Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jerry3 »

Tak takovéto srovnání už vůbec nechápu.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Ital »

Já zas jo. Pokud se jedná o rozdíly ve spotřebě paliva, u českého čtyřválce OHV Fabie rozdíl spotřeby byl asi 1,5 dcl mezi 15w-40 a 10w-40 a u novějších japonských (made in EU) tříválců to bylo patrně i více. Proto jsem uvedl 1,5-2 dcl. Změna viskozity u jednotlivých motorů byla max. o 3 stupně - použity 4 různé viskozity (stupně popsány v předchozím příspěvku)
Naposledy upravil(a) Ital dne čtv kvě 30, 2019 19:31, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jerry3 »

Takové úspory jen vlivem oleje jsou fantasmagorické.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Ital »

Tož, koho by to zajímalo, může si vyzkoušet. Není až takový problém.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Ital »

Vlastně problém to je. Ne nalít do motoru příslušný olej, ale sledovat skutečnou spotřebu. Já si totiž každé tankování zapisuji, takže vím kdy, kolik km, kolik litrů, součet litrů za celou dobu provozování auta. To už dnes nikdo dělat nebude. Mohu se tak bavit o nějaké spotřebě, neboť mám údaje, které si nikdo neshromažďuje. Výměny oleje a viskozity si také zapisuji, takže vím své.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jerry3 »

Mě na tom baví hlavně ta přesná "metodika" zpracování údajů o přesnosti +-autobus. :mrgreen:
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Fahrer »

Ital píše:Vlastně problém to je. Ne nalít do motoru příslušný olej, ale sledovat skutečnou spotřebu. Já si totiž každé tankování zapisuji, takže vím kdy, kolik km, kolik litrů, součet litrů za celou dobu provozování auta. To už dnes nikdo dělat nebude. Mohu se tak bavit o nějaké spotřebě, neboť mám údaje, které si nikdo neshromažďuje. Výměny oleje a viskozity si také zapisuji, takže vím své.
Dělám to taky taky tak. Na všechna auta už x let.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Ital »

Tak to jsme dva. Hlásí se ještě někdo?
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Ital »

Jerry: Máš-li něco lepšího, můžeš poreferovat. Já to mám i s eliminací přezouvání, páč po ojetí původních letních gum už jezdím na zimních. Sleduji to celoročně na dlouhodobé průměry, takže jiné vlivy jsou dost eliminovány. Dokonce zohledňuji nové gumy vs. staré gumy, na nových je vyšší spotřeba. Já bych řekl, že je to nějak tak, jak píšu. V servisu mi onehdy dali olej Ford (hle, dostávám se do tématu), což je Castrol, 5w-30 se sníženou HTHS v., motor měl víc třesavku a spotřebu opravdu pěknou. Příště jsem chtěl vyzkoušet 10w-40 (protože 5w-40 není v uveden jako povolený - nevím proč). Technik se mě významně zeptal, jakou mám spotřebu. Po nějakém čase mi došlo, proč se mě tak ptal. Protože věděl, že s 10w-40 bude vyšší a jestli se o to trochu zajímám, tak to určitě poznám. Měl pravdu. To jsou 3 stupně viskozity nahoru a i když ten poslední je nevýznamný, spotřeba vzrostla určitě o 3 dcl. U auta, které bere 5,5 L. Zkrátka se to dá pozorovat a je to zcela evidentní.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jerry3 »

Já pozoruji leda tak to, ze výkyvy v mé průměrné spotřebě jsou o dost větší, než malé. Jo, třeba litr navrch vždy a za všech okolností, to už i já poznám. :twisted:
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od PHiLiPZ »

Ital píše:Tak to jsme dva. Hlásí se ještě někdo?
Asi vacsina ludi na spritmonitor.de. Vratane mna. Od noveho auta s prechodom od 0w-20 cez 5w-30 k 5w-40.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od abc »

PHiLiPZ píše:
Ital píše:Tak to jsme dva. Hlásí se ještě někdo?
Asi vacsina ludi na spritmonitor.de. Vratane mna. Od noveho auta s prechodom od 0w-20 cez 5w-30 k 5w-40.
Na tu tvoji spotřebu by se měli podívat zastánci downsizingu.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pedro »

To delali decilovici za totace. Ja ani tehdy. Ale ze dnes? :idea:
Plechovkama uz moc nejezdim,vice najedu v jedny stope. Tam tankuju do plny. Plechace vyjma cesty do It nikdy.
Alma i Fiakr berou 5-6, , Sh 2,7-3, Sv +-4, vozik +-0.
Pri tankovani vynuluju pocitadlo a vidim plus mimus. A smytec. Ani jiny vydaje a stavy neeviduju ( gumii,oleje,filtry........)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jerry3 »

Moje moto v průměru 7 - 11,5, skútr 2,7 - 5,5. Tak schválně, co se z toho pozná? :mrgreen:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od kornel »

Pedro píše:. Ani jiny vydaje a stavy neeviduju ( gumii,oleje,filtry........)
a na čo by som to aj evidoval.. ak mám náhodou akúsi aktuálnu potrebu šetriť palivom, tak jednoducho trochu upravím štýl jazdy na čo najviac vyrovnaný, predvídavý s čo najmenšou potrebou zbytočne dobrzďovať a následne akcelerovať a vybavené a ani nemusím nejako významne znížiť priemernú rýchlosť.. Na čo byť nejakým "otrokom" tabuliek a štatistík v ktorým mám zahrnutú snáď aj hrúbku podrážky obuvi.. moc tomuto "hobby" nerozumiem, ale každý sme nejaký.
Odpovědět