Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Kukáš dobre ale na cz stránke to majú špatne :lol: pozri ravenol de :wink: a priamu úmeru tu nehľadaj
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-0w-30
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-5w-30
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jerome »

Mirec 29 píše:tu nejde o HTHS (to všetci poznáme a vieme o čom vypovedá) ale o HTFS :lol: :wink:
Ty brďo,tak toto je už moc na mňa :lol: Podľa mňa, je to jak pichať prst do hovna a skúmať čo som vysral :lol: bol som v tom, že si chalan pomýlil písmená :D Tak nič... :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:Máš recht :twisted: Já sem se svojí ještě poctivou atmosférou K24Z3 bez zbytečných fičur a s plnotučným Ravenolem SSL (už) nepatřím.
Presne tak ;)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Brodys »

Mirec 29 píše:Kukáš dobre ale na cz stránke to majú špatne :lol: pozri ravenol de :wink: a priamu úmeru tu nehľadaj
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-0w-30
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-5w-30
Tak to je super, já dle toho na zimu vybíral olej ;-)
Tak mi ještě řekni, jak ty dva oleje porovnat při stejné teplotě? FDS má čísla nižší, ale jak ty píšeš při nižší teplotě, kde jsi našel to, že při -35 a 40 už na tom bude hůř?
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

jerome píše:
Mirec 29 píše:tu nejde o HTHS (to všetci poznáme a vieme o čom vypovedá) ale o HTFS :lol: :wink:
Ty brďo,tak toto je už moc na mňa :lol: Podľa mňa, je to jak pichať prst do hovna a skúmať čo som vysral :lol: bol som v tom, že si chalan pomýlil písmená :D Tak nič... :lol:
Každý máme svoju úchylku :lol:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od kornel »

:lol: jerome nabehol si si, moc komentuješ občas
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Brodys píše:
Mirec 29 píše:Kukáš dobre ale na cz stránke to majú špatne :lol: pozri ravenol de :wink: a priamu úmeru tu nehľadaj
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-0w-30
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-5w-30
Tak to je super, já dle toho na zimu vybíral olej ;-)
Tak mi ještě řekni, jak ty dva oleje porovnat při stejné teplotě? FDS má čísla nižší, ale jak ty píšeš při nižší teplotě, kde jsi našel to, že při -35 a 40 už na tom bude hůř?
Dá sa použiť kalkulačka myslím že link tu niekde je...ale toto by som fakt neriešil lebo podstatné rozdiely budú pri takých teplotách pri akých sa nachádzať nebudeš...pri našich zimách je to šuma fuk či fds alebo ssv podstatné je že sú oba so zníženou hths. Išlo mi len o to aby si nebol v omyle čo sa čísel týka jelikož na tej CZ stránke je to zle...
Dobre si vybral buď v kľude :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Brodys »

Mirec 29 píše:
Brodys píše:
Mirec 29 píše:Kukáš dobre ale na cz stránke to majú špatne :lol: pozri ravenol de :wink: a priamu úmeru tu nehľadaj
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-0w-30
https://www.ravenol.de/en/product/motor ... -sae-5w-30
Tak to je super, já dle toho na zimu vybíral olej ;-)
Tak mi ještě řekni, jak ty dva oleje porovnat při stejné teplotě? FDS má čísla nižší, ale jak ty píšeš při nižší teplotě, kde jsi našel to, že při -35 a 40 už na tom bude hůř?
Dá sa použiť kalkulačka myslím že link tu niekde je...ale toto by som fakt neriešil lebo podstatné rozdiely budú pri takých teplotách pri akých sa nachádzať nebudeš...pri našich zimách je to šuma fuk či fds alebo ssv podstatné je že sú oba so zníženou hths. Išlo mi len o to aby si nebol v omyle čo sa čísel týka jelikož na tej CZ stránke je to zle...
Dobre si vybral buď v kľude :wink:
Tak díky;-) Ale jak jsem na sebe byl pyšnej, že na zimu mám nejlepší z možných, tak už nejsem;-)
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

FDS má acea A7 čo žiadny iný nemá...to znamená ešte prísnejšie limity na opotrebenie vačky v porovnaní s A5... môžeš byť pyšný :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Brodys »

Já to na té piksle nemám, i když je z letošního roku, ale díky za útěchu ;-)
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Shi »

Brodys píše:Přesně jak píšeš, takhke jsem koukal na čísla u 0w30 SSV a 5w30 FDS. A ve všem mi pro hybrid přišla paradoxně (zvlášť na zimu) lepší ta 5w30.
Viskozita při -10C:
Ravenol FDS 5w-30: 1026 cSt
Ravenol SSV 0w-30: 846 cSt

Rozdíl 200 cSt není moc významný a celkově mi FDS přijde jako trochu jiná liga. Na druhou stranu odhad HTFS je:
Ravenol FDS: 2,1
Ravenol SSV: 2,2

Já mám s hybridem ten problém, že náš hybrid buď jako správný hybrid poskakuje po městě a v kolonách a teplota oleje bude mít problém vyhrabat se na těch 80 stupňů, a nebo taky lítá v levém pruhu dálnice D1, kde u normálního auta teplota oleje leze nad 100 stupňů. Takže tyto dva režimy jsou u hybridu z hlediska tepelného namáhání oleje úplně jiné.
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Shi »

Shi píše:Ano, chápeme to stejně. Časem zkusím TSJ nacpat do tabulky a dám sem výsledek. Pro mě jsou podstatné oleje na krátké trasy a proto nechávám oleje 10w mimo.
HTFS:
Ravenol TSJ 10w-30: 2.44
To vůbec není špatné, ale čekal jsem trochu víc, byť odhad množství VI je 3,6% a to je sympaticky málo.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Tiež som čakal viac...ale ako vravíš aj tak veľmi pekne... ďakujem :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Shi píše:
Já mám s hybridem ten problém, že náš hybrid buď jako správný hybrid poskakuje po městě a v kolonách a teplota oleje bude mít problém vyhrabat se na těch 80 stupňů, a nebo taky lítá v levém pruhu dálnice D1, kde u normálního auta teplota oleje leze nad 100 stupňů. Takže tyto dva režimy jsou u hybridu z hlediska tepelného namáhání oleje úplně jiné.
Vôbec by som sa nebál jedného ani druhého... že je to hybrid neznamená že nezvládne svižnú jazdu ako "normálne" auto...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jarson1 »

A7 u fds-ka.
Sam som zvedavy. Par dni dozadu som kupil bandasku. Ale bola z akcie 4+1, aj podla data nie tohtorocna a samozrejme to tam nema. Dnes som cakal dalsiu zasielku. Mešká... Ma byt zajtra. Je tam okrem ineho zase fds z akcie 4+1, teda myslim , ze to tiez bude len dopredaj, ale vzal som k tomu 2 ks litrovky. Tak som zvedavy. Je to od ofiko ravenolu, mozno bude uz s tou A7.
Pride, uvidim, dam vediet.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět