Náplň potřebujete 4 l, výměnná lhůta 15 000 km nebo 12 měsíců.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

a co tam dat nejaky Mobil 1???
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Chcete-li Mobil můžete, odpovídá třeba tento: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=564
craken

Příspěvek od craken »

a este popraosim o poslednu radu...ktory olej by ste zvolil pre moje auto? Petro - canada alebo Mobil...vdaka
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

craken píše:a este popraosim o poslednu radu...ktory olej by ste zvolil pre moje auto? Petro - canada alebo Mobil...vdaka
Vyberte si třeba ten,který má hezčí obal. Hlavně aby splňoval klasifikace, doporučené výrobcem motoru.
cronos

Příspěvek od cronos »

Ja ešte doplním niečo o Petro Canada...

Spoločnosť vznikla v roku 1975 rozhodnutím Kanadského parlamentu. V roku 1976 kúpili spol. ARCAN, v r. 1979 PACIFIC 66, 1981 FINA, 1983 BP, 1985 GULF a 2002 VEBA OEL. To len tak na okraj...

Hlavné sídlo Calgary, št. Alberta.
Aktíva k roku 2002 - 13,4 mld USD
Obrat v r.2002 - 9,9 mld USD
Zisk v r.2002 - 974 mln USD
Počet zamestnancov - 16 400
Zaznamenaná na burze - TSX (PCA) & New York Stock Exchange (PCZ)

Producenti základových olejov skupín II a III:

EXXON 30%
CHEVRON 25%
Petro Canada 22%
Sun 16%
Ostatný 7%

Takže nie sú to (podľa mňa) outsideri... Len škoda, že propagácia ich produktov v Európe je mizerná. Ale zase na druhej strane, spomeniem CASTROL - je pravda, že na každom kroku na nás pozerá nejaká ich reklama, ale tú reklamu treba zaplatiť. Takže, ak si od ceny 1l akéhokoľvek oleja CASTROL odpočítam náklady na reklamu, koľko mi zostane cena samotného oleja? Nechcem a netvrdím, že CASTROL je zlý. To nie, ale zase to nie je žiaden zázrak, akurát majú premakaný a agresívny marketing.

Toť vsjo...
cronos

Příspěvek od cronos »

A prepáčte za otvorenie starého vlákna, až teraz som si všimol dátum predchádzahúceho príspevku...SORRY... :oops:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

cronos píše:A prepáčte za otvorenie starého vlákna, až teraz som si všimol dátum predchádzahúceho príspevku...SORRY... :oops:

...to vôbec nevadí,rad sa dozviem zase niečo nove...a myslim že aj ostatny...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: petro canada

Příspěvek od Pitris »

JIŘINKA píše:
lada píše:strucne: neni "nejlepsi' a je srovnatelny s kteroukoli jinou renomovanou znackou
:lol: No koukal jsem na charakteristiku olejů PETRO-CANADA, a nevím o žádné jiné značce, která by měla tak kvalitní základový olej. Vyveďte mě z bludu, ale kvalita oleje je zejména závislá na čistotě tohoto základového oleje - potažmo o tom hovoří množství nejvyšších norem pro nejnovější vozový park těchto olejů.Poraďte mi tedy - dávám tento olej do nových tahačů a chci tam dávat to nejlepší! Slyším hodně rad, ale jen u těchto olejů vidím skutky.
Ještě to vlákno otevřu: 8) Je fakt, že oleje PETRO-CANADA mají dobré specifikace a hodně schválení.
http://www.iob.cz/automobilove-oleje/mo ... i-vozy.php
http://www.iob.cz/automobilove-oleje/mo ... i-vozy.php
Návštěvník

zkušenost

Příspěvek od Návštěvník »

po servisním zásahu v ELITu mi dali prý kvalitní olej /už nevím co to bylo/ a bylo to hned poznat tak jsem tam nalil zpátky DURON XL 10W-40 a autino zase ožilo a spotřeba taky klesla Opel Astra G 16/16V
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: zkušenost

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:po servisním zásahu v ELITu mi dali prý kvalitní olej /už nevím co to bylo/ a bylo to hned poznat tak jsem tam nalil zpátky DURON XL 10W-40 a autino zase ožilo a spotřeba taky klesla Opel Astra G 16/16V
Ano, když už si nechám měnit olej v servisu, tak si dovezu "svůj". A pokud mi ho tam nechtějí dát, nebo neumožní být u toho (nebo to aspoň vidět), tak to o něčem svědčí :( .....a šel bych jinam.
Ale to pouze čistě hypoteticky - já si olej (a filtr) měním sám.....
ToyTom
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 09, 2021 12:36

Re: Oleje Petro Canada

Příspěvek od ToyTom »

Zdravím....dovolím si toto téma otevřít. Když se podívám na výběr kvalitních 5w30 a3b4 zas tolik toho není. Jedna z variant je i Petro-Canada supreme synthetic. Má někdo zkušenosti? Tyto oleje jsou trochu dražší než shell, valvoline. Jak je to s tím základovým olejem? Jak byste ho řadili ve srovnání s Shell helix ultra? :wink:
Toyota Avensis 1,8 vvti 95 kw 2008 - Shell Helix Ultra 5w30
Toyota Avensis 2,0 D4D 81 kw 2002 - Valvoline Max Life 10w40
Mazda B2500 2,5 TD 80 kw 2004 - Eni I-Sint 10W-40
Odpovědět