Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jarson1 »

Ano. Aj ja . Mtf 3 bude na rade uz tento mesiac :) Dva litriky uz cakaju v garazi na polici.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Shi »

Brodys píše:Já teda nijak skvěle německy neumím, nicméně ten člověk s Yarisem GR by rád přešel na olej s vyšší viskozitou, protože se mu ta 0w20 nepozdává a je tam i zmínka o měděných pilinách. A to na ten vzorek najel 8tkm celkem piánko.....
Ehm. Naměřených 20ppm má k pilinám hodně daleko, navíc ten motor byl v podstatě ještě v záběhu a majitel uvádí četné velmi krátké trasy. Výsledek s olejem s vyšší viskozitou by pravděpodobně nebyl o moc lepší.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

jarson1 píše:Ano. Aj ja . Mtf 3 bude na rade uz tento mesiac :) Dva litriky uz cakaju v garazi na polici.
Já budu potřebovat ještě litr dokoupit, protože FK7 1.5T má v almaře 1,9litru, kdežto FK8 téměř 2,3litru. A jak to tak bývá, mám jen dva, že... :(
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Hmmm a ja mám v polici doma zalepenú (zapečatenú) litrovku od minulého roka kde je ešte asi polovica....mne je na nič...ak budeš mať cestu okolo MT v SR ozvi sa :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

Díky, ale to mám od baráku, co by kamenem dohodil :)
Nu což, stavím se do Hondy, litr MT-3 výjde do 600,- Kč, to pro milovaného plecháče obětuji.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jarson1 »

Chlapi, zasielkovbou to mate vybavene za 3,50 eur. :)
Alebo tu:
https://www.jedetoshop.cz/produkt/honda ... odovy-olej
...ale s dopravou si asi na tom istom ako u hondy.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

Od nich už jsem bral rozpěru do motoráku, nemám to daleko. Dík ta tip.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

Zdravím přátele s láskou k této asijské značce :mrgreen:
Okolnosti se nakonec vyvrbily krapet jinak, než jsem původně plánoval a doma je nakonec sice jiné auto, ale naštěstí stejný model (facelift).

K věci. V pondělí jsem byl na garanční prohlídce (A = výměna motorového oleje+filtru, diagnostika) a "nepochodil" jsem s vlastním olejem (Mobil 1 ESP SAE 0W30). Opět mi majitel servisu kladl na srdce, že do motoru K20C1 by v žádném případě nedoporučoval jiný motorový olej, než HGO Type 2.0, čili SAE 0W20. Podotýkám, že v daném autorizáku dávají do ostatních motorů oleje SAE 0W30/5W30, čili zákazníkům v těchto případech striktně "nenutí" Type 2.0.
Jsem z toho "trochu" v rozpacích, co si budeme vykládat. Na druhou stranu, tohle auto bude sloužit jako víkendovka, což odpovídá ročnímu nájezdu do 5.000 km a olej půjde poté z motoru ven, takže tohle mě "trochu" uklidňuje.
Samozřejmě, pátral jsem, jak jsou na tom kamarádi se stejnými auty a naprostá většina je na tom stejně, takže uklidnění č. 2. Chabé, ale je :D
Jsem zvědavý, jak to dopadne. Tohle bude totiž první auto, kde budu mít (nedobrovolně) takovýto olej.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Pitris »

No neboj se.... On Ti tady Mirec 29 určitě :) vysvětlí že ta nízkoviskózní ekosrač*a je to to nejlepší co tam může být :(
Nicméně jako víkendovku, a na 5 tkm to ta 0w20 dá. Motoru zřejmě nepomůže :evil: ale umaže ho. On ten HGO Type 2.0 by měl být od Idemitsu, a ve své SAE třídě snad stejně dobrý jako jejich HFS 5w40 (který je stejně dobrý jako drahý).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Mirec 29 »

Pitris: neviem čo ťa stále žere...nikdy som nikde nenapísal že sae 20 je to najlepšie čo môže byť v Tom či inom motore :!: Než už ťa trápi čokoľvek skús si prosím nabudúce zahryznúť do jazyka ďakujem :!:
Za druhé choď sám presviedčať či inak argumentovať spomínanému majiteľovi servisu že je mimo a že čo tam vlastne patrí (podľa teba) :wink:
Libor: za prvé určite si vieš dohľadať na oilcluboch analýzu oleja sae20 v Honda motore...bol by som v kľude....
Za druhé vždy sa dá olej doma vyliať a naliať tam niečo iné....servis pri ďalšej výmene nič nepozná...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

Pitris:
To víš, že z toho neskáču radostí. Řekl mi doslova, že mi tam tu 0W30 klidně nalijou, ale že mi to výrazně nedoporučuje. To pak brouk hlodá.

Mám známého, který má s FK8 najeto přes 120.000 km, z toho často na okruzích. Celou dobu s HGO 0W20. Motor bez vad, měněny pouze tlumiče. Aut mezi 80.000-100.000 km by se taky pár našlo. Také jezdí, bez vad...

Dalšímu známému v autorizáku Hondy (v jiném, než jezdím já), chtějí zrušit prodlouženou pětiletou záruku, protože před jejím započetím používal 3 roky 0W30. Odvolávají se na to, že návod k obsluze je sice pro 1.0T, 1.5T a 2.0T společný, ale předpis pro 2.0T s ním nekoresponduje. Prostě mazec, no.

Pídil jsem se i na Slovensku, kde mám s FK8 také známé, a to samé, HGO 0W20. Minulý týden jsme se s jedním známým ze SR, opět bavili na toto téma a dokonce i FK8 demo auta na Slovakiaringu jezdí jen HGO. V minulosti s olejem laborovali a na olej s jinou viskositou se jim TajPáry přehřívaly. Po přechodu na HGO klid. Auta servisují až v Čechách, u Danyho ve Slaném (specializuhe se na stavbu závodních Hond) a ten nechce o jiném oleji v motoru ani slyšet. Jak jsem koupil, tak prodávám.

Samozřejmě jsem koukal i na ruská i americká fóra, abych se dopídil k nějaký testům HGO, ty už mám stažené. Mezi nimi je i rozbor po lítání na Severní smyčce. Výsledek překvapil...

Takže, ač mám vnitřně s HGO problém, s mými ročními nájezdy a stylem jízdy by mi motor mohl vydržet, doufám.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Pitris »

Ale však jsem napsal že to origo HGO Type 2.0 to dá. V olejích 0w20 (kterých je mraky) jsou hodně velké kvalitativní rozdíly, a HGO Type 2.0 je jeden z nejlepších. A 'uvařen' na ten motor. A fungovat to bude, ale.... I tady měl hlavní slovo ekolog, a ne technik :(
Ovšem do těchto extra nízkoviskózních "vod" já už nepatřím. A ani patřit nechci.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jerome »

Keď som dávnejšie častejšie brázdil Honda fórum, písali tam majitelia Type R-ov,že používajú predpísanú 0W20 a bez problémov :wink: Ono tie oleje sú technologicky aj kvalitatívne niekde úplne inde, ako napr. môj Divinol :mrgreen: Ďaľšia vec. Pochybujem,že by si chcela Honda pošramotiť meno tým,že vyvinie turbo motor s 235kw (jak sa s tým preboha jazdí trebárs po meste, resp po okreskách ? :) ) a nechá ho zabiť eko vodičkou, ktorá by ho nestíhala mazať ? Neviem podľa mňa by si to nedovolili 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Libor »

Pitris:
Právě, nebýt honu na čarodějnice (co nejnižší emise v dopravě), tak jezdíme dodnes na 10W40 :)
Pokecáme na sraze, příteli :wink:

jerome:
Jj, graf z analýzy + zkušenosti ostatních potrvzují, že se dá za jistých okolností žít i s HTHS pod 2.9 :roll:
V autě máš tři jízdní módy, Comfort/Sport/R+. No a na jízdu s okolním provozem přepneš na Comfort, podvozek změkne, motor ztratí pocitově 100HP, takže se z něj stane vyklidněný beránek :D
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od jerome »

Libor píše:Pitris:
Právě, nebýt honu na čarodějnice (co nejnižší emise v dopravě), tak jezdíme dodnes na 10W40 :)
Ale prdlajz. Všetko sa posúva mílovými krokmi vpred. Aj technika aj oleje. Túto istú vetu mohol povedať človek v 80 rokoch keď sa liala M6ADS II :lol: Možno o pár desiatok rokov budeme môcť aj do áut používat Fritol či Raciol. Proste vyberieš z kuchynskej linky bandasku a šup ju do motora a čo zostane na tom žena večer ufrituje šnicle :lol: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět